Antik Hotel*

Antik Hotel
1984 yılında, Antik Hotel inşaatı için yapılan temel kazılar sırasında, yerin 12 metre altında tarihi bir eserin kalıntıları bulundu. Bu kalıntılar Geç Roma ve Erken Bizans dönemine ait ( M.S. 450 – 500 ) bir sarnıcın kalıntılarıydı. Kazı çalışmaları durdurulup restorasyon çalışmaları başladı.

ANTİK HOTEL‘in binası orijinal yapısı korunan bu sarnıcın üstüne yapılandırıldı. 1500 yıldır yeraltında kalmış olan bu tarihi eser kalıntıları Antik Cisterna ismiyle farklı özel davetlere, etkinliklere fotoğraf resim ve heykel sergilerine ev sahipliği yapmak üzere tekrar hayata döndürülürken aynı zamanda, Antik Hotel’e tarihi geleceğe taşımak adına da büyük bir sorumluluk yüklemiş oldu.

Tarihle iç içe olmanın yanı sıra yarım adanın tarihi mekanlarının hepsinin bir parçasını yaşamak istiyorum diyen konuklarımız içinde Marmarion Teras restourantımız inanılmaz manzarasının eşliğinde unutulmaz organizasyonlarınızı gururla ve zevkle anlatabileceğiniz harika anılara çevirmek için profesyonal kadrosu ve butik hizmet anlayışını bir araya getirmektedir.

Antik Hotel İstanbul Beyazıt’ta, tarihi ve turistik yerlerin oluşturduğu çemberin tam ortasında yer alıyor. İstanbul’da Bizans eserleri ile Osmanlı imparatorluğunun muhteşem saray ve camilerini gezebilir, Laleli, Beyazıt ve Kapalı Çarşıdaki mağazalardan alış veriş dünyasına yolculuğa çıkabilirsiniz.

*Aradığın firmanın detayları bulunmamaktadır.

BENZER FİRMALAR


Evleneceklere Destek Hareketi
Antik Hotel ile çalışmak isteyen çiftler için yorumların çok önemli

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Antik Hotel hakkında yorumlarını paylaş.

Yorum Yap