Gezgin Çiftlere Balayı Önerileri

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:06 dakika

29.06.2020

Sırt çantasını sırtına atıp uzaklara gitmeyi, yollarda olmayı seven gezginci çiftler! Neden bütün balayı kalıplarını yıkıp, balayınızı kendi tarzınıza uydurmayasınız ki... Sıradışı bir balayı için öneriler size gelsin!

Romantik Bir Kamp Ateşi Yakın

Balayında nereye gitmeli, nasıl etmeli diye düşünüp duruyorsanız, hiç unutamayacağınız bir deneyime hazırlanın derim. Şimdiye kadar dinlediğiniz tüm balayı hikayelerini bir yana koyun ve kendi hikayenizi yazın. Doğa ile ve yalnızca birbirinizle başbaşa kalacağınız heyecanlı bir deneyim için yüklenin kamp eşyalarınızı. Çadırınız, uyku tulumunuz, matlarınız ve fenerleriniz yanınızda olduktan sonra korkmayın. Yanınıza konserve türü ve buzdolabına ihtiyaç duymayacağınız gıdalar alın. Romantik bir kamp ateşi yakmayı ve sucuk-ekmek-şarap üçlüsü ile ziyafet yapmayı sakın unutmayın! Fakat her şeye rağmen kamp yapmak bize göre değil; ama bütçemiz de çok sarsılmasın diyorsanız bütçe dostu balayı önerilerine bir göz atın derim.

balayikampi

Yolda Güneş Yükselsin Güneye Giderken

Yollara düşmeyi, kamp yapmayı çok seviyorum ama çadırda asla kalamam diyorsanız bu da sizin için gelsin. Tam teşekküllü bir karavan kiralayıp vurun kendinizi yollara! Güneş doğsun, güneş batsın... Gidin gidebildiğiniz kadar... Hayran kaldığınız her yerde konaklayın, tadını çıkartın her anın. Balayında nereye gidilir diye düşünmeyin. Balayında nereye gidilmez ki... İsterseniz güneye inin... Yolda güneş yükselsin siz güneye giderken... İsterseniz sıkı bir Karadeniz turu yapın, doğanın yeşilinden havanın oksijeninden başınız dönsün, yeniden aşık olun birbirinize... Balkanlar turu yapma fikrini ise mutlaka değerlendirin!

balayikaravani

Sırt Çantalı Gezginler Avrupa Turuna

Sıradışı balayı fikirleri neden gerçekleştirilmeyi hak etmesin ki... İçinizde eskiden beri bir sırt çantalı gezgin ruhu taşıyorsanız balayında bunu sevgilinizle hayata geçirin. Sadece sırt çantalarınızla ve alabildiğiniz en az eşya ile Avrupa turuna çıkın. Nereye gideceğinize karar vermeden önce mutlaka Yurtdışı Balayı Turları Arasında Seçim Yapamayan Çiftlere Avrupa Turları yazımıza bir göz atın!

Daha ekonomik bir bütçeyle konaklayacağınız hosteller sayesinde bütçenizden arttıracak; böylece daha çok şehir gezip, tatmadığınız birçok yemeği denemeye ve Avrupa'da en gözde balayı aktivitelerini gerçekleştirmeye fırsat bulacaksınız. Gitmeden önce mutlaka gideceğiniz şehirdeki hosteller hakkında yapılmış yorumları okuyarak fikir edinin. Bunu edinebileceğiniz birçok site mevcut. Yolculuğa planladığınız rotaya göre en mantıklı noktada bulunan şehre uçakla ulaşarak başlayabilir, sonrasında kendinize sınırsız bir tren bileti temin ederek devam edebilirsiniz. Yaygın ismi interrail olan bu seyahat yöntemi size sınırsız özgürlük alanı sağlayacak.

Alternatif Balayı için Bunları Unutmayın

Balayı için gidilecek yerler konusunda kararınızı verdiniz diyelim. Gerek çadır kampı, gerek karavan yolculuğu gerekse sırt çantanızla çıkacağınız interrail seyahatiniz için yanınıza mutlaka almanız gereken, hayat kurtarıcı bazı eşyaları unutmamalısınız. Bunların hemen hemen hepsini kamp malzemeleri satan dükkanlardan temin edebilirsiniz. Kamp ve yolculuklar için tasarlanmış ergonomik yapıda temel mutfak eşyaları, fener, gaz lambası gibi çeşitli aydınlatma araçları, gideceğiniz yere göre belki bir olta, kesici ve delici aletler, halat, ip gibi biranda ihtiyacınız olacak ayrıntılar, kamera, fotoğraf makinesi ve daha niceleri...

balayimalzemeleri

Balayı Turları

Kusursuz bir balayı için en güvenilir firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Balayı firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Balayı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Balayı Firmaları

Balayı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

alina

Düğün Tarihi: 17.10.2014


bence çok mantıklı bi fikir evliliğin kendisi bi yolculuk sonuçta :)