55 Şarkılık Düğün Halayları Listesi

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 1:18 DK

04.04.2019

Düğününde davetlilerinin kendini tutamayıp piste çıkacağı en güzel halay şarkılarını derledik. Erzurum’dan Malatya’ya kadar birçok yörenin düğün halay şarkıları listesi yazıda!

Düğün Halayları

Düğün Halay Müzikleri

Düğünlerin olmazsa olmazı halaylar! “Ben oynamayı bilmem” diyen kişileri bile halay türküleri çalarken pistte görebiliriz. Listeye popüler olanlardan başlayalım:

  • Delilo Halay

  • Damat Halayı

  • Antep Halay

  • Şemmame Halay

  • Sivas Halayı

Oturmaya mı geldik: En Hareketli Düğün Oyun Havaları

Türkçe Halay Şarkıları

Kara Üzüm Habbesi’nden Cane’ye en güzel halaylar bu listede! İster kayıttan aç, istersen davul zurna ekibinden bu parçaları çalmalarını iste. Her ihtimale karşı listeyi kaydetmeyi unutma.

Davetlilerin arasına ilk girişinde bu şarkılardan biri çalabilir: En İyi Düğün Giriş Müzikleri

Kürtçe Halay Şarkıları Listesi

Bu listedeki Kürtçe düğün halaylarını dinlerken insan yerinde duramıyor. İsimlerine bakarken bile omuzların hareket etmeye başladı, kabul et. Hızlı halay sevenler de sadece üç ayak oynamayı bilenler de bu listeye bayılacak:

Bir yandan ağlatan bir yandan eğlendiren şarkılar: Kına Gecesi Şarkıları ve Kına Türküleri

Erzurum Halay Müzikleri

Davul zurna halayların her zaman baş tacıdır! Erzurum türkülerinde de bu ezgilere sıklıkla rastlıyoruz. Lafı kısa kesip halaylara odaklanalım:

Müzik firmalarından öneriler: En İyi Düğün Şarkıları

Diyarbakır Halayı Şarkıları

”Diyarbakır güzel bağlar hanım ey lorke” desek? Lorke ve diğer bol topuk vurmalı halay şarkılarında yerinde oturmak mümkün değil. Diyarbakırlı olsun olmasın çoğu kişinin düğününde çalan hareketli halaylar burada:

İlk dansın dillere destan olsun: En İyi Düğün Dans Müzikleri

Malatya Halayı Şarkıları

Malatya’nın sadece kayısısı değil, halayları da pek meşhur! Bir de düğününe yöresel oyunları bilen kişiler geldiyse, görsel şölen seni bekliyor demektir. Sen en iyisi listeyi kaydet, lazım olur:

Senin için listelediğimiz onlarca halay düğün salonunun pistlerini aşındırabilir, bizden söylemesi! Davetlilerinin uzun süreler ne kadar eğlendiklerini anlatacağı bir düğün istiyorsan listeleri kaydedebilirsin. İstersen çalışacağın müzik firmalarına da bu listelerdeki şarkılardan çalmalarını rica edebilirsin. Şimdiden keyifli halaylar!

Şehrindeki En İyi Müzik Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

ORKESTRA VE DJLER

Sıradaki Makaleler

Müzik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Müzik Firmaları

Müzik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum