Evlenmeden Önce Sevgiliye Sorulacak Sorular

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:47 dakika

04.11.2023

Evleneceğin kişiye sorulacak sorular listesi yapıp, sevgilinle önce bazı temel konuları konuşmalısın. Hem bu durumda erkeklerin de kadınların da içinin rahat ettiğini söyleyelim. Kafanda hiçbir soru işareti kalmaması için hazırladığımız sevgiliye sorulan sorular listemizi mutlaka incele!

evlenmeden önce sevgiliye sorulacak sorular

Doğru Evlilik İçin 10 Soru

Evlenmeden önce kafanda soru işareti kalmaması için evlenilecek kişiye sorulacak soruları senin için bir araya getirdik. Evlenilecek erkeğe sorulacak soruları da içeren bu listeye gel birlikte bakalım. İlişkine göre bu sorulara eklemeler yapabilirsin!

1- Evlendikten sonra nerede yaşamak istiyorsun?

Sevgilinle hayatınızı birleştirmeye karar verdiyseniz, ikinizin de yaşamak istediği bir bölgede ev tutmalısınız. Başka şehirlerde yaşayan çiftler arasında bu konuyla ilgili problemler yaşanabiliyor. Hatta İstanbul’da farklı yakalarda yaşayan kişiler bile bu konuda anlaşamayabiliyor. Sevgiline nerede yaşamak istediğini sormalı, kendi fikrini paylaşmalısın.

2- Çocuk sahibi olmak istiyor musun?

Evlenecek kişiye sorulacak sorulardan özel olanlardan birine bakalım şimdi. Çiftler arasında anlaşmazlıklara yol açan konulardan biri de çocuk! O nedenle evlenmeden önce mutlaka çocuk sahibi olmakla ilgili karşı tarafın fikrini almak gerekiyor. Ancak bunu şaka yoluyla değil de kaç çocuk düşündüğüne kadar detaylıca, ciddi anlamda oturup konuşmanızı tavsiye ediyoruz.

evlenmeden önce sevgiliye sorulacak sorular

Ona sürprizler yap: Sevgiliyle Yıldönümünde Ne Yapılır?

3- Evlilikle ilgili tereddütlerin var mı?

Bunun sevgiliye sorulacak zor sorulardan biri olduğunun farkındayız. Kişiler, özellikle evlilik tarihi yaklaştıkça kendi içlerinde tereddütler yaşayabilirler. Eğer sevdiğiniz kişiyle hayatınızı birleştirmeye karar verdiyseniz, kafanızda hiçbir şekilde soru işareti olmamalı. Sonuçta endişeli olması seni sevmediği anlamına gelmez. Karşılaşabileceğin cevaplara karşı olgun davranmalısın.

Bu yazı da sana yardımcı olabilir: Evlilik Kararı Alırken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

4- Evdeki iş paylaşımını nasıl yapacağız?

Nişanlıya sorulacak sorular arasında en önemlilerden biri bu bize kalırsa! Evlilik; aynı ev içerisindeki sorumlulukları beraber yerine getirmeyi de gerektiriyor. Evlenmeden önce iş paylaşımı yapabilirsiniz. Mesela karşı taraf yemek yapma konusunda iyi değilse temizlik konusunda destek olabilir. Kendi becerilerinizi göz önünde bulundurmanız çok önemli.

evlenmeden önce sevgiliye sorulacak sorular

Beraber yapabileceğiniz o kadar aktivite var ki: Sevgiliyle Yapılacak Aktiviteler

5- Benimle ilgili değişmesini beklediğin bir özellik var mı?

Bunu sevgiliye sorulacak ilginç sorulara dahil edebiliriz. Etrafınızda mutlaka tanık olmuşsunuzdur “Şimdi bazı sorunlar var ama evlendikten sonra düzelir” cümlesini kuran kişilere. Bu beklentiye giren kişiler, umduklarını bulamadıkları zaman hayal kırıklıkları yaşayabilir. Takdir edersin ki insanların belli bir yaştan sonra değişmesi oldukça zordur.

Sevgilinle konuştuğunda ona bu soruyu yönelt! Karşılığında alacağın katıldığın ya da katılmadığın tüm cevaplarda asla canınızı sıkmamaya özen göster. Çünkü herkesin birbiri hakkında “Keşke daha farklı olsaydı” dediği özellikleri vardır. Sonrasında da karşı tarafın hoşlanmadığı özelliğinin değişebilir olup olmadığını belirtebilirsin.

