Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:16 dakika

28.08.2023

Sevgilinle film izleyeceksin, plan yapıldı. Ardından gelen “Filmi sen seç” cümlesi aklındaki soru işaretlerinin oluşmasına yetti bile! Hemen panik yapma; senin için enfes bir film listesi hazırladık. Bu filmlerle yer yer romantizmin doruklarına çıkacak yer yer kahkaha atacaksınız!

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Sevgilinle birlikte keyifli vakit geçirmek için film izleme programı yaptın. Mısırlar, içecekler hazır. Bu romantik planı dilersen unutulmaz bir evlilik teklifi organizasyonuna dönüştürebilirsin.

İster evlilik teklifi için özel hazırlattığın filmi oynatabilir ister filmin en romantik anında yüzüğü çıkarabilirsin. Bu organizasyon için profesyonel destek istersen şehrindeki evlilik teklifi firmalarıyla iletişime geçebilirsin.

evlilik teklifi

Sevgiliyle İzlenecek Filmler - Türkçe

Yerli yapımlardan hoşlanan çiftler için önerilerimizle başlayalım. İşte birbirinden romantik yerli filmler:

Aşk Tesadüfleri Sever (2011)

IMDB Puanı: 7.3

Sevgiliyle izlenecek filmler Türk yapımları arasında da oldukça fazla! En beğenilen filmlerden birine bakalım şimdi… Yolları doğdukları andan itibaren devamlı olarak kesişen Deniz ve Özgür, İstanbul’da tanışma imkanı bulurlar. Sonrasında büyük aşk yaşayan çift birçok zorlukla ve engelle karşılaşır. Eski dönemlerle günümüz arasında gidip geleceğiniz ve gerçek aşkı hissedebileceğiniz bir film.

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku (2014)

IMDB Puanı: 6.6

Sevgiliyle izlenecek yerli filmlerden bir diğeri de kitaptan uyarlanan Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku! İstediği değeri göremediğini düşünen ve yazarlık yapan Arif, Müzeyyen’le tanıştıktan sonra kadınlar hakkında tüm bildiklerini unutur. Müzeyyen’in dünyasında kendine ait bir yer bulamayan Arif, bir süre sonra büyük acılar çekmeye başlar.

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Evlilik kararı almakta zorlananlara: Evlilik Kararı Alırken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

İncir Reçeli (2011)

IMDB Puanı: 6.5

Televizyonda yayınlanan skeçleri yazan ve son zamanlarda yazdıkları rağbet görmeyen biridir Metin. Yaşadığı zorlukları bir an olsun unutmak için gittiği barda Duygu’yla karşılaşır. Gitgide daha da yakınlaşan ikili arasındaki sır, Metin’in Duygu’yu takip etmesiyle ortaya çıkar. Sonrasında büyük bir mücadele onları bekliyordur.

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Hediye seçimi önemli: Sevgiliye Yıl Dönümü Hediyesi Fikirleri

Bi Küçük Eylül Meselesi (2014)

IMDB Puanı: 7.3

Hayatında her şey yolunda giderken, Eylül’ün yaşadığı son bir ay hafızasından silinir. Ailesi ve arkadaşları Eylül’e bu durumu belli etmemeye çalışırken; o, tuhaflık olduğunu anlar. Bir ayını geçirdiği Bozcaada’ya gider ve orada hiç hatırlamadığı bir adamla karşılaşır. Adam, birbirlerine aşık olduklarını iddia etmektedir…

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Bu fikirler işinizi kolaylaştıracak: Sevgiliyle Yıldönümünde Ne Yapılır?

Sevgiliyle İzlenecek Romantik Filmler - Yabancı

İşte keyifli ve romantik bir program için yabancı film önerilerimiz:

Not: Seni Seviyorum (2007)

IMDB Puanı: 7.0

Sevgiliyle izlenecek romantik filmlere bu yapımla başlamasak olmazdı! Holly, hayatının erkeği olarak adlandırabileceği Gery ile mutlu bir beraberlik yaşar. Bir gün Gery'nin amansız bir hastalığa yakalandığı öğrenilir. Gery, ölmeden önce Holly'nin yaşamını kolaylaştırmak ve onun tekrar hayata tutunmasını sağlamak için bazı planlar yapar. Eşinin ellerinden çıkan birkaç mektup seni de tekrar yaşama bağlar mıydı, ne dersiniz?

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Böyle bir liste de hazırladık: En İyi Netflix Filmleri

Not Defteri (2004)

IMDB Puanı: 7.8

Not Defteri, sevgiliyle izlenecek aşk filmleri listeye mutlaka eklenmesi gereken bir yapım! Ailesiyle ABD’deki bir sahil kasabasına tatile giden Allie ve orada tanıştığı Noah birbirlerinin hayatında büyük yer kaplayacağını önceden sezerler. Ancak Noah’ın savaşa gitmesiyle ayrılmak zorunda kalırlar. Sevdiği kadını aklından çıkaramayan Noah savaştan döndüğünde, Allie çalıştığı bir askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenmek üzeredir.

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Amélie (2001)

IMDB Puanı: 8.3

Amélie için sevgiliyle izlenecek en güzel filmlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Beş dalda Oscar’a aday gösterilen bu yapımda; anne ve babasını kaybetmiş olmasına rağmen hayat enerjisinin bitmesine asla izin vermeyen Amélie’yi izliyoruz. Amélie, hayatının girdiği kısır döngü sonucu sıkılmaya başlar. Ta ki aşık olana ve kendi mutluluğunu yakalayana kadar!

