Düğün Orkestrası Seçiminde Önemli Noktalar Neler?

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

6:33 dakika

12.11.2020

Düğününde bir orkestra ile çalışmak isteyen çiftler buraya! Bir ekiple anlaşmadan önce dikkat etmeniz gerekenleri, sormanız gereken soruları ve düğün orkestrası fiyatlarının neye göre belirlendiğini detaylarıyla yazdık.

Düğün Orkestrası

Organizasyonların Eğlence Kaynağı: Düğün Orkestraları

”Bir düğünün olmazsa olmazı nedir” diye sorsak siz de müzikten bahsedersiniz diye düşünüyoruz. Mekanın şıklığı, yemeklerin lezzeti ve müziğin kalitesi; düğünlerde ayrılmaz bir bütünü oluşturuyor!

Neredeyse her şehirde birçok orkestra düğün organizasyonlarına özel repertuvarlar hazırlıyor, kostümler belirliyor. Hatta bazıları sahne performanslarını yaptıkları dans şovlarıyla daha da renkli hale getiriyorlar.

Düğün mekanlarının çiftlere sunduğu canlı müzik ekipleri olsa da kişiler geniş bir orkestrayla çalışmak istiyor son dönemlerde. Siz de bu fikirdeyseniz, orkestra seçiminizi çok iyi yapmalısınız.

Düğün Orkestrası Nasıl Seçilir?

Düğün orkestralarını incelemeye başlamadan önce bir bütçe belirlemeniz şart! Sadece orkestra için ne kadar harcama yapabileceğinizi belirledikten sonra firmaları fiyatlarına göre filtreleyerek ilerleyebilirsiniz.

Orkestraları incelerken; sayfalarında bakacağınız ikinci detay performans videoları olmalı! Öncesinde katıldıkları organizasyonlarda ne tarz şarkılar çalmışlar? Dinleyicilerle iletişimleri nasıl? Davetliler ne kadar eğleniyor? Bunlar gibi daha birçok sorunun cevabını o videolarda bulacaksınız. Hatta bazı orkestralar, çiftleri anlaşma yapmadan önce canlı performanslarını izlemeye davet edebiliyor. Bu da aklınızda olsun.

Düğün yapacağınız mekanın sahnesini keşfettikten sonra orkestra arayışına girmenizi öneriyoruz. Bazı orkestraların aynı anda sahnede bulunan müzisyen sayıları 20’ye dahi ulaşabiliyor. En iyi düğün orkestralarıyla bile görüşseniz, anlaştığınız mekan ekip sayılarına uygun değilse diğer alternatifleri değerlendirmeniz gerekebilir.

Orkestraların birçoğu hemen hemen bütün tarzlardan şarkılar çalabiliyor. Ancak sizin özellikle çalınmasını istediğiniz bir müzik tarzı varsa ekiplerle görüşürken belirtmenizi öneriyoruz. Ayrıca yöresel müziklere ağırlık verilmesini istiyorsanız, yörenize ait ne kadar şarkıya hakim olduklarını da sorabilirsiniz.

Düğün Orkestrası

Düğün müziklerine karar vermeden önce bu yazıya göz atmanızda fayda var: Müzik Firmaları Öneriyor: En İyi Düğün Şarkıları

Düğün Orkestrasına Sormanız Gerekenler

 • Önceki canlı performanslarınızı izleyebilme imkanımız var mı?

 • Kaç saat sahne performansı sergiliyorsunuz?

 • Düğünden kaç saat önce mekana gelip hazırlanmanız gerekiyor?

 • Kaç kişilik bir ekipten oluşuyorsunuz? Kullandığınız enstrümanlar neler?

 • Sunduğunuz bir düğün paketi var mı? Ses ve ışık sistemlerini siz mi temin ediyorsunuz?

 • Orkestra dışında karşılama müziği, DJ, dans gösterisi gibi ekstra hizmetleriniz bulunuyor mu?

 • Düğün mekanında ihtiyacınız olan, talep ettiğiniz ekipmanlar neler?

 • Repertuvarınızda hangi tarzda şarkılar bulunuyor? Yöresel müzikleri de çalabiliyor musunuz?

 • Düğünde çalacağınız şarkı listesini beraber oluşturabiliyor muyuz?

 • Sahneye çıkarken düğün konseptine uygun kostümler giyiyor musunuz?

 • İnteraktif çalışmalarınız oluyor mu?

 • Ödeme koşullarınız neler? Taksitle veya kredi kartıyla ödeme yapabiliyor muyuz?

Düğün Orkestrası

Düğün Orkestrası Fiyatları

Düğün orkestrası fiyatları 2 bin TL’den başlıyor ve bu rakam 15 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Çok geniş bir fiyat aralığına sahipler. Orkestra fiyatlarını etkileyen birçok faktör var ve bunların başında performans süresi geliyor. Ekipler standart paketleri dahilinde 1-2 saat süren performanslar sergiliyorlar. Bu süre arttıkça ödemeniz gereken tutar da yükseliyor.

