Geri Dönmek İstemeyeceğiniz Fethiye Balayı Otelleri

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

6:58 dakika

19.05.2022

Düğün hazırlıkları sürecinde yaşanan stres ve yorgunluk, düğün gecesinden sonra yerini mutlak bir huzura bırakıyor: Balayı! Balayı destinasyonu olarak Fethiye’yi tercih ettiğine göre aradığın şey tam olarak deniz, kum, güneş ve huzur. Öncelikle doğru yerde olduğunu bilmeni istiyorum. Birbirinden güzel ve romantik Fethiye balayı otelleri bu yazıda seni bekliyor. Haydi, başlayalım…

Fethiye Balayı Otelleri

Fethiye Balayı Otelleri

  • 1- Hillside Beach Club
  • 2- Perdue Hotel
  • 3- Nautical Hotel
  • 4- D Resort Göcek
  • 5- Manas Park Ölüdeniz
  • 6- Flora Palm Resort
  • 7- Sertil Deluxe Hotel
  • 8- Garcia Resort&Spa
  • 9- Perdikia Hill Hotel
  • 10- Suncity Hotel&Beach Club

1- Hillside Beach Club

Çalış Mevkii’nde bulunan Hillside Beach Club, tam pansiyon plus konsepti ile Fethiye’de denize sıfır oteller arasında yer alan bir tesis. Otelin kendine özel çakıllı plajında denize, kuma ve güneşe doyabileceğini bilmeni istiyorum. Ayrıca su sporlarını seviyorsan Hillside Beach Club’da dalış okulu, kano, ringo, su topu, sörf, su kayağı, katamaran, yelkenli, banana ve su kaydırağı faaliyetleri ile eğlenceli zamanlar geçireceğinden de eminim.

Tam pansiyon konsepti dahilinde sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri açık büfe, masalarda bulunan meşrubatlar, şarap ve bira da ücretsiz olarak alacağın hizmete dahil oluyor. Yalnız barlardan alınan tüm içeceklerin de ücretli olduğunu bilmelisiniz.

Otelin çiftlere sunduğu balayı fırsatları arasında özel balayı odası dekorasyonu, meyve sepeti ve şarap ikramı olduğunu söylemeliyim. Ayrıca tesisin, mavi bayraklı plajı, açık havuzu, su kaydırağı ve özel plaj platformu bulunduğunu da buraya not düşüyorum.

Fethiye Balayı Otelleri

2- Perdue Hotel

Fethiye Ölüdeniz otelleri arasında yer alan Perdue Hotel’in, kayalık plajı ve odalarıyla oldukça dikkat çekici bir tesis olduğunu bilmeni istiyorum. Oda kahvaltı konsepti sunan otel, yalnızca 18 yaş üzeri misafirlerini konuk ediyor. Bu açıdan Perdue Hotel’in huzurlu ve sessiz bir balayı tatili için oldukça ideal olduğunu bilmelisin.

8 infinity, 2 garden oda ve 1 adet superior oda olmak üzere toplam 11 adet odası bulunan tesisin Fethiye jakuzili otelleri arasında olduğunu da vurgulamak isterim. Otelde oda seçimi yaparken garden odalar’ın, bahçe içerisinde ağaç ve deniz manzaralı, infinity odalar’ın ise sadece uçsuz bucaksız denizi gören odalar olduğu bilmelisin.

Unutmadan, oda deyince aklına standart dört duvar odalar gelmesin. Burada bahsettiğim oldukça lüks ve kayalıkların arasına kurulmuş çadır odalar.

Yukarıda sözünü ettiğim kayalık plajının yanı sıra iskele plajı ve açık havuzu da bulunan Perdue Hotel, huzurlu ve romantik bir balayı geçirmek isteyen çiftler için en güzel balayı otelleri arasında ilk sıralarda yer alıyor diyebilirim.

Fethiye Balayı Otelleri

Yurt içi balayı otellerini araştıran çiftleri böyle alalım: Türkiye’nin En İyi 20 Balayı Oteli

3- Nautical Hotel

Fethiye, Kızılcakaya’da denize 50 metre uzaklıkta bulunan ve sadece oda kahvaltı konsepti sunan Nautical Hotel’i, en romantik Fethiye otelleri arasında sayabilirim. 14 yaş altı misafir kabul etmeyen tesiste huzurlu bir balayı tatili yapabileceğini de bilmende fayda var.

Fethiye butik oteller arasında yer alan tesisin yalnızca 18 odası bulunuyor ve bu odalardan bir tanesi de balayı taş evi. Denize karşı jakuzi keyfi yapabileceğin Nautical Hotel, balayı konsepti içerisinde de odaya meyve tabağı ikramı gönderiyor.

Kendine ait özel plajı ve özel iskelesi de bulunan tesiste spa ve masaj hizmetinden de yararlanarak kendini huzurun kollarına bırakabilirsin. Ayrıca tesisin shuttle servis hizmeti sunduğunu da belirtmek istiyorum.

