Nişan Kıyafetine Uygun Takılar Nasıl Olmalı?

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:12 dakika

29.06.2020

Nişanlığınızın tüm ihtişamıyla kendisini gösterebilmesi için ona biraz ışıltı katın.. Nasıl mı? İşte cevabı.

Aslında geleneklerimize göre çoğu bölgede nişanda takılacak takı setini damat tarafı alır. Kız tarafı ise damada şık bir saat hediye eder. Fakat artık modern çiftlerin modern seçimleriyle nişanda takı takma merasimi de azalıyor ve ailelerin tanışmasıyla yüzüklerin takılması yeterli oluyor. Peki, nişanda takı seti almayacaksanız kıyafetinize uygun takıları nasıl seçmelisiniz?

Günün Önemine Göre Davranın

Nişan, hem ailelerin birbirleriyle hem de biricik çocuklarının hayatını birleştireceği insanla ilk tanışma günüdür. Eşinizin ailesinin, gözlerinde hiçbir zaman büyümeyen biricik oğullarının hayatını kiminle gerçireceğini görecekleri bu günde siz de minik bir kız kadar saf ve narin görünmek isteyeceksiniz. O yüzden nişan görünümünüz olabildiğince sade, narin ve nazik olmalı.

nişan kıyafetine uygun takılar nasıl olmalı?

Takılarınız Kıyafetinizi Tamamlasın

Yukarıda da dediğimiz gibi, özel anlamı olan bu günde en güzeli sade, narin ve minik takılar kullanmaktır. Ama takılarınızın kıyafetinizle uyumlu olduğuna emin olun. Kıyafetiniz işli ve desenliyse; işli, burgulu, gösterişli takılardan uzak durun. Takılarınızda renkli taşlar olacaksa kıyafetinizin renklerine uyuyor mu diye bakın. Kıyafetinizde metal aksesuarlar bulunuyorsa, bu aksesuarların renginin de takılarınıza uyumlu olmasına dikkat edin.

nişan kıyafetine uygun takılar nasıl olmalı?

Takıda Masumiyetin İsmi

İnci masumiyetin simgesidir. Beyaz rengiyle saflığığınızı ve narinliğinizi vurgulayan incilerin, nişan ve düğünlerin vazgeçilmezi olmasına şaşmamak gerek. Çok hoş bir dağınık topuz ve beyaz elbisenizle tamamlayabileceğiniz inci takılar nişan için en uygunu olacaktır. Üstelik ister kadınsı, ister çocuksu bir tarzınız olsun; ister vintage, ister modern bir gelinliğiniz olsun, inci hepsiyle mükemmel uyum sağlayacaktır.

nişan kıyafetine uygun takılar nasıl olmalı?

Abiye ve nişanlıklar, moda ve trendler hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Nişanlık ve abiye elbiseler galerisini gezmek için tıklayın.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

ÖD

özgü değmez

Düğün Tarihi: 23.10.2014


bence sırf aileye iyi görünmek falan için tarzından odun vermemek gerek. herkes kendisi gibi olmalı...


ID

ırmak denizer

Düğün Tarihi: 23.10.2014


çok abartılı olmamak gerek