Otobüs ile Gidebileceğiniz Yurtdışı Balayı Turları

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:46 dakika

29.04.2020

Otobüs yolculuğu yapmayı seven çiftler! Sizin için otobüs ile gidilebilecek, görülmeye değer yurt dışı balayı destinasyonlarını sıraladık! İçinden geçtiğiniz şehirleri sindirerek gezebilecek, her bir manzaranın da tadına varacaksınız!

yurt dışı balayı turları

Balayı için gidilecek yerler arasından yakın ve uygun fiyatlı seçenekler arıyorsan otobüsle Orta Avrupa ve Balkanlar gibi yerleri gezebileceğin balayı turlarına ne dersin? Senin için farklı alternatifleri derledik!

Otobüsle Yunanistan Turu

Türkiye’nin muhteşem doğal güzelliklere sahip komşusu Yunanistan, Halkidiki, Selanik, Kavala, Thassos gibi yerleri, rahatça ulaşım imkanı ile için sıkça tercih ediliyor.

Turkuaz renkli, muhteşem sahillere ulaşmak ve rüya gibi bir balayı geçirmek için saatlerce uçak yolculuğu yapmanıza gerek yok. Yunanistan’ın kuzeyinde bulunan Halkidiki yarımadası, İstanbul’dan 8-9 saatlik bir yolculuk sonucunda 550 km uzunluğundaki sahil şeridi vadediyor. Selanik’e otobüsle 1,5 saat mesafedeki Kassandra ve Sithonia, şehrin turistik bölgeleri. Sakin bir balayı tatili geçirmek istiyorsan, eşsiz koylarıyla Sithonia bulunmaz nimet. Şehrin en popüler yeri de Kassandra. Barların, restoranların, cafelerin daha yoğun olduğu ve bu nedenle daha kalabalık olan bir bölge.

Bölgede bol bol kalamar, ahtapot yemeyi, şaraplarını ve frappelerini denemeyi ihmal etmeyin derim. En sıcak zamanı Türkiye’deki gibi temmuz ve ağustos ayları.

Bol bol Ege’nin mavi sularında serinlemek, Yunan Adaları’nı da gezmek istiyorsanız adalar arasındaki tekneler ile dilediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz.

yurt dışı balayı turları

Otobüsle Balkan Turu

Bosna-Hersek, Bulgaristan, Kosova, Makedonya… Avrupa’nın göbeğinde, bir yanıyla Türk kültürüne çok benzeyen ancak bir yanıyla da bambaşka bir havaya sahip yerler görmek isteyen çiftlerin balayı için tercihi Balkanlar oluyor. Yakınlığı ile kısa süreli otobüs turları için elverişli olan Balkan ülkelerini balayı için tercih edebilirsiniz!

Balkan turlarıyla ilgili tüm detaylar için şuraya da bakabilirsiniz: Balkanlar

Otobüsle Bosna-Hersek Turu

Balayı tatilinizin tarihi, kültürel özelliklerinin yanı sıra deniz-güneş kısmı da olsun diyorsanız Balkan turna Bosna-Hersek’i de dahil edebilirsiniz. Mostar ve Kotor’da gezerek ülkenin tarihi izlerini gözlemlemiş Budva’nın özellikle de Old Town bölgesinde denize girebilir, keyifli saatler geçirebilirsiniz.

yurt dışı balayı turları

Otobüsle Bulgaristan Turu

Yeşil ve mavinin bir arada olduğu ülkelerden biri olan Bulgaristan da programınıza eklemenizi önerdiğimiz yerlerden biri. Otobüsle ülkenin ikinci büyük kenti Plovdiv’i gezerek başkent Sofya’yı görebilir, burada Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, NDK Ulusal Kültür Sarayı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi’ni görebilirsiniz.

Otobüsle Makedonya Turu

Otobüsle vizesiz yurt dışı turlarını araştıranlar için Makedonya, uygun bir seçim olabilir.

Makedonya’nın başkenti Üsküp, belki bütün bir balayı tatilini geçirmeniz için değil ama Balkanlara gelmişken uğramadan gitmeniz gereken şehirlerden. Şehir, Vardar Nehri ile ikiye ayrılmış durumda. Bu nedenle Üsküp köprüleri ile ünlü bir merkez. Taş Köprü bunlardan bir tanesi. Şehir turuna, Makedonya meydanını, Türk çarşısını, ham ve hamamlarını gezerek başlayabilirsiniz.

Ancak Matka Kanyonu da 14 km’lik yemyeşil bir yürüyüş yoluyla, görülmesi gereken yerlerden diyebiliriz. Kanyonda kano da kiralayabilirsiniz. Bizden söylemesi.

