15 Maddede Nikah Şekerini Seçiyoruz

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

2:12 dakika

15.12.2020

Davet sonrası konuklara sunulan nikah şekeri, sevdiklerine düğününe katıldıkları için teşekkür dileklerini ileteceğin oldukça hoş bir hediye! Peki, onlara nasıl bir hatıra bırakmak istersin? Bu konuda birçok seçeneğe sahipsin ama öncesinde nikah şekeri firmaları ile iletişime geçtiğinde sorman gereken sorulara değineceğiz!

nikah şekeri

Nikah Şekeri Firması ile Anlaşmadan Önce Bu Soruları Sormalısın?

1-Fiyatlar ve ödeme seçenekleri neler?

2-Düğünden ne kadar süre önce teslim ediliyor?

3-Gönderim ne şekilde yapılıyor?

4-Ürünler taze mi ve tazelikleri nasıl muhafaza ediliyor?

5-Nikah şekerlerinin gerçek boyutları nedir? (İnternetten beğendiğin nikah şekeri modelleri için)

6-Davetli sayısında değişiklik olduğu zaman size ne kadar süre önce bilgilendirme yapmalıyız?

7-Teslimat sırasında hasar gören nikah şekerleri için nasıl bir prosedürünüz var?

15 maddede nikah şekerini seçiyoruz

Konuklarına Şeker Yerine Dağıtabileceğin Alternatifler Neler?

Tüketilebilir bir seçenek olan nikah şekeri yerine konuklarına kalıcı bir hediye vermeyi tercih edebilirsin. Üstelik bunun için de oldukça geniş bir seçeneğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Şunlara bir göz at istersen:

9-Bitkiler: Küçük saksılar ya da küçük sepetler içinde sukulent ya da kaktüs hediye edebileceğin gibi, cam bir fanusun içine yerleştirilmiş ve yaşamak için toprağa ihtiyaç duymayan hava bitkisini de değerlendirebilirsin. Ayrıca fittonia bitkisi de diğer bir seçeneğin! Nikah şekerinden sonra en çok karşımıza çıkan lavanta da, keselerin içinde ya da tüle sarılmış bir şekilde misafirlerine hediye edebileceklerin arasında yer alıyor.

15 maddede nikah şekerini seçiyoruz

Dilersen nikah şekerini kendin hazırlayabilirsin: Evde Nikah Şekeri Yapımı

10-Denizyıldızları: Düğün hediyeliklerinde en çok tercih edilenler arasında bulunan denizyıldızlarını hasır lavanta keseleri, kurdele veya çiçeklerle beraber ya da tek başına hediye edebilirsin. Tek renk ya da rengarenk seçebileceğin yıldızlar konuklarının yıllarca saklayacağı güzel bir hediye olacak.

11-Mücevher Kutusu: Hem kullanışlı hem de ömürlük bir hediye için mücevher kutusu iyi bir alternatif. Altına müstakbel eşinle beraber isimlerinizi ve düğün tarihinizi yazdırarak, sevdiklerinizin evinde bir ömür kalacak bir hatıra bırakabilirsin.

12-Magnetler: Üzerinde müstakbel eşinle fotoğraflarınızın olduğu magnet sevdiklerinizin buzdolaplarını süsleyebilir. Eğer fotoğraf olsun istemezsen, sizi anlatan güzel bir figür ya da beğendiğin desenleri magnet üzerinde değerlendirebilirsin.

Nikah Şekeri Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

13-Kullanılan Malzemeler: Nikah şekerinde kullanılan malzemelerin çeşidi ve kalitesi fiyatı değiştireceği için bütçene göre bir liste çıkarabilirsin. Karton kutu ve tül, diğer ağır materyallere göre çok daha uygun fiyatlı olacaktır.

14-Şekerin Türü ve Kalitesi: Nikah şekeri olarak genellikle badem şekeri kullanılır. Bunun yanı sıra farklı çikolatalı ve portakallı yumuşak drajeleri de tercih edebilirsin. Tabii şeker ya da drajenin kalitesi arttıkça, fiyat da artacaktır.

15-Tasarımı: Şekerin tadı ve tazeliği kadar elbette görünümü de önemli. İster kendi tasarımını yaptır istersen de hazır modeller üzerinden seçim yap, unutmaman gereken, bir ürünün içerisine tasarım girince, o şeyin fiyatının artacağı!

15 maddede nikah şekerini seçiyoruz

Nikah hediyeliklerinin üzerine isim etiketlerini kendin tasarlayabilirsin: Evde Nikah Şekeri Etiketi Nasıl Hazırlanır?

15 maddede nikah şekeri seçerken neleri göz önünde bulundurman gerektiğini özetledik. Şimdi biraz model bakma zamanı. Düğün.com’da şehrindeki nikah şekeri firmalarını kolayca listeleyebilir, firmaların profil sayfalarındaki galerilerde çalışmalarını detaylı şekilde inceleyebilirsin. Ayrıca minimum adet fiyatlarına, minimum sipariş adedine, sundukları hizmetin içeriğine göre firmaları kolayca filtreleyebilirsin.

Bu kadar ertelendiği yeter! Artık damatlık seçme vakti.

15 maddede nikah şekerini seçiyoruz

Nikah Şekeri ve Hediyelik Firmaları

Her bütçeye uygun hediyelikler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Nikah şekeri ve hediyelik firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Nikah Şekeri ve Hediyelik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Nikah Şekeri ve Hediyelik Firmaları

Nikah Şekeri ve Hediyelik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap