Biricit’ten Dugun.com Gelinlerine Sıcacık Bir Merhaba

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:11 dakika

29.06.2020

Biricit artık Dugun.com gelinlerinin de yanında...

Gelin adaylarının en çok strese girdikleri zaman, düğüne hazırlık zamanı ve gerginleşmeye, hassaslaşmaya başladıkları, düğün telaşını artık damarlarında hissettikleri zamandır. Bakalım ben bu stresi biraz olsun azaltabilecek miyim...

En Büyük Düşman: Stress

Hayallerindeki prenslerini bulup, onunla dünya evine girecekleri, mutlu yuvalarına sahip olacakları ve rüyalarındaki o muhteşem düğünü yaşayabilecekleri ana geldiklerinde ise, genelde gelinler büyük bir yük hissederler omuzlarında. Bu gerginliği üzerinizden atabilmek için öncelikle; sakin olmayı denemeniz gerekir. Merak etmeyin bu dünyada herkese yetecek kadar gelinlik, herkese yetecek kadar düğün mekanı, herkese yetecek kadar düğün misafiri, herkese yetecek kadar damat adayı var. Pardon damat adayımız bir adet, o sizin biricik müstakbel eşiniz olabilme şansına layık olmuş eşsiz bir insan... Bu yüzden hiç strese girmenize, boş yere damat adayınızla gereksiz yere tartışmanıza, yanlış anlaşılmalara gerek yok. Çünkü yaşadığınız stresi, gerginliği evlenme aşamasındaki herkes yaşadı. Herkes paniğe kapıldı. ‘’Bu düğün olmayacak galiba.’’ diye düşündü ama hiç de düşündükleri gibi olmadı ve düğünleri harika bir şekilde geçti. Sağlıklı düşünebilmeniz, paniğe kapılmamanız, planlı ve programlı hareket ederek düğününüzü oluşturmanız sonucunda, stressiz bir şekilde evlenmeniz mümkün.

biricit’ten dugun.com gelinlerine sıcacık bir merhaba

Hazırlıklara Ne Zaman Başlamalı

Düğünden en az 5 – 6 ay önce hazırlıklarınıza başlamalısınız. Gelinlik, gelin saçı, gelin ayakkabısı, davetiyeler, düğün pastası, düğün mekanı, düğün yemeği, kına gecesi, kuaför gibi randevularınızı organize ederek işe başlamalısınız. Eğer hiçbir şeyle ilgilenecek bir fırsatınız yoksa, çok yoğun çalışıyorsanız, gelinlik provalarınıza bile zor gidiyorsanız, düğününüzü düğün organize eden bir firmaya yaptırmalısınız. Hem zaman kaybı yaşamazsınız, hem de kendinize, düğünle ilgili diğer işlerinize daha çok vakit ayırabilirsiniz.

biricit’ten dugun.com gelinlerine sıcacık bir merhaba

Düğün Stresini Başka Şeylere Yormayın

Bir gelinin gelinliği kadar önemli olan diğer konu; o gelinin psikolojik olarak düğüne hazırlanmış olmasıdır. Evlenme kararını verdiğinize, sevdiğiniz adamla bir ömür geçirmeye karar verdiğinize göre hazırsınız artık evlenmeye demektir. Düğüne hazır olmak ise; ‘’Kalabalıkta ne yapacağım, mobilyalar yetişecek mi, davetiyeler, gelinliğim düğüne kadar yetişecek mi?’’ gibi soruları kendinize sorup, iyice gerginleşmemenizdir. Bu gerginliği çoğu gelin adayı maalesef ‘’Acaba ben bu adamı sevmiyor muyum, evlenmeye hazır değil miyim?’’ olarak algılıyor.

biricit’ten dugun.com gelinlerine sıcacık bir merhaba

En İyi Dost: Nefes ve Dans

Gerginleştiğinizde moraliniz bozulacak, üzüleceksiniz. Düğün stresine yakalandığınız anlarda derin derin nefes alın, güzel ve olumlu şeyler düşünün. Nefes egzersizleri sizi rahatlatacaktır. Bunun dışında hem güzelliğiniz hem de bedenen rahatlamak için; masaj yaptırabilir veya güzel bir spa salonuna gidebilirsiniz. Uzman bir güzellik salonuna giderek, hem güzelleşin hem de üzerinizdeki düğün stresini atmaya çalışın. Spor salonuna da akşamları veya müsait zamanlarınızda giderek spor yaparak stresinizi önleyebilirsiniz. Düğünde ilk dansınız için veya hobi olarak dans kursuna yazılabilirsiniz. Hatta damat adayınızla beraber dans kursuna giderseniz, ikinizin arasındaki iletişim sorunu ve gerginlik de azalacaktır. Damat adaylarında da düğün stresi var, sakın unutmayın, dans kursu sizin stresinizi alacağı gibi, düğündeki ilk dansınızı da mükemmel bir dans haline getirecektir.

biricit’ten dugun.com gelinlerine sıcacık bir merhaba

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

Handan onran

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Ellerinize sağlık bu güzel yazı için içimi rahatlattı


Eylül Bulut

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Ben stresimi azaltmak için masajı seçtim dans kursu ile biraz daha yorulmak istemem hatta dans kursu fikri aklıma bile gelmedi.