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Evlilik düşünen çiftleri böyle alalım: Evlenmeden Önce Sevgilinle Mutlaka Konuşman Gereken 7 Konu

Bir Gün (2011)

IMDB Puanı: 7.0

Dexter ve Emma, mezuniyet balosunda tanışırlar. Birbirlerinden çok farklı yaşam tarzlarına sahiplerdir. Emma, işçi bir ailede yetişmişken; Dexter babasının parasıyla eğitimini sürdüren ve çapkın biridir. İkili, birbirlerini 20 yıl boyunca sadece senede bir düzenlenen okul etkinliklerinde görürler. Bir gün her şey farklı bir anlam kazanır.

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Dizisiz yapamayanları böyle alalım: Sevgiliyle İzlenecek En İyi Netflix Dizileri

Sil Baştan (2004)

IMDB Puanı: 8.3

Sevgiliyle izlenebilecek filmlerden Sil Baştan, Jim Carrey’nin oynadığı unutulmaz yapımlardan biridir. Joel ve Clementine, iki yıl boyunca keyifli bir beraberlik yaşarlar. Ancak Clementine, yaşadıkları ilişkiye dair tüm anılarını tıbbi bir müdahale hafızasından sildirir. Sevgilisine kendisini dahi hatırlatmayı başaramayan Joel, hafıza sildirme işleminin kendisine de yapılmasını ister. Ama Joel son anda yaşadıklarını unutmak istemediğini fark eder…

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Yaratıcı fikirleri derledik: Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler

Gün Doğmadan (1995)

IMDB Puanı: 8.1

Sevgiliyle izlenecek en iyi filmler listesinde ilk sıraları kaptırmayan yapımlardan biri daha! Trende karşılaşıp tanışan Jesse ve Celine; bir çılgınlık yapıp Viyana’da trenden beraber inerler. 14 saat boyunca birbiriyle vakit geçiren ikilinin emin olduğu bir konu vardır: Bu, beraber oldukları ilk ve son gecedir. Ayrıca beğenirseniz serinin 2. ve 3. filmlerini de seyretmeyi unutmayın.

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Cesaretin Var mı Aşka (2003)

IMDB Puanı: 7.6

Annesi kanserle mücadele eden Julien ve göçmenliğin getirmiş olduğu zorluklarla uğraşan Sophie, çocukken beraber bir oyun oynamaya başlarlar. Bu oyun esnasında her biri diğerine cesaret gerektiren görevler verir. Yetişkinliklerinde de oyuna devam eden Julien ve Sophie, aynı zamanda aralarındaki aşkın ve büyük bağın da farkına varırlar.

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Lazım olabilir: Evlenme Teklifi Edilecek Yerler

Başka Dilde Aşk (2009)

IMDB Puanı: 7.4

Onur, arkadaşının doğum günü partisinde Zeynep ile tanışır. Zeynep, parti boyunca hiç konuşmadıkları Onur’un işitme engelli olduğunu öğrenir. Çağrı merkezinde çalışıp, gün içerisinde devamlı insanlara bir şeyler anlatan Zeynep ile onu asla duyamayacak olan Onur arasındaki farklı iletişim herkesi şaşırtır.

Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Sevgiliyle İzlenecek Romantik Komedi Filmleri

50 İlk Öpücük (2004)

IMDB Puanı: 6.8

50 İlk Öpücük için sevgiliyle izlenecek romantik komedi filmlerden en aksiyon tadında olanı diyebiliriz. Yıllar geçse de unutulmayacak yapımlardan! Ciddi bir ilişkiden uzak, flört ederek hayatına devam eden Henry; Lucy’i gördükten sonra fikirlerini tamamen değiştirir. Gayet güzel vakit geçirdikleri Lucy’nin şöyle bir rahatsızlığı vardır: Her sabah, önceki günde yaşadıklarını unutmuş bir şekilde uyanır…

flörtle izlenecek filmler

Bu soruları bir yere not edin: Evlenmeden Önce Sevgiliye Sorulacak Sorular

Cennet Gibi (2005)

IMDB Puanı: 6.7

Cennet Gibi'nin başrollerinde Oscarlı oyuncu Reese Witherspoon ile Mark Ruffalo bir arada. Romantik komedi türüne fantastik ögeler içeren Cennet Gibi'de; yeni taşındığı evi aslında Elizabeth'le paylaşmak zorunda kalan David’in gittikçe ilginçleşen aşkını konu alıyor. Elizabeth'in aslında bir hayalet olması işleri ilginçleştiriyor.

sevgiliyle izlenecek filmler

Aşkın (500) Günü (2001)

IMDB Puanı: 8.5

Yönetmenliğini Marc Webb’in yaptığı film, 500 gün süren bir aşkın içinde ilişkinin iyi ve kötü günlerini gösteriyor, yaşanan ilk heyecanları, irili ufaklı krizleri gözler önüne seriyor. Farkı ise aşkın gerçek olduğuna inanmayan bir kadın ve ona aşık olan bir adamın hikayesini anlatması.. Tabii, sıra dışı, eğlenceli ve komik bir hikayeyle...

sevgiliyle izlenecek romantik komedi filmleri

Umarız filmler hoşunuza gitmiştir! Sıradaki listeyi de buraya bırakıyoruz: Evlenmeden Önce Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap