Marika Restaurant

E-posta Gönder

Marika Restaurant Hakkında

Şirketin kurucu ortakları arasında yer alan Çiğli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Uğurtaş, "Geçmişte Kaçakçılar Plajı ya da Yumlu Plajı olarak adlandırılan Urla Altınkoy'da denizden yararlanmak isteyen site sakinleri ve konuklar için inşa edilen tesis, SİT alanı içinde kalması nedeniyle Urla Kaymakamlığı tarafından yıkıldı. Bu nedenle denizi kullanma olanağı kalmadı. Yasa öncesi bölgede inşa edilen bir binayı almak için harekete geçtik. Sonuçta aralarında Şerfie Eren, Ekrem Kayı, İsak Eskinazi, İlker Özsüt gibi İzmir iş dünyasının tanınmış isimlerinin de bulunduğu Altınkoy aşığı diyebileceğimiz 23 kişi bir araya gelerek Altınkoy Turizm Yatırımları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ni kurduk" diye konuştu.

Uğurtaş, 2012 sonunda kurulan şirketin hızla çevre düzenlemesini gerçekleştirdiğini, sosyal alanları site sakinlerinin yanı sıra günübürlik turistlerin ihtiyaçlarını da dikkate alarak yatırımların tamamlandığını kaydetti. Uğurtaş, "Marika Beach adını verdiğimiz club tarzında faaliyet gösterecek olan tesis, huzurlu bir ortamda keyifli dinlenme imkanı sunacak" dedi.

Bu yatırımı Altınkoy'u korumak adına gerçekleştirdiklerini ifade eden Uğurtaş, "Yaklaşık 5 bin metrekarelik bir alanda SİT kanunu gereği yapılaşma mümkün değil. Ancak ileride SİT JCajuuju'nda bir değişiklik olursa ya da yakın bir yerde imar izni olan arazi bulursak otel tarzı bir turizm tesis yatırımı gerçekleştirebiliriz. Birincil amacımız site sakinlerine ve gelen konuklara hizmet vermek. Dışarıdan gelen misafirlerimiz tesis imkanlarından ücreti karşılığında yararlanacak. Dolayısıyla ücretler yüksek tutulmadı. Tesis Altınköylülerin yanı sıra tüm İzmirlilerin hizmetinde" diye konuştu. Uğurtaş, şirketin yönetim kurulu başkanlığını İlker Özsüt'ün üstlendiği bilgisini verdi.

İletişim Bilgileri

  • Adres

    Yağcılar Köyü Altınkoy Küme No:3/293 Urla -İZMİR

  • E-posta

    E-posta Gönder

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.