Fethiye Balayı Otelleri

4- D Resort Göcek

Fethiye, Göcek’te bulunan D Resort Göcek’in, öncelikle yalnızca odaya kahvaltı konsepti sunan bir otel olduğunu belirtmek isterim. Düğün yorgunluğunu atabileceğin bir tesis olan otelde, 3 adet açık havuz bulunuyor. Denize olan mesafesi de 800 metre olan tesiste, tatil boyunca ücretsiz olarak fitness ve bisiklet aktivitesine katılabileceğini de buraya not düşüyorum.

Ayrıca tesisin ücretsiz sunduğu hizmetler arasında, buhar banyosu ve Türk Hamamı da var. Özel plajı ve iskelesi de bulunan D Resort Göcek, Fethiye’de balayı için otel araştıran çiftlere önerebileceğim ilk yerler arasında.

Son olarak otelin balayı konseptinde oda süslemesi, odaya kalpli pasta ikramı ve meyve sepetiyle şarap getirdiğini de bilmelisin.

Fethiye Balayı Otelleri

5- Manas Park Ölüdeniz

Fethiye Ölüdeniz balayı otelleri arasında bu kez önereceğim tesis Manas Park! Her şey dahil Fethiye otelleri arasında yer alan tesisin denize 700 metre uzaklıkta olduğunu belirtmek istiyorum. Kum plajı ve anlaşmalı özel plajı bulunan otelin yetişkinler ve çocuklar için ayrı şekilde 2 açık havuzu bulunuyor.

“Peki otelin sunduğu her şey dahil konseptinin içerisinde neler yer alıyor?” Sabah, öğle ve akşam yemekleri açık büfe şeklinde sunulurken, tesisin belirlediği markalar dahilinde de tüm yerli içecekler 24 saat ücretsiz olarak ikram ediliyor. Tabii bu konsepte ithal içkiler, taze meyve suları ve enerji içeceklerinin dahil olmadığını da göz önünde bulundurmalısın.

Balayı çiftleri için balayı odası süslemesi, odaya meyve sepeti ve şarap ikramı da yapan otelde Spa merkezi olduğunu da buraya not düşüyorum.

Fethiye Balayı Otelleri

6- Flora Palm Resort

Fethiye’deki Ölüdeniz otelleri arasında yer alan Flora Palm Resort, sadece denize değil merkezi yerlere de yakın olmak isteyen balayı çiftleri için oldukça ideal. Ölüdeniz merkeze 3, Fethiye merkeze de 8 kilometre uzaklıkta olan tesisin anlaşmalı olduğu plaja mesafesinin de 3 kilometre olduğunu bilmelisin. Tabii plaja günde 2 gidiş ve 3 dönüş olarak ücretsiz servis hizmeti olduğunu da hemen iletmek istiyorum.

Her şey dahil balayı otelleri arasında olan Flora Palm Resort’ta sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri açık büfe servis edilirken, sabah 10 ile gece 11 arasında tesisin belirlediği markalarda yerli içecekler ücretsiz ikram ediliyor. Tesiste ithal içkilerin ve kapaklı içeceklerin de ücretli olduğunu bilmende fayda var.

Ayrıca tesis balayı çiftleri için odaya meyve ve şarap ikramı sunuyor.

Fethiye Balayı Otelleri

7- Sertil Deluxe Hotel

Fethiye Hisarönü otelleri arasında yer alan Sertil Deluxe Hotel’in, misafirlerini yarım pansiyon konseptiyle ağırladığını bilmeni istiyorum. Bu konsept dahilinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği veren tesisin, denize mesafesinin de 2.5 kilometre olduğunu söylemeliyim.

Otelin 15 yaşın altında misafir kabul etmemesi, eşinle beraber sakin ve sessiz bir balayı tatili geçirebileceğin anlamını taşıyor. Balayı tatili demişken de balayı çiftlerine özel olarak oda süslemesi, meyve sepeti, şarap ya da meyve suyu ikramı yapılmasının yanı sıra 5 gece üzeri konaklamalar için geçerli olan alakart restoranda rezervasyonlu özel akşam yemeği ikramı sunuyor.

Ücretsiz yararlanabileceğin tesis aktiviteleri arasında da bilardo, masa tenisi, dart ve fitness bulunuyor.

geri dönmek i̇stemeyeceğiniz fethiye balayı otelleri

8- Garcia Resort&Spa

İşte Ölüdeniz balayı otelleri arasında yer alan bir otel daha! Garcia Resort&Spa, Fethiye’de ultra her şey dahil oteller arayan ve en önemli kriteri de dinlenmek olan balayı çiftleri için oldukça ideal.