Orkestra kiralama fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise deneyim ve popülerlik! Ünlü isimlerle çalışmış ve büyük organizasyonlarda çalmış orkestraların fiyatları diğerlerine nazaran daha yüksek olabiliyor. Ayrıca ne kadar süredir sektörde oldukları ve kaç organizasyonda sahne aldıkları da fiyatlarını etkileyebiliyor.

Düğün için orkestrayla anlaşacaksanız, fiyatların ekipteki müzisyen sayısına göre de farklılaştığını bilmelisiniz. 10 kişilik bir orkestranın fiyatı 5 kişilik ekiplere göre daha yüksek olabiliyor.

Düğün müzik grubu fiyatları, istediğiniz ekstra hizmetlere göre de belirleniyor. Mesela DJ, trio, dans gösterisi gibi taleplerde bulunursanız bu hizmetlerin fiyatları ekstra olarak belirlenip toplam tutara ekleniyor. Bazı orkestralar ise düğünlere özel paketler hazırlayıp tüm hizmetleri bir arada sunuyor.

Düğün Orkestrası Önerileri

Orkestra seçmenin inceliklerinden ve fiyatlardan bahsettiğimize göre şimdi önerilere geçelim. İstanbul müzik firmalarından, orkestralardan bazılarını sizin için seçtik. Diğer şehirlerdeki çiftler de orkestrayla iletişime geçebilir, şehir dışında da hizmet veriyorlar. Performanslarını sevdiğiniz firmalarla iletişime geçmeyi ihmal etmeyin.

Orkestra Pera

Orkestra Pera, enerjik kadrosuyla çiftlerin düğünlerini çok daha eğlenceli kılıyor. Ekibin 15 senelik tecrübesi var. Sahne performansının yanı sıra ses, ışık, DJ, Balkan bandosu, trio, duo, quartet ve çeşitli dans şovlarıyla da ilgi görüyorlar.


Enjoy Music

Enjoy Music; gerek sahne performansı gerekse modernle klasiği en eğlenceli şekilde birleştiren repertuvarıyla seveceğiniz bir ekip! Çok yönlü bir orkestra ve bando olarak müziğe dair çok geniş bir yelpazede hizmet verebilen firmada çiftlerin isteklerine göre seçebilecekleri bando ve orkestra başta olmak üzere; duo ve trio, perküsyon, Latin orkestrası, fasıl ekibi de bulunuyor.


Lounge Event Orkestrası

Lounge Event Orkestrası, son model ekipmanlar kullanan ve performanslarıyla çiftlerin büyük beğenisini toplayan bir ekip. Geniş kadroları, her tarza sahip repertuvarları ve deneyimleri sayesinde düğününüzde dans pistinin asla boş kalmayacağından emin olabilirsiniz.


ArtistA Orkestra

Artista Orkestra, davetlileri eğlendirirken kendisi de eğlenen ve bu sayede interaktif performans ortaya koyabilen müzisyenlerden oluşuyor. Orkestranın kurucularının daha önce Nükhet Duru, Emel Müftüoğlu, Aşkın Nur Yengi, Selda Bağcan gibi önemli isimlere geri-vokal yaptıklarını da buraya not düşelim.

Orkestrayla ilgili diğer detaylar da inceleme yazımızda: Eğlenirken Evlendiren Bir Düğün Orkestrası ArtistA


Deniz Çevik ve Orkestrası

Deniz Çevik ve Orkestrası, 10 yılı aşkın bir süredir 500'e yakın düğünde ve kurumsal gecede sahne almış. Deniz Çevik; İngilizce, Fransızca, İtalyanca gibi 12 yabancı dilde ve birçok farklı tarzda şarkılar söylüyor. Repertuvarının ne kadar geniş olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur.


First Band İstanbul

First Band İstanbul 15 yılı aşan sahne tecrübesine sahip bir ekip. 12 kişilik büyük bir kadroya sahip ekibin repertuvarı da oldukça geniş: Yerli ve yabancı pop şarkılar, napolitenler, Fransızca eserler, 80’ler ve 90’ların yerli ve yabancı hit şarkıları, yöresel ezgiler gibi seçeneklerde performans sergileyebiliyorlar.


Motto Concept Weddings

Motto Concept Weddings, geniş hizmet seçenekleriyle çiftlere keyifli bir düğün vadediyor. Çiftlerle düğün öncesi bir görüşme düzenliyor ve isteklerini öğreniyor. Buna göre müzik listesi hazırlıyor ve uygun ses ve ışık sistemlerini kuruyor. Ayrıca Anadolu’nun her köşesinden yöresel danslar ve tempolu interaktif dans gösterileri hazırlayabiliyorlar.


