Düğün Stresinden Arının

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:58 dakika

29.06.2020

Tarihi Galatasaray Hamamı, belli ki bir hamamdan çok daha fazlası…

Tarihi Galatasaray Hamamı

Tarihi Galatasaray Hamamı gelin ve damatlara düğünlerinden önce eşsiz bir atmosferde dostlarıyla ve aileleriyle birlikte her zaman hatırlamak isteyecekleri eğlenceli bir hamam keyfi sunuyor. Galatasaray Hamamı’nın yapımı gizemli bir de hikayeye dayanıyormuş. Merak ettiniz değil mi? Sultan Beyazıt o zamanlar şu anki Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Hamamı’nın yer aldığı arsada gezinirken bir kulübe gözüne çarpar. Bu kulübe zamanın sayılan zatlarından olan Gül Baba’ya aittir. Sultan Beyazıt bu zat ile tanışıp “Gül Baba bir dileğiniz var mıdır?” diye sorar. Gül Baba da arsaya, içinde yüzyıllara hükmedecek büyük bir mektep ve büyük kubbeli bir hamam bulunacak bir külliye yapılmasını ister. Sultan Beyazıt bu dileği aynen kabul ederek 1481 yılında külliyeyi inşa ettirir. Yüzyıllara hitap eden Galatasaray Hamamı, birçok paşaya, kadıya, sadrazama ve padişaha hizmet etmiştir. Gül Baba’nın yatırı halen külliye içindedir ve Galatasaray Hamamı Gül Baba’nın aynen istediği gibi yüzyıllara hükmetmektedir.

hamam_ziyafet

Osmanlı gelinlerinden neyiniz eksik

Gelin Hamamı, bildiğimiz gibi Osmanlı saray gelinlerinin vazgeçilmezlerindendi. Zamanla bazı gelenekler gibi bu geleneğimiz de modernize olsa da neyse ki tamamen yitip gitmemiş. Hatta son yıllarda yine eskisi kadar rağbet görmeye başladı desek yanlış olmaz. Gelin hamamları şimdilerde gelinin kınasını yakıp evlilik öncesi son kez akrabalarıyla bir arada eğlenebildikleri renkli, otantik bir eğlenceye dönüşmüş durumda. Tarihi Galatasaray Hamamı bu güzel geleneği yeniden canlandırarak gelin, arkadaşları ve ailesi için düğün öncesi stres atma ve gönüllerince eğlenme fırsatı yaratarak gönülleri fethediyor..

Kendinizi şımartmanın en doğru adresi

Osmanlı'dan bugüne geleneksel hamam kültürünü bünyesinde bulunduran ve T.C. Turizm Bakanlığına bağlı tek hamam olan Tarihi Galatasaray Hamamı'nda; göbek taşı keyfini güler yüzlü, işinin ehli bir ekibin uyguladığı hijyenik ve sağlıklı banyo hizmetini doyasıya yaşıyorsunuz. Tarihi mermer kurnalarda, gül tomurcuğu desenli pirinç musluklardan akan suyun sesiyle o mistik atmosferde her şeyi unutacak, tüm düğün stresini atacaksınız. Bu hamam size özel temizlik kürü sonrası selülit masajı, aromatik yağlı terapi masajı ve özel bakım hizmetlerinin her çeşidini bulabileceğiniz eşsiz bir sığınak.

Kına ve Bekarlığa Veda Mekan İndirimleri

Asrı Mekan Havuzbaşı
%50 İNDİRİM
69
Asrı Mekan Havuzbaşı

Mekan + Organizasyon %50 İndirimle 4500 TL!

Boursier Hotel (LiLi Kına) Mecidiyeköy
%30 İNDİRİM
34 2 11
Boursier Hotel (LiLi Kına) Mecidiyeköy

5 Yıldızlı Otelde Hem Mekan Hem Organizasyon %30 İndirimle 4000 Tl!

Darbukadan oryantale kurtlarınızı dökeceğiniz bir eğlence

Tarihi Galatasaray Hamamı’nın organizasyonlarında yani gelin/ damat hamamlarında ya da bekarlığa veda partilerinde dilerseniz CD aracılığıyla, dilerseniz de keman, cümbüş, darbuka, tef gibi enstrümanlar içeren fasıl gruplarının canlı müziği eşliğinde geleneksel Türk müziği ile eğlenebiliyorsunuz. Aynı zamanda oryantal dans izleyebiliyor ve hamamda gönlünüzce kalabiliyorsunuz. Ayrıca tercih ettiğiniz takdirde catering servislerinin zengin menüsünden faydalanabilirsiniz. Bu özel gününüzü sevdiklerinizle paylaşabilir, dilerseniz kına yakabilir ve havanın güzel olduğu durumlarda bahçede eğlenmeye devam edebilirsiniz.

Tarihi Galatasaray Hamamı’ndan daha fazla bilgi ve fiyat almak için tıklayın.

Kına Mekanları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Mekan Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda Mekan kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum