Sevgiliyle Yıldönümünde Ne Yapılır?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:53 dakika

06.10.2022

Ne kadar uzun zamandır birlikte olursanız olun, yıldönümü birbirinize olan sevginizi kutlamak için özel bir fırsattır. Sevgiliyle yıldönümünde ne yapılır sorusuna yanıt arayanlar bu yazımızda aradığı ilhamı bulabilir!

yıldönümünde ne yapılır

Sevgili ile tanışma yıldönümü; çıkma yıldönümü, nişan yıldönümü, evlilik yıldönümü gibi kutlanacak özel bir gündür. Bu özel günler aşkı canlı tutabilir ve bunu iki tarafın da hissetmesini sağlayacak özel anlar yaratabilir. Sevgiline gün içinde yapacağın jestlerle bu günü önemsediğini gösterebilirsin.

Hatta eğer planların arasında varsa bu özel günde evlilik teklifini de yapabilirsin. Organizasyon için profesyonel destek istersen şehrindeki evlilik teklifi firmalarıyla da iletişime geçebilirsin.

evlilik teklifi

Sevgiliyle Yıldönümünde Yapılacak Programlar

İlişkinizin yıldönümü yaklaşırken bu özel günü keyifli kılacak organizasyonları partnerinle beraber planlayabilirsin. İşte yıldönümü için fikir arayanlara ilham verecek bazı öneriler, ilgini çekebilir:

 • İlişkinizin başladığı yere gidin: Özellikle sevgiliyle 1. yıldönümünde ne yapılır sorusuna verilecek en iyi yanıt her şeyin ilk başladığı yere giderek nostalji yapmak olabilir. O gün, aynı saatte aynı yerde buluşun. Romantizmin ve nostaljinin tadını çıkarın!

 • Piknik yapın: Keyifli bir yıldönümü kutlaması için en ideal programlardan biri de birlikte küçük, sevimli bir piknik olabilir. Yiyecek ve içecekleri bir gün önceden hazırlamakta fayda var. Hediyeni de yanına almayı unutma!

 • Tatile çıkın: Sevgilinle önceden programınızı ayarlayarak ikiniz için de özel bir lokasyon seçebilir, ister günübirlik ister tüm hafta sonunu geçirebileceğiniz bir tatil programı yapabilirsiniz.

 • Balık tutun: İlişkileri canlı tutan en önemli etkenlerden biri de mümkün olduğunca fazla vakit geçirmek ve birbirini dinlemektir. Eğer huzura aşık bir çiftseniz balık tutmaya gitmek sizin için uygun bir program olabilir. Takımları önceden hazırlayın ve oltanız gerilene kadar sohbet etmeyi unutmayın!

sevgiliyle yıldönümünde ne yapılır?

Kafanızdaki soru işaretlerini yok etmenin vakti geldi: Evlilik Kararı Alırken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Yıldönümünde Sevgiliye Yapılacak Sürprizler

Sevgiliye yıldönümü sürprizlerini araştıran çiftler için birçok seçenek olduğunu söyleyelim. İster klasik ister sıra dışı fikirlerle bu özel gününüzü daha keyifli hale getirmek mümkün.

 • 365 günlük anı kumbarası hazırlamak: Yıldönümü tarihiniz gelene kadar ona her gün özenerek bir sürpriz yapmaya ne dersin? Bir yıl boyunca her gün, ona dair anılarını yazdığın küçük not kağıtlarını bir kumbarada biriktirebilir, ona uzun süre inceleyeceği, hoş bir sürpriz yapabilirsin. Bu fikri özellikle sevgiliye 1. yıldönümü sürprizleri için öneriyoruz.

 • Ellerinle yemek yapmak: : Samimi ve özenli bir kutlama yapmak istiyorsan evde yıldönümü sürprizlerini düşünebilirsin. Kendi ellerinle, özenerek hazırladığın bir öğle ya da akşam yemeği programıyla, ona özel hissettirebilirsin.

14 Şubat'ı da unutma:

Sevgililer Günü Yemeği İçin Gidilecek Restoranlar

Sevgililer Günü İçin Otel Önerileri

yıldönümünde ne yapılır

 • Odasını fotoğraflarla süslemek: Bunun için bir işbirlikçiye ihtiyacın olacak. Özellikle erkek sevgiliye yıldönümü sürprizleri arayanlar için uygun olan bu fikir için, bir aile üyesi ya da arkadaşıyla iletişime geçmen yeterli.

 • Parti yapmak: Bu özel günü dostlarınla kutlamak istersen ve sevgilinin de bundan hoşlanacağını düşünüyorsan en yakınlarınızın bulunduğu bir parti organize et.

Bazen bir film bile yeter: Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Sevgiliye Yıldönümü Hediyesi Olarak Ne Alınır?

Sevgiliye yıldönümü hediyelerinin romantik olması şart değil. İkiniz için de anlamlı olan özel bir hediye ile onu mutlu edebilirsin. Bizim aklımıza gelen sevgiliye yıldönümü hediye fikirlerini sıraladık:

 • Uçak bileti: Birlikte yapılacak bir yolculuk ya da tatil, sevgiliye özel yıldönümü hediyeleri arasında en etkileyicilerinden biridir diyebiliriz. Hem eğlence hem romantizm vadeden bir lokasyon için bir çift uçak bileti ile sevgilinizi şaşırtabilirsiniz. Dönüş bileti mi? Almasınız da olur.

 • Fotoğraflı saat: Sevgiliye yıl dönümü hediyesi olarak romantik ve özel bir seçenek arıyorsan çifte özel kol saatlerini düşünebilirsin. Bu saatlerin özellikle erkek sevgiliye 1. yıl hediyesi olarak uygun bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Hediye seçimi önemli: Sevgiliye Yıl Dönümü Hediyesi Fikirleri

yıldönümünde ne yapılır

 • “Senin hakkında sevdiğim şeyler” defteri: Sevgiliyle 1. yıl kutlaması için en uygun hediye ona olan hislerini anlatmak olabilir. Nasıl mı? Bir yıl boyunca bu ilişkinin sana hissettirdiklerini deftere yazabilir, birlikte fotoğraflarınızla eğlenceli bir hediye hazırlayabilirsin.

Bu sorular birbirinizi daha iyi tanımanızı sağlayacak: Evlenmeden Önce Sevgiliye Sorulacak Sorular

Sevgiliyle Yıldönümünde Dinlenecek Şarkılar

Yıl dönümün için romantik bir ambiyans yaratmaya çalışıyorsan, müzik detayını atlamaman gerekiyor. İşini kolaylaştıralım dedik ve aşk dolu şarkıları senin için derledik: Romantizmin Dorukları: Sevgiliyle Dinlenecek Şarkılar

Sevgiliye Yıldönümü Mesajları Nasıl Olur?

Sevgilinize göndereceğin ya da hediyene iliştireceğin yıldönümü mesajlarını araştırıyorsan sana ilham verecek birkaç önerimiz var. Ama “Sevgiliye yıldönümü mesajı uzun olur, küçük bir notla geçiştiremem” dersen mektup da yazabilirsin. Sevgiliye yıldönümü mektupları eskimiş bir fikir gibi gelse de romantik ve nostaljik olması nedeniyle iyi bir fikir olabileceğini söyleyelim.

Tam 12 aydır, 365 gündür ve 52 haftadır sana sarıldığımda hissettiğim güven duygusunu çok seviyorum. Ve sendeki her şeyi… Hayatımdan tüm bunların hiç eksik olmamasını diliyorum. İyi ki varsın.

Birbirine hayran hayran bakan çocuklar gibiyiz. Umarım torunlarımız olduğunda da hala hayran gözlü çocuklar oluruz. Seni seviyorum, yıldönümümüz kutlu olsun.

Yaşlanıp her şeye hayıflanan aksi bir ihtiyar olup camdan torun yolu gözleyeceksem, karşımda çayını yudumlayıp dinlermiş gibi yapan da sen olmalısın. O günleri birlikte görmek umuduyla birlikte nice yıllara…

Sevgiliyle yıldönümü kutlaması için çiftlere ilham verecek önerilerimize yer verdiğimiz yazımızın sonuna geldik. İlişkinizin sadece yıldönümünde değil, her gününde birlikte keyifli anlar geçirmenize yardımcı olacak fikirlere de ihtiyacınız varsa şu yazımıza da göz atmadan geçmeyin: Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap