Balayında Kendi Saç ve Makyajınızı Kendiniz Yapın

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:30 dakika

29.06.2020

Balayında en güzel halinizle dolaşmak istediğinizi biliyoruz. Ama balayında kuaför arama derdine girmenize gerek yok. Kendinizle ilgili güzellik sırlarını keşfetmeye ne dersiniz?

Desktoop

Uzman Tavsiyeleri

Balayına çıkmadan önce kuaförünüzle makyaj uzmanınızla görüşüp kendi saç tarzınız ve size yakışan renklerle ilgili tüyolar alın. Kuaförünüz fönsüz kullanabileceğiniz bir modelde saçınızı keser ve bu modeli kendiniz nasıl şekillendirebileceğinizi anlatır. Makyaj uzmanınız ise canlı ve parlak bir görünüme kısa sürede ulaşmanız için gerekli tüyoları size verecek, gündüz ve gece makyajı arasındaki uygulama farklarını anlatacaktır.

Sizin Modeliniz

Balayına çıkmadan önce size yakışan saç ve makyaj modellerini belirlemiş olmalısınız. Uzman tavsiyelerini yani kuaför ve makyaj uzmanınızdan öğrendiklerinizi eve gidip kendiniz uygulayın ve en içinize sinen modellere karar verin. Ayrıca günlük kullandığınız saç modelleri ve makyaj tarzını biraz değiştirip, aldığınız tavsiyelerle birlikte kolayca uygulayabileceğiniz bir tarz belirleyebilirsiniz.

sizin_modeliniz

Ekipman Şart

Biz kızlar biliyoruz ki güzelliğimiz ne kadar doğal görünse de ardında başarılı bir kozmetik ürünü ve bir ekipman mutlaka vardır. Balayınızda doğal güzelliğinizi ön plana çıkarmak için gerekli olan kozmetik ve ekipmanları yanınıza almayı unutmayın. Bunlar neler mi? Öncelikle saçınız için yumuşatıcı bir krem ve köpük her tür saç için gerekli. Kıvırcık ve dalgalı saçlarda maşa buklelerinizi belirginleştirmenizi sağlarken saçlarınız düzse elektrikli bir fırça doğal görünümlü fönler için yeterli olacak. Gece programlarınızda saçlarınızı bu aletlerle şekillendirin. Gündüzse çok sıkı olmayan topuzlar, yandan tokalar ve taçlar yeterli olacaktır. Saçınızın söz dinlemediği günler için de şal desenli bir bandanadan yararlanabilirsiniz.

ekipman_sart

Makyajda Gece Gündüz Farkı

Makyaj içinse seyahate uygun makyaj kitlerinden edinin. Bu kitler kompakt bir şekilde üretildiklerinden hem valizde açılıp saçılma riski minimuma inecek; hem de gece ve gündüz makyajı için gerekli farklı renkleri tek bir palette toplamış olacaksınız. Gündüz makyajı için pembe ve şeftali tonlarında allık ve rujları tercih edin. Farlarda canlı renklerden kaçının ve teninizin bir kaç ton açık veya koyusundan öteye gitmeyin. Rimeli tek kat kullanın. Parfümü ise abartmayın. Gece makyajı içinse rimeli iki kat yaparak gözleri belirginleştirin. Far renklerinizi ise kıyafetinize uyumlu ya da kontrast olmak üzere canlı renklerden seçebilirsiniz.

makyajda_gece_gunduz_farki

Balayı Turları

Kusursuz bir balayı için en güvenilir firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Balayı firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Balayı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Balayı Firmaları

Balayı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

ZU

Zeynep Uçmak

17/10/2014

Topuzun saçın cazibesini kullanıyorum ben genelde balayıdada hem rahat hem güzel basit topuzlar kullanın


Nermin Özatım

17/10/2014

Bu faydalı bilgiler için teşekkürler:)