Okandora Wedding & Event Team

Okandora Wedding & Event Team ise geniş bir müzik arşivine sahip. Yerli, yabancı pop parçaların yanı sıra yöresel, hip-hop, tango, Latin, fantezi, jazz, Balkan, Karadeniz gibi türlerde müzikleri repertuvarında bulunduruyor. Kararsızlık yaşayan çiftlere yönlendirmede bulunduklarını da belirtelim.


Mete Can Orkestrası

Mete Can Orkestrası da çiftlerin isteklerini eğlencenin merkezine koyuyor ve performansını buna göre şekillendiriyor. Çiftlerin sevdiği müzik türlerini ve eğlencede olmazsa olmaz dedikleri tüm parçaları not alıyor ve buna uygun bir repertuvar hazırlıyorlar. Davet mekanında olması gereken ses tesisatı, ışık sistemi ve diğer teknik talepler konusunda da hizmet veriyorlar.


Orkestra Grupları By Fa Organizasyon

Orkestra Grupları By Fa Organizasyon, çiftlerin belirlediği şarkı listesini gece boyunca eksiksiz bir şekilde çalıyor ve söylüyor. Ayrıca müzik hizmetinin yanı sıra dans koreografileri, pasta çıkışları ve görsel şovlarla da gecenin akışını en iyi şekilde yönetiyor.


Djelem

Djelem ise Balkan, reggae, swing ve jazz türlerinde performans sergileyen bir ekip. Genel olarak İstanbul'da hizmet veren Djelem ekibi, çiftlerin talebine göre şehir dışına da gidiyor.


Patron Orkestrası

Patron Orkestrası da sektördeki tecrübeli ekiplerden... Enstrümanları, ses, ışık, truss sistemlerini teknik ekibiyle birlikte hazırlıyor ve performansında görsel efektlere, dans gösterilerine ve davul şovlara da yer veriyor. Özel kostümleriyle hizmet veren bando ve DJ ekiplerimiz de bulunuyor.


LimitSİZ Bando

LimitSİZ Bando, düğünün başlangıcından gelin alma töreninde kapı açtırma garantili "LimitSİZ" Bando müzik hizmeti sunuyor. Geniş bir repartuara sahip ekip, fasıl gruplarından, düğün orkestrasına kadar müziğe dair ihtiyaç duyulan her tarzda hizmet veriyor.


Opera Orkestrası- Hakan Özdemir

Opera Orkestrası- Hakan Özdemir, Geniş repertuvarımız ve özgün müzik anlayışıyla dikkat çekiyor. Sunduğu hizmetler arasında Balkan ve opera bandoları, trio, quartet ve DJ gibi farklı alternatifler yer alıyor.


Bando İstanbul

Bando İstanbul, gelin alma, nikah töreni, düğünü ve pasta kesme gibi anlarda müzik hizmeti almak isteyen çiftlerin tercih edebileceği ekiplerden. Düğün balkan bandosu, pasta bandosu, gelin alma bandosu, kına organizasyonu, karşılama, duo-trio-quartet karşılama ve DJ percussion, ekibin hizmet seçenekleri arasında yer alıyor.


Eventin Turkey Müzik Organizasyon

Eventin Turkey Müzik Organizasyon da geniş hizmet seçenekleriyle öne çıkan müzik firmalarından. Ekibin sunduğu hizmetler arasında orkestra, DJ Performans, Dj - perküsyon şov, trio karşılama ekipleri, balkan bando ekipleri, gelin alma bandosu, kemençe şovları, kafkas ve semazen ekipleri yer alıyor.


Bandomino 34

Bandomino 34 de keyifli bir düğün organizasyonu için tercih edebileceğin ekiplerden. Alanında deneyimli ekip, her türden şarkıların yer aldığı geniş bir repertuvara sahip. Türkçe ve yabancı parçaların yanı sıra 80’ler 90’lar, güncel pop, geleneksel Türk müzikleri ve yöresel şarkılarla eğlenceli performans sergiliyorlar.


Davulband Bando

Davulband Bando'nun hizmetleri arasında barkovizyon ve LED ekran, davul / perküsyon şov , DJ, fasıl Grubu, solo enstrüman performansı ve büyük orkestra gibi seçenekler yer alıyor. Ayrıca eğer konsept düğün yapacaksan, ekibin kıyafetlerinden müziklere kadar çeşitli tema ve konseptler hazırlayarak düğün konseptinle uyum sağlayamaya çalıştığını da ekleyelim.

Düğün orkestraları hakkında bahsetmek istediklerimiz bunlardı. Artık orkestra seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini bildiğinize göre müzik firmaları sayfasını incelemeye başlayabilirsiniz!

Orkestra ve DJler

En yetenekli müzisyenler Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Müzik firmanı seç

Sıradaki Makaleler

Müzik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Müzik Firmaları

Müzik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

AB

Aysel Bal

22/10/2014

kesinlikle tutacağınız orkestranın canlı performansını dinlemiş olun arkadaşlar.