Balayı Yerine Karar Vermenin Püf Noktaları

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

1:17 dakika

29.06.2020

“Düğün planlama sürecinin en keyifli hazırlığı nedir?” diye sorarsan ben gelinlik cevabını veririm ama genelleme yaparsak neredeyse tüm çiftlerimiz balayı programları olduğunu söylüyor. Çünkü balayı; huzur, dinlenmek, deniz, kum, bazen kültür turu demek! Önemli olan balayı yerine karar vermek! Peki balayı programını neye göre seçeceğini biliyor musun? İşte sana ipuçları...

Bütçe Planı!

Bu başlığı buraya koydum ama seninle bütçe planı yaparken balayı için de bütçe ayırdığını düşünüyorum. Eğer ayırmadıysan şimdi tam zamanı. Ayırdığın bütçeye göre hayal ettiğin yer şekillenecek unutma. O nedenle önce balayı bütçesi planla!

Karar Aşaması

Balayı hazırlıkları içinde işte en önemli noktalardan biri karar vermek. Hayal ettiğin yer mi, hayal ettiğiniz yer mi? Birlikte mi karar vereceksiniz yoksa ikinizden birinizin görmek istediği yeri mi seçeceksiniz. Eğer ikinizin de görmek istediği yer aynıysa şanlısınız demektir. Farklıysa karar aşamasında her ikinizin de istediğinden bir parça olacak şekilde bir program yapmaya özen göstermelisiniz.

balayı yerine karar vermenin püf noktaları

Peki Nereye?

Balayı rotanızda deniz-kum-güneş mi var yoksa kültür turu mu? Aklınızda mutlaka bir fikir vardır ama tecrübelere dayanan bir tavsiye isterseniz balayında gezemeyecek kadar yorgun olacağınıza emin olabilirsin. Bedenen olmasa bile düğün hazırlığının heyecanı bile yorgun hissettireceği için dinlenme odaklı, deniz tatil olan balayı planları yapmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü balayı tatilinde bütün gün sıcacık kumlarda dinlenmek paha biçilmez!

Tabii bu tatili her zaman yapabileceğiniz gibi balayında daha özel bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. O zaman da beraber hiç gitmediğiniz yeni bir şehri ya da ülkeyi keşfe çıkabilirsiniz. Araştırma yapmak, seyahat planını oluşturmak, kalacak yerler ayarlamaya çalışmak, orada gezilip görülecek yerlerin listesini oluşturmak ve gittiğiniz şehri ya da ülkeyi birlikte keşfetmek oldukça heyecan verici olabilir. Hala karar veremediyseniz “Balayında nereye gidilir? makalesini okumanızı tavsiye ediyorum. Aradığınız cevapları kesinlikle orada!

Balayını da planladığımıza göre sıra geldi müziklerini seçmeye. Hayır sadece bir değil tam 3 tane müzik seçimi yapacaksın. Neler olduğunu öğrenmek için hemen bir sonraki aşamaya geçmelisin.İşte sana "Düğün müzikleri nasıl seçilir?" sorusunun cevabı!

Balayı Turları

Kusursuz bir balayı için en güvenilir firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Balayı firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Balayı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Balayı Firmaları

Balayı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

A

Aysun

27/11/2014

şehir turu tabi ki. harika!


ŞH

Şilan Hizal

17/10/2014

Bende yeni bir şehir istiyorum avrupada hem romantik hemde eğlenceli


EL

Esra Liman

17/10/2014

Benim tercihim deniz-kum-güneş olacak balayı bu dinlenmek gerek!!