Balayına Çıkmadan Önce Neler Yapmalısınız?

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:30 dakika

26.11.2020

Düğünden sonra, balayından önce yapılması gereken ufak işler neler? Eğlenceli bir düğünden sonra evinize ya da otelinize döndünüz, sıcak ve dinlendirici bir uyku çektiniz ve muhteşem bir sabaha uyandınız. Keşke bu gün yapacak hiç bir işiniz olmasaydı. Ama balayı yapmadan önce mutlaka halletmeniz gereken ufak işler var. Balayınızın sorunsuz geçmesi için bu ufak ayrıntılara özen gösterin.

Valiziniz Eksiksiz Olsun

Her şey hazır, peki emin misiniz? Seyahate çıkmadan önce hazırladığınız bavulu bir kez daha kontrol edin. Unuttuğunuz her eşya tatilde gerekliliğine göre yeniden almak ve dönüşte eşya taşımak anlamına gelir. Tatiliniz sırasında unuttuğunuz ufak tefek eşyalar canınızı sıkmasın balayı valiziniz eksiksiz olsun istiyorsanız kendinize bir liste oluşturun ve tek tek kontrol edin.

Son Evrak Kontrolü

Bazı dalgın çiftler vardır, hava alanına geldiklerinde biletleri bastırmadıklarını ya da pasaportlarını valizlerinde unuttuğunu fark ederler. Telafisi mümkün olsa da, balayı tatilinizin tadını kaçıracak bu hataları yapmamak için çok basit bir yöntem var. Bilet, pasaport ve kimlik gibi önemli evraklarınız için ufak bir çanta hazırlamak ve gözünüzden kaçmayacak bir yerde bekletmek! Henüz gözünüz gibi bakacağınız bir pasaportunuz yoksa ve çıkartma aşamasındaysanız önce pasaport belgelerine bakmanız işinizi kolaylaştırabilir.

balayına çıkmadan önce neler yapmalısınız?

Evinizi Bıraktığınız Gibi Bulun

Balayı için evden çıkarken, mutlaka yedek bir anahtarı bir yakınınıza bırakın ve bir haftadan uzun süre ev dışında olacaksanız haftada bir kere evi kontrol etmesini rica edin. Evdeki değerli mücevherleri de kasaya koyarsanız aklınızda “acaba hırsız mı?” korkusu olmaz. Bütün cam, kapı ve havalandırmaların kapalı olduğundan emin olun, eğer bir alarm sisteminiz varsa aktifleştirin ve kapıyı kilitleyip sakin ve huzurlu bir tatile çıkın. Hayır, ütüyü fişte unutmadınız.

Ganimeti Saklayın

Ganimet dediğime bakmayın, büyük ihtimalle düğününüzde size takılan bütün takılar balayından döndüğünüzde nakit paraya çevrilip ev ve düğün masraflarına akıtılacak. Bu yüzden, balayı dönüşü çok işinize yarayacak bu kıymetlileri kişisel kasanıza, hatta kiralık bir banka kasasına koyarsanız zihnen rahat bir balayı geçirebilirsiniz.

Teşekkürler Arkadaşlar!

Düğününüze katılamayan ama ufak bir not, şık bir mesaj ya da asil bir telgrafla sizi kutlayan, çiçek, çelenk ya da hediye yollayan arkadaş ve yakınlarınıza teşekkür etmeyi unutmayın. Düğün gününüzde kimin neler gönderdiğini not ederek ufak bir teşekkür kartı atmak arkadaşlarınızı ve ailenizi önemsediğinizi gösterecektir.

balayına çıkmadan önce neler yapmalısınız?

Artık son kontrolleri yaptığınıza göre harika vakit geçireceğiniz balayı tatilinize çıkmaya hazırsınız.

Balayı Turları

Kusursuz bir balayı için en güvenilir firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Balayı firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Balayı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Balayı Firmaları

Balayı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Zuhal üzgel

Düğün Tarihi: 17.10.2014


2 gün sonra balayına gideceğiz bütün hazırlıklar tam mı diye 3 kere konrtol ettim ;)


Özgür Kaya

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Bizde kasa kiralamayı düşünüyorum en güvenli yöntem