Tur Firmaları ile Anlaşırken Nelere Dikkat Etmeli?

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:43 dakika

29.06.2020

İstenmeyen sürprizlerin önüne geçin! Kusursuz bir balayı tatili yapmak istiyorsanız tur firmaları ile anlaşırken üstünden iki kere geçmeniz gereken konular olduğunu unutmayın. Ufak detayların canınızı sıkmasını istemiyorsanız önerilerimizi okumaya devam edin!

Tavsiye Alın

Balayında mağdur olmamak için birlikte çalışacağınız firmayı seçmeden önce Düğün.com’a, arkadaşlarınıza ve ailenize danışmanız iyi olacaktır. Düğün.com’un balayı turları sayfası, ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi içererek, balayınızı hayalinizdeki şekliyle planlamanız için yardıma hazır. Ayrıca çevrenizde seyahat acenteleri ile çalışmış çiftlerden de fikir almayı unutmayın. Onların tecrübe ve önerileriyle güvenilir bir firmaya ulaşabilir, sorunsuz bir balayı tatilini garantilemiş olursunuz. Üstelik arkadaşlarınızın otel tavsiyeleri sayesinde konaklama sırasında sürprizlerle karşılaşma ihtimaliniz ortadan kalkmış olacak.

tur firmaları ile anlaşırken nelere dikkat etmeli?

Sadece Fiyatı Düşünmeyin

Ne yazık ki “Ucuz etin yahnisi yavan olur.” deyimi burada da karşımıza çıkıyor. Fiyat olarak uygun fakat içerik olarak tatmin etmeyecek bir balayını kimse istemez. Tatil paketi satın alırken fiyat+hizmet ikilisinin orantılı olmasına dikkat edin. Fiyatı çok uygun olduğu için tercih ettiğiniz bir tatil programında düşündüğünüz birçok detayın ayrıca ücretlendirileceğini ve daha çok masrafa sebep olacağını da unutmayın. Bunun yerine indirimleri takip ederek balayı çiftlerine özel erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Kalacağınız Oteli İyi Araştırın

Balayına çıkmadan önce neler yapmalı diye sorarsanız, ilk elden akla gelenler eksiksiz bir valiz, son evrak kontrolleri, bıraktığınız evinizi yerinde ve sorunsuz bulmak için alınacak önemler, ganimetlerinizi kasaya saklamak olacaktır. Öte yandan en önemli detaylardan birinin konaklama olduğunu da unutmayın. Kalacağınız otele gittiğinizde beklenmedik sürprizlerle karşılaşma olasılığını ortadan kaldırmak istiyorsanız; internette yapacağınız ufak bir araştırma sayesinde, tur firmasının konaklama için ayarladığı otel hakkındaki görüşleri okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Unutmayın ki daha önce gideceğiniz otelde kalan insanlar size en güvenilir bilgiyi verecektir.

tur firmaları ile anlaşırken nelere dikkat etmeli?

Döviz Kurlarına Dikkat!

Eğer döviz üzerinden satın aldığınız bir turu taksitle ödemeyi düşünüyorsanız kurun sabitlenip sabitlenmediğini sorun. Önceden satın aldığınız bir tur, döviz değerindeki artışla size çok yüksek meblağlara mal olabilir. Bunun yerine sabit döviz kurları üzerinden anlaşma yapmak istediğinizi belirtip bu alternatifin olduğu turları tercih etmeniz daha makul olacaktır. Böylece ertelediğiniz ödemeleriniz daha sonra başınızın ağrımasına sebep olmayacaktır.

tur firmaları ile anlaşırken nelere dikkat etmeli?

Kesin Kalkış Turları Tercih Edin

Önceden rezervasyon yaptığınız, aylarca hayalini kurduğunuz balayı seyahatiniz, yeterli katılım olmadığı için yolculuğa bir hafta kala iptal edilebilir. Tur firmanızın katılım sayısı ile ilgili prosedürünü öğrenip buna göre hareket etmelisiniz. Risk almamanız gereken bu önemli tatil planında seçiminizi sadece kesin kalkışı katılımcı sayısından bağımsız olan turlardan yapmalısınız.

Balayı Turları

Kusursuz bir balayı için en güvenilir firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Balayı firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Balayı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Balayı Firmaları

Balayı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

MK

Mert Kağnı

17/10/2014

Balayından önce bir kez daha okunması gereken bir yazı olmuş. Teşekkürler düğün.com ailesi!


F

Fahriye

17/10/2014

çok teşekkürlerr aklımıza gelmeyecek noktalara deyinmişsiniz