Denize mesafesi 2 kilometre olan tesiste 5 adet açık, 2 adet kapalı ve 2 adet de çocuk havuzu bulunduğunu bilmeni istiyorum. Ultra her şey dahil hizmeti alacağın otelde sabah, öğle ve akşam yemekleri açık büfe servis ediliyor. Ayrıca tesisin belirlediği saatler dahilinde yerli içecekler de ücretsiz.

Balayı çiftleri için birçok otelin sunduğu gibi balayı odası süsleme, meyve ve şarap ikramı yapılıyor. Tabii bir de alakart restoranlarda balayı çiftlerine öncelik veriliyor. Tesisin ücretsiz aktiviteleri arasında animasyon, fitness ve disko olduğunu da buraya not düşüyorum.

Fethiye Balayı Otelleri

9- Perdikia Hill Hotel

Balayı önerileri arasında bu kez Fethiye Ovacık otellerini araştıran çiftler için Perdikia Hill Hotel var. Her şey dahil Fethiye otelleri arasında bulunan ve denize mesafesi 3 kilometre olan balayı otelinin, kendine özel kum plajı, açık ve kapalı havuzu bulunuyor.

Eğer aktivitelerden hoşlanıyorsan bilardo, basketbol, fitness, animasyon, futbol, golf, havuz oyunları, langırt, masa tenisi, okçuluk, tavla ve tenis oynamak ilgilini çekebilir. Ayrıca tesiste ücretsiz olarak Türk geceleri düzenlendiğini ve oryantal şovlar sunuluyor.

Sabah, öğle ve akşam yemekleri tesiste açık büfe şeklinde servis edilirken, sabah 10 ile gece 11 saatleri arasında yerli içecekler ücretsiz olarak alınabiliyor. Balayı çiftlerine de standart olarak meyve tabağı ve şarap ikramı sunulduğunu da belirtmek istiyorum.

geri dönmek i̇stemeyeceğiniz fethiye balayı otelleri

10- Suncity Hotel&Beach Club

Balayı için gidilecek yerler arasında önereceğim son konaklama mekanı Fethiye her şey dahil oteller arasında bulunan Suncity Hotel&Beach Club. Ölüdeniz Lagünü içerisinde kendisine ait özel bir Beach Club’ı olan tesis, halk plajına da yalnızca 150 metre mesafede yer alıyor.

Sabah, öğle ve akşam yemekleri açık büfe olan otelde, sabah 10’dan gece 12’ye kadar da yerli içecekler ücretsiz. Tesisin balayı konsepti dahilinde odaya meyve sepeti ve şarap ikramı yaptığını da belirtmek istiyorum.

Otelde ücretsiz olarak yararlanabileceğin hizmetler içerisinde kum plaj, halk plajı, açık havuz, kapalı havuz, relax havuz, şezlong, şemsiye ve plaj havlusu bulunuyor. Ayrıca Suncity Hotel&Beach Club’da Spa merkezi bulunduğunu da bilmende fayda var!

Fethiye Balayı Otelleri

Bonus: Fethiye'de Balayının Avantajları

Fethiye balayı tatili için gerçekten de harika bir destinasyon diyebilirim. Neden mi? Çünkü muhteşem koyları, Kelebekler Vadisi, masmavi denizi, yemyeşil ormanları, safari turları ve kanyonlarıyla doğaya doyabileceğin bir yer.

Tüm bunların yanı sıra heyecan verici bir tarihe de sahip olduğunu belirtmeliyim. Mesela, Kral Amyntas Kaya Mezarları’nı görmeden tatilini sonlandırmamanı öneriyorum. Bu arada elbette Fethiye’den bahsederken Ölüdeniz’i es geçmek doğru olmaz. Fethiye’ye yaklaşık 11-12 kilometre uzaklıkta olan bu yeryüzü cenneti, pek çok otelin de bulunduğu bir lokasyon.

Özellikle spor aktivitelerinden hoşlanan bir çiftseniz tavsiyem kesinlikle balayı yerleri arasından burayı tercih etmen! Seni daha fazla sabırsızlandırmadan artık otellere geçmek istiyorum. İşte Fethiye’deki en romantik balayı otelleri ve bu otellerin özellikleri…

İşte Fethiye otelleri arasından senin için seçtiğim tesisleri tüm özellikleriyle anlattım. Artık balayını hangi otelde geçirmek istediğine karar verebilirsin. Daha farklı balayı lokasyonları hakkında da bilgi edinmek istersin diye senin için buraya bir video bırakıyorum:

Balayı Turları

Kusursuz bir balayı için en güvenilir firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Balayı firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Balayı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Balayı Firmaları

Balayı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Doğan Sarıgül

Düğün Tarihi: 31.05.2020


İyi günler ben tarih 05/08/2020 bitiş tarihi 10/05/2020 tarihlerinde baleyi geçirmek için teklif istiyorum iyigunler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ilginizi çeken otel ile iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla