Listeye Bak Öyle Al: Sevgiliye Yıl Dönümü Hediyesi Fikirleri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:06 dakika

29.04.2020

Sene-i devriyeler, hayatın birçok alanında olduğu gibi ilişkilerde de büyük önem taşıyor. Yıl dönümleri yaklaştıkça kişileri hediye telaşı sarıyor. Bu telaşını bir nebze de olsa hafifletmek amacıyla yıl dönümüne özel hediyeleri derledik. Hoşuna gidecek bir seçenek bulacağını düşünüyoruz!

Sevgiliye Yıl Dönümü Hediyeleri

Erkeğe Yıl Dönümü Hediyesi Alternatifleri

 • Kadınların büyük bir kısmı erkeğe yıl dönümü hediyesi almakta zorlanabiliyor. Aslında karşınızda çok kolay ve bir o kadar da güzel bir alternatif var: Hediye kutusu! En az bir senedir beraber olduğun sevgilinin hoşlandığı içecekleri, ilgi alanlarıyla alakadar aksesuarları koyduğun bir kutu hazırla. Kutunun içerisindeki her hediye, onu ne kadar iyi tanıdığını anlatmalı. Bu hediye kutusu aynı şekilde kadınlar için de hazırlanabilir.

Sevgiliye Yıl Dönümü Hediyeleri

 • Erkeklerin kalbine giden yol midesinden geçer, sözünü duymuşsundur. O işler tam olarak öyle olmasa da çoğu erkeğin yemek yemeyi sevdiği bir gerçek! Sevgilinle sohbet ederken muhakkak sevdiği lezzetlerden bahsetmiştir. Belki çocukluğundan unutamadığı bir tat belki de uzun zamandır yemediği ama özlediği bir lezzet… Erkek sevgiliye yıl dönümü hediyesi alternatifi düşünüyorsan, ona güzel yemekler yapabilirsin.

 • Bol bol okuyan bir sevgilin varsa ona vereceğin en güzel yıl dönümü hediyelerinin başında kitap gelir. Ancak bu kitabı daha da özelleştirmek için yazarına imzalatabilirsin. Sevdiği yazarın, kendi ismine özel imzaladığı kitabını gören sevgilinin kendini özel hissedeceğinden emin olabilirsin. Bu yıl dönümü hediyesi erkeğe de kadına da alınabilir.

Sevgiliye Yıl Dönümü Hediyeleri

Kadına Yıl Dönümü Hediyesi Alternatifleri

 • Kadınlara yıl dönümünde alınacak hediyelerden biri özel tasarım kolye! Herhangi bir takıcıya gir ve beğendiğin hazır modellerden birini satın al demiyoruz. Alacağın model, seni ve sevgilini ifade eden öğeler taşımalı. Mesela görseldeki gibi sen de mors alfabesinin kullanıldığı ve sadece ikinizin anlayabileceği bir kolye yaptırabilirsin.
  Bilmen gerekenler var: Sevgiliyle Yıl Dönümünde Ne Yapılır?

Sevgiliye Yıl Dönümü Hediyeleri

 • ”Nerede o eski zamanlar” cümlesini sık sık kullanan bir sevgiliye sahipsen, hediye konusunda zorlanmana gerek kalmıyor. Eski dönemlerin ruhunu yansıtan bir pikap ve yanında onun sevdiği sanatçının plağını satın alabilirsin. Bunu sevgiliye birinci yıl hediyesi olarak da verebilirsin. Emin ol, hediyeyi gördüğü andan itibaren bulutların üzerine çıkacak!

Sevgiliye Yıl Dönümü Hediyeleri

 • Sanırız evlenme teklifi etmek için yıl dönümünden daha anlamlı bir gün olamaz! Evlenme gibi bir planınız varsa, yıl dönümünüzü bir tektaşla taçlandırabilirsin. Yıl dönümü hediyesi erkekler tarafından zor beğenilse de tektaş seçmede takı firmaları yardımcı olacaktır.
  Ayrıca tektaş seçme konusunda bu yazımız da sana fikir verebilir: 15 Maddede Alyans ve Tektaş

Sevgiliye Yıl Dönümü Hediyeleri

Romantik Yıl Dönümü İçin Hediyeler

 • Yıl dönümünde sevgiliye alınacak hediyelerin romantik de olması önemli. Ona uzun süre unutamayacağı bir an hediye edebilirsin. İkiniz için keyifli bir masaj, spa keyfi satın almaya ne dersin? Son zamanlarda popüler hale gelen çift masajları, kişilerin hem fiziki hem de psikolojik olarak rahatlamasını sağlıyor. Masajı sauna, havuz gibi aktivitelerle birleştirerek keyifli bir hafta sonu tatili bile oluşturabilirsin.
  Bunlara da göz at: Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler

Sevgiliye Yıl Dönümü Hediyeleri

 • İlişkinizin başladığı gün gökyüzünde yıldızlar nasıl konumlanmıştı, bilmek istemez misin? Son zamanların popüler hediyelerinden biri olan yıldız haritasını alırsan, hem gökyüzünün hem de sevgilinin o andaki güzel görünüşüne tanık olabileceksin. Bu tarz yıl dönümü hediyeleri erkeğe de kadına da verilebilecek cinsten. Tabii kadınlar için bir tık daha anlamlı olabiliyor.

Sevgiliye Yıl Dönümü Hediyeleri

 • Yıl dönümü hediyeleri el yapımı olunca değerleri paha biçilmez oluyor! Kadınların birçoğunun çok sevdiği ve aşırı derecede mutluluk hormonu salgılamalarını sağlayan çikolatalar klişe bir hediye gibi gelebilir kulağa. Ama bu çikolatalar el yapımı olursa ve hatta senin tarafından yapılırsa, işte o zaman sandığından çok daha güzel tepkiler alabilirsin.
  Onun sevdiği aromaları öğrenmeyi unutma, çikolata yapımında işine yarayacak. “Ben o kadar becerikli değilim” dersen de bunu senin için yapacak birçok firma bulabilirsin.

Sevgiliye Yıl Dönümü Hediyeleri

Eğlenceli Yıl Dönümü Hediye Önerileri

 • Yıl dönümü hediyeleri erkek için çok önemli değilmiş gibi görünebilir. Ancak her iki taraf da içten içe o gün eğlenmek, keyifli vakit geçirmek ve aynı zamanda güzel hediyelerle mutlu olmak ister. Bunların hepsini bir arada sağlamak için sevgilinle ikinizin de hoşlandığı bir müzisyenin konserine bilet satın alabilirsin. Konser bileti hediyen sayesinde ileride de hatırlayacağınız bir yıl dönümü geçirebilirsiniz.
  Konser fikri Sevgililer Günü için de etkili olabilir: 14 Şubat Sevgililer Günü İçin Tavsiyeler

 • Ne zamandır birlikte bir aktiviteye katılmıyorsunuz? Süre uzadıysa vakti gelmiş demektir! Yıl dönümü hediyesi olarak, güzel bir atölyede ikinizin de katılacağı workshop ayarlayabilirsin. Bu seramik, fotoğrafçılık, resim veya sevdiğiniz başka bir alanda olabilir. Hem beraber verimli vakit geçirmiş hem de güzel bir hediye vermiş olursun. Özellikle ilk yıl dönümü hediyesi olarak tercih edilebilir.

Sevgiliye Yıl Dönümü Hediyeleri

 • Kadın ve erkek için yıl dönümü hediyesi alternatiflerinden bir diğeri de enstrüman! Sevgilinin çalmak istediği veya onunla tanıştırmak istediğin bir enstrüman varsa hediye edebilirsin. Hatta ikinize de aynı müzik aletinden alırsan, beraber öğrenmeye de başlayabilirsiniz. Ancak öğrenme aşamasında karşılıklı olarak biraz gürültü yapabilirsiniz, bizden söylemesi.

 • Bu yıl dönümü hediyesi sevgiliye yaşadığınız anları ölümsüzleştirmek istediğinizi belirterek verdiğinizde daha da anlamlı olabilir. Polaroid fotoğraf makineleri, anında baskı özelliklerinin yanı sıra birbirinden güzel renkleriyle de oldukça ilgi görüyor. Sen de sevgilinin hoşuna gidecek bir renk ve iyi kalitede bir fotoğraf makinesi alabilirsin.
  Evlilik düşünen çiftlere bazı tavsiyelerimiz var: Evlenmeden Önce Sevgiliye Sorulacak Sorular

Sevgiliye Yıl Dönümü Hediyeleri

Senin için derlediğimiz yıl dönümü hediye fikirlerini umarız beğenmişsindir. Aklına gelen başka hediyeler varsa yorum yazarak paylaşmayı unutma! Son olarak da buraya sevgilinle dinleyebileceğin, buram buram aşk kokan şarkılardan derlediğimiz listeyi bırakıyoruz:

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

0 yorum