Balayınızı Planlarken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:48 dakika

29.06.2020

Kötü sürprizlerle karşılaşma riskini en aza indirmek için balayı tatilinizi iyi planlamanız gerekiyor. Balayından önce gözden geçirmeniz gereken sadece 5 noktayı uygulayarak hayalinizdeki balayına doğru kolayca yol alabilirsiniz. O halde balayı hazırlıkları başlasın!

Birlikte Karar Verin

En çok tercih edilen balayı destinasyonlarını öğrenip, balayı için gidilecek yerler hakkında hummalı bir araştırma yaptıktan sonra seçeneklerinizi gözden geçirip nasıl bir tatil istediğinize karar verin. Balayı tatilinizi planlarken iki tarafın da hoşuna gidecek bir balayı kurgulamalısınız. Balayında ortak vakit geçireceğiniz için hem romantik hem de eğlenceli aktiviteler yapabileceğiniz rotaları tercih edebilirsiniz. Eğer sizin ya da eşinizin hoşnut olmadığı bir detay hissederseniz bunu açık bir şekilde konuşmayı teklif edin.

balayiplan

Balayı Bütçenizi Oluşturun

Yeni evlenmiş arkadaşlarınızdan da balayı için öneriler aldıktan sonra eşinizle birlikte balayı bütçenizi mantıklı bir şekilde konuşun. Yeni evli bir çift olarak birçok harcamanız olacağından olabildiğince bütçe dostu bir balayı planlamak yararınıza olacaktır. Eşinizle birlikte oluşturacağınız balayı bütçesine sadık kalırsanız her şey yolunda gidecektir. Balayı bütçenize yol, konaklama ve beslenme gibi temel ihtiyaçların yanı sıra alışveriş ve yakınlarınıza hediye almak gibi hoşlukları da eklemeyi unutmayın.

Detaylı Rezervasyon Yaptırın

Balayı için otel önerileri aldıktan ve kalacağınız oteli seçtikten sonra detaylı bir rezervasyon yaptırın. Kalmak istediğiniz odayı her ayrıntısıyla belirtip sizi mutsuz edecek durumlarla karşılaşma riskini ortadan kaldırın. Sigara içilmeyen bir odada kalmak isterken balayınızı hafif nikotin kokulu bir odada geçirmek istemeyeceğiniz gibi deniz ya da orman manzaralı, büyük yataklı bir oda seçmek isteyebilirsiniz. Rezervasyon yaptırırken balayı çifti olduğunuzu belirtirseniz size özel sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Vize İşlemleri ve Uçak Biletleri

Eğer seçiminizi yurt dışındaki balayı yerleri yönünde yaptıysanız, belgelerinizi tamamlayıp, vize işlemlerinizi düğünden en az bir ay önce halletmiş olun. Uçak biletlerinizi ise hatırlatmaya dahi gerek yok. Düğün telaşından vize işlemlerine vakit bulamadıysanız şansınızı vizesiz balayı destinasyonlarında deneyebilirsiniz. Seçiminiz ne olursa olsun düğünden hemen sonraki gün, çok yorgun ve büyük ihtimalle akşamdan kalma olacağınız için uzun bir yolculuk size iyi gelmeyecektir. Yola çıkmak için en uygun zamanlama düğünün bir gün sonrasıdır.

Balayınızı Uzmanlara Teslim Edin!

Bir tur şirketinin balayı turları arasından seçim yapmışsanız, siz düğününüzü planlamakla meşgulken onlar tüm ayrıntılarla sizin yerinize ilgileniyor olacaklar. Balayı seyahatinizi planlarken sıkıcı detaylarla kolayca başa çıkabilecek uzman bir firmayla çalışmanız sizi son derece rahatlatacaktır. Çünkü onlar sizin isteklerinizi anlar, size seçenekler sunar ve pürüzleri daha siz hissetmeden giderirler. Ayrıca seyahatinizin sadece planlama aşamasında değil, her anında sizinle iletişim halinde olarak en olabilecek en iyi balayı deneyimini yaşamanızı sağlarlar.

Balayı Turları

Kusursuz bir balayı için en güvenilir firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Balayı firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Balayı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Balayı Firmaları

Balayı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!