Avrupa’nın en sevimli şehirlerinden biri olan Ohrid’den de bahsetmemek olmaz. Adını Avrupa’nın en eski krater gölü olan Ohri’den alan Makedonya’nın bu küçük ve huzurlu şehri, her ne kadar turistik bir yer olsa da yaklaşık 30 binlik küçük bir nüfusa sahip. Avrupa’nın en derin gölü olan Ohri’de, gündüz tertemiz suyun keyfini çıkarabilir, gün batımı saatlerinde sandal sefası yaparak romantik dakikalar da yaşayabilirsiniz.

yurt dışı balayı turları

Otobüsle Avrupa Turu

Avrupa'nın kültürel zenginlikleri ve mimari yapıları ile büyüleyici atmosfere sahip şehirleri seçilerek düzenlenmiş romantik Avrupa turları balayı için ideal seçeneklerden. Gezmek, eğlenmek, hem de romantizm yaşamak isteyen çiftlerdenseniz em eğlenmek isteyen aynı zamanda romantik anlardan vazgeçemeyen çiftlerdenseniz otobüs ile Avrupa turu yapmayı düşünebilirsiniz.

Avrupa turlarını incelemek için şuraya da bakabilirsin: Avrupa’da Balayı

Avrupa balayı turları genellikle Orta Avrupa ülkeleri ile ayrıca İtalya odaklı turlar olduğunu söyleyip, dilersen bu turlara kısaca göz atalım:

Otobüsle Orta Avrupa Turu

Balayınızı Avrupa’nın masal gibi şehirlerinde geçirmek istiyorsanız Orta Avrupa turlarını değerlendirebilirsiniz. Tur şirketlerinin otobüsle yurt dışı balayı turlarını incelediğimizde genellikle Budapeşte, Prag ve Viyana’yı içeren paket seçeneklerinin karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.

Tuna Nehri’nin Buda ve Peşte olarak ikiye ayırdığı Budapeşte özellikle geceleri ışıl ışıl olması özelliğiyle romantik çiftler için ideal. Kahramanlar Meydanı ile şehrin ışıltısını seyredebileceğiniz Gellert Tepesi’ni mutlaka görmelisiniz. Şehirde Osmanlı izlerine de rastlayabilirsiniz. Gülbaba Türbesi, Türk hamamları ve Estergon Kalesi muhakkak karşınıza çıkacak.

Romantizm demişken sanatın ve müziğin şehri Viyana’yı da anlatmadan geçmeyelim. Barok tarzdaki saraylarıyla ihtişamlı bir havaya sahip şehirde Belverdere Sarayı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şehrin meydanı Karlsplatz ve orada bulunan göz alıcı binaları gözlemleyip bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Viyana’ya geçerken Slovakya’nın küçük ama şirin şehri Bratislava’da güzel bir kahve içmek de iyi bir fikir olabilir.

Romantizm şehri Prag da Orta Avrupa turunun en güzel noktalarından biri. Dünyanın en büyük kalelerinden biri olan Prag Kalesi, Vitava Nehri üzerindeki Charles Köprüsü size keyifli anlar ve güzel fotoğraflar verecek. Prag’ın en büyük simgesi Saat Kulesi’ni de görmeden geçmeyin!

yurt dışı balayı turları

Orta Avrupa’da balayı turlarını araştıran çiftleri şöyle alalım: Orta Avrupa’da Balayı

Otobüsle İtalya Turu

Romantizmi doruklarda yaşamak isteyen çiftler için ideal bir balayı planı: Otobüsle İtalya Turu! Roma, Floransa, Venedik…Akdeniz’in bütün güzelliklerini içinde bulunduran İtalya’da balayı turu ile keyifli bir balayı geçirebilirsiniz. /p>

Roma’yla tura başlayıp burada San Pietro Katedrali’nde tarihi ve sanatı iç içe bulabilir, Aşk Çeşmesi’nde ve İspanyol Merdivenleri’nde romantik, keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.

Sanat deyince Floransa’dan bahsetmemek olmazUffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı’nın yanı sıra Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü’nü görülecek yerler arasında sayabiliriz.

Sonraki durak Venedik! İtalya’da balayı yapıp gondol gezisine katılmamak olmaz. Gondollar ile kanal gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden gezme ve ayrıntılı bilgi alma imkanı yakalayabilirsiniz!

yurt dışı balayı turları

İtalya’da balayı için detaylı bir program yapmak istiyorsanız sizi de şöyle alalım: Baştan Başa İtalya

Otobüsle balayına gidilecek yerler için arayışta olan çiftlere yardımcı olacak yazımızın sonuna geldik. Önerilerimize yer verdik ancak seçenekleriniz bunlarla sınırlı değil. Siz de yurt dışında balayı seçeneklerini inceleyebilir, dilediğiniz programı kolayca yapabilirsiniz.

Balayı Turları

Kusursuz bir balayı için en güvenilir firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Balayı firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Balayı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Balayı Firmaları

Balayı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap