Balayınızda Nakit ve Değerli Eşyalarınızı Güvende Tutun

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:15 dakika

29.06.2020

Balayı tatilinizde paranızı, kredi kartlarınızı ve değerli eşylarınızı nasıl saklayacağınızı biliyor musunuz? Balayınızda yanınızda bulunacak mücevher ya da nakit gibi değerli eşyaları nasıl saklamalısınız? Yanınızda nakit mi yoksa kredi kartı mı bulunmalı? Bu tür hassas konuları sizin için düşündük ve balayınız boyunca rahat etmenizi sağlayacak birkaç ipucu vermek istedik.

Nakit mi Kredi Kartı mı?

İkisi de! Balayına çıktığınızda uçaktan indiğiniz an ufak harcamalar yapmaya başlayacaksınız. Ulaşım, kahve, havaalanında ufak atıştırmalar ya da otel görevlilerine verilecek bahşişler... Bunları karşılamak için yanınızda ufak bir miktar nakit olması yeterlidir. Yurt dışında bir balayı planladıysanız, uçağa binmeden önce o ülkenin banknot ve bozuk paralarından yanınıza almanız işinizi kolaylaştıracaktır.

balayınızda nakit ve değerli eşyalarınızı güvende tutun

Kıymetlilerimi Nerede Saklamalıyım?

Tabii ki otel odanızdaki kasada! Ufak ücretler ödeyerek, otel odanızdaki kasayı kiralayabilirsiniz. Değerli eşyalarınız, pasaportunuz ve dönüş biletlerinizi kasaya koyduktan sonra rahatça tatilinize başlayabilirsiniz. Eğer otel odanızdaki kasaya güvenmiyorsanız yakınlarda bulunan bir bankada turist olduğunuzu belirterek haftalık ya da aylık kasa kiralaması da yapabilirsiniz. Kiralık kasa fiyatlarını merak ediyorsanız tıklayın.

balayınızda nakit ve değerli eşyalarınızı güvende tutun

Gizli Bir Çanta Edinin

Balayınızda etrafı gezerken, plaja giderken ya da dans ederken kimlik ve nakit paranızı yanınızdan ayırmayacağınız ufak bir çanta edinin. Bel çantaları hem modası geçmiş hem de boyut olarak büyük olduğu için tercih edilmediğinden, her çantacıda bulabileceğiniz kare ve ince boyuna asılan türden çantalar çok işinize yarayacaktır. Bu küçük çantayı vücudunuza yakın bir yerde, hatta kıyafetinizin iç kısmında taşımanız tavsiye edilir.

Turist mi Yerli mi?

Biliyoruz balayınızda da en şık ve süslü halinizle dolaşmak isteyeceksiniz ama takılarınızı evde bırakıp biraz daha sade bir havada dolaşmanızda fayda var. Özellikle altın ve gösterişli taşlardan oluşan takılarınızı evde bırakın sade bir zincir veya değerli olmayan takılarla çok daha rahat dolaşacaksınız. Ayrıca boynunuzdaki fotoğraf makinası ve elinizdeki harita veya şehir rehberi de direkt turist olduğunuzu gösterir. Gittiğiniz ülkenin çok da tekin olmayan yerlerinde dolaşacaksanız bunları kullanmadığınız zamanlarda çantanıza saklamanızda fayda var.

Balayı Turları

Kusursuz bir balayı için en güvenilir firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Balayı firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Balayı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Balayı Firmaları

Balayı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Gülçin Yağız

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Ben değerli takı olarak sadece ince altın kolyemi götürmüştüm o kolyede hep boynumdaydı :)


FİGEN ÇELİK

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Balayındada klasik tatil kuralları teşekkürler güzel bir yazı olmuş her zaman dikkat edilmesi gereken kurallar