6- Evlendikten sonra kendime özel vakit ayırabilecek miyim?

Evlenecek olmanız, sürekli beraber vakit geçirmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Kişiler, hayatlarının her döneminde kendileriyle baş başa kalabildikleri ortamlar yaratmaya çalışır. Evlendikten sonra da kafanızı dinleyebileceğiniz veya yakın arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz özel anlarınız olmalı. Sevgilinle evlenmeden önce kendinize ne kadar vakit ayıracağınızı netleştirebilirsiniz. Mesela en azından haftada bir günü kendine ayırmak istediğini söyleyebilirsin.

7- Sinirlendiğinde sana nasıl davranmalıyım?

Sıradaki sorumuz, evlenmeden önce erkeğe sorulacak sorular arasında gözükebilse de aslında iki taraf için de çok önemli. Çünkü sevgiliyi tanımak için sorulan sorular, ilişkilerin ilerleyişi açısından çok faydalıdır. Karşındaki kişinin stresli anında nasıl davranman gerektiğini bilmen her zaman işini kolaylaştırır. Bazı kişiler gergin oldukları anlarda bir süre sessiz kalmayı tercih eder. Bazıları ise çıkıp kısa bir yürüyüş yapar ve sakinleşmiş şekilde geri döner. O nedenle mutlaka sevgiline bu soruyu yöneltmelisin.

evlenmeden önce sevgiliye sorulacak sorular

Romantik bir film ikinize de iyi gelecek: Sevgiliyle İzlenecek Filmler

8- Finansal konularla kim ilgilenecek?

Sevgiliye sorulacak mantıklı sorularla devam edelim şimdi. İlişkide her şey çok romantik ancak işin bir de finansal tarafı var: Kirayı kim ödeyecek? Elektrik faturasını kim yatıracak? Bazı çiftler ortak hesap oluşturarak, evin giderlerini buradaki bakiyeden düşmeyi tercih ediyor. Bazı çiftler ise kendi aralarında faturaları, kiraları ve alışveriş giderlerini eşit şekilde paylaşabiliyor. Sizin de bir plan oluşturmanız şart.

Şu yazımız da ilginizi çekebilir: Tüm Detaylarıyla Mal Ayrılığı / Evlilik Sözleşmesi Nedir?

9- Ailemde davranışlarından hoşlanmadığın kişiler var mı?

Evlenmeden önce sevgiline sorabileceğin sorulardan biri de bu! Evlilik sürecinde ailelerin ilk tanışmasından başlayarak ve evlendikten sonra da birbirlerinin aileleriyle ilgili problem yaşayan çok sayıda çifte denk gelmişsindir. Bu durumu yaşamamak için ailesel konuların mutlaka konuşulması gerekir. Sevgilinin, ailenin ve akrabalarının içerisinde hareketlerinden rahatsız olduğu biri var mı diye sormalısın.

Bu yazı da çok işine yarayacak: Düğün Öncesi Aileler Arasında Yaşanabilecek Sorunlar Nasıl Çözülür?

10- En büyük hayalin nedir?

Sevgiliye sorulacak en güzel sorulardan biriyle bitirelim listeyi! Gerçekten hayatını birleştirmek istediğin kişinin planlarını da bilmen gerekir. Sonuçta ömür boyu beraber olmak isteğiyle yola çıkıyorsunuz.... Sevgilinle karşılıklı olarak planlarınızdan bahsedin. Ortaya birbirinden çok farklı planlar çıkarsa, ortak paydada buluşmaya çalışabilirsiniz.

evlenmeden önce sevgiliye sorulacak sorular

Evlenmeden önce sevgiline sorulacak sorulardan en önemlilerini paylaştık. Bu soruları bir yere not almanda fayda var. Ayrıca bu listeyi kocaya sorulacak sorular için de kullanabileceğini unutma. Son olarak buraya sevgilinle dinleyebileceğin aşk dolu şarkılardan derlediğimiz listenin yer aldığı yazımızı bırakıyoruz: Romantizmin Dorukları: Sevgiliyle Dinlenecek Şarkılar

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

3 Yorum

Mahmut Kandilli

Düğün Tarihi: 12.08.2020


Aşk


Bora

Düğün Tarihi: 21.03.2021


bütün soruları sordum ama babacım bir tane bile cevaplayamadı. Sorun onda mı bende mi


Zeynep

Düğün Tarihi: 22.10.2023


Sorular çok güzel,aday kendini evlenmeye hazır hissetmiyor?