İstanbul Otelde Kına Gecesi Fiyatları

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:33 dakika

10.10.2023

İhtişamlı bir kına organizasyonu yapmak isteyen gelin adaylarının tercihi oteller oluyor. Peki otelde yapılacak bir kına organizasyonu nasıl olur? Ne kadar tutar? Ayrıntılarıyla anlattık!

otelde kına

İstanbul'da Otelde Kına Gecesi Yapılabilecek Mekanlar

İstanbul’da kına organizasyonu için tercih edebileceğin birçok otel seçeneği bulunuyor. Bu mekanların özelliklerine ve fiyatlarına da göz atalım:

Park Dedeman Levent

Büyükdere Caddesi üzerinde bulunan Park Dedeman Levent’i samimi ve şık bir kına organizasyonu için tercih edebilirsin. Çünkü otel, kına geceleriniz 100 kişiye kadar çıkan bir kapalı alan imkanı sunuyor. Hafta sonu için minimum paket fiyatı ise 50-100 TL arasında.

i̇stanbul otelde kına gecesi fiyatları

Firmayla ilgili tüm detayları şu yazımızda da bulabilirsin: Otelde Kına Gecesi Ayrıcalığını Park Dedeman’da Yaşayın

Elite World Business

Küçükçekmece’de bulunan Elite World Business, 400-500 kişilik davet salonlarıyla kalabalık kına geceleri için ideal bir otel. Hafta sonları mekanda kına organizasyonu yapmak istiyorsan minimum kişi başı fiyatların 100-150 TL arasında olduğunu da belirtelim.

i̇stanbul otelde kına gecesi fiyatları

Akgün Hotel (Lili Kına) Topkapı

Akgün Hotel, 200 kişiye kadar davetli ağırlama kapasitesine sahip salonunda kına gecesi organizasyonu yapacak gelin adaylarını bekliyor. Akgün Otel Topkapı, anlaşmalı organizasyon firması Lili Kına ile mekan dahil birbirinden farklı ve kapsamı geniş kına paketleri hazırlıyor. Hafta sonu kına organizayonları için minimum kişi başı fiyatı ise 50 TL’nin altında.

i̇stanbul otelde kına gecesi fiyatları

Radisson İstanbul Sultanahmet

Kına gecesi için 300 kişiye kadar davetli ağırlama kapasitesi sunan Radisson İstanbul Sultanahmet, Ahırkapı’da bulunuyor. Deniz kenarında bulunan bir mekan arıyorsan, bu otelin senin için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Mekanda minimum kişi başı fiyatı hafta sonları için 50-100 TL arasında.

i̇stanbul otelde kına gecesi fiyatları

Uranus İstanbul Topkapı Hotel

200 ila 300 davetli ağırlama kapasitesine sahip salonunda kına gecesi organizasyonu düzenleyebileceğin Uranus İstanbul Topkapı Hotel, gösterişli salonunda kına tahtı ve cibinliği, bindallı ve kaftan, kına tepsisi, kına minderleri ve çeşitli kına süslemeleri imkanı da sunuyor. Firmada hafta sonu paket fiyatları kişi başı 50-100 TL arasında.

i̇stanbul otelde kına gecesi fiyatları

Golden Tulip İstanbul Bayrampaşa

450 kişi kapasiteli Angelique balo salonunda kına gecesi organizasyonları düzenlenen Golden Tulip İstanbul Bayrampaşa’da kına organizasyonu için de profesyonel destek alabilirsin. Otelde minimum kişi başı fiyatı hafta sonu için 50 TL'nin altında.

i̇stanbul otelde kına gecesi fiyatları

Mercure Hotels İstanbul Ümraniye

Mercure Hotels İstanbul Ümraniye, 300 kişiye kadar davetli ağırlanabilen salonunda kına geceleri için bindallı / kaftan, davul show gibi hizmetler vermenin yanı sıra süslemeleri ve kına müziğini de senin seçimlerin doğrultusunda ayarlıyor. Hafta sonları kişi başı paket fiyatları 50-100 TL arasında.

i̇stanbul otelde kına gecesi fiyatları

Ramada Hotel İstanbul Golden Horn

Beyoğlu Sütlüce Caddesi üzerinde bulunan Ramada Hotel İstanbul Golden Horn’un 300 kişiye kadar davetli kapasitesine sahip salonunda da kına gecesi organizasyonu yapabilirsin. Mekanın organizasyon için farklı konsept seçenekleri de bulunuyor. Bunlar için profesyonel organizasyon ekibi ile görüşmen gerekiyor. Fiyatlara da değinelim. Otelde minimum kişi başı fiyat, hafta sonu için 50-100 TL civarında.

i̇stanbul otelde kına gecesi fiyatları

Park Inn by Radisson Asia Kavacık

Park Inn Radisson Asia Kavacık, İstanbul’un Beykoz ilçesinde faaliyet gösteriyor. Firma, 300 kişilik salonunu seçtiğin konsepte ve zevkine göre süsleyip oturma düzenini ayarlıyor. Ayrıca masa üstü süslerinden kına tahtına kadar her şeyi senin için hazırlıyor. Peki minimum fiyatlar nedir dersen hafta sonu için minimum kişi başı fiyatın 50-100 TL arasında olduğunu söyleyelim.

i̇stanbul otelde kına gecesi fiyatları

Ottoman's Life Hotel Deluxe

İhtişamlı bir kına organizasyonu için Ottoman's Life Hotel Deluxe’ü tercih edebilirsin. Fatih Molla Gürani Caddesi üzerinde yer alan otelin 500-750 kişilik davetli kapasitesine sahip balo salonu, kalabalık kına geceleri için de ideal. Çözüm ortaklarıyla organizasyon desteği de sunan otelde minimum paket fiyatları kişi başı 50-100 TL arasında değişiyor.

i̇stanbul otelde kına gecesi fiyatları

Otelde Kına Gecesi Nasıl Olur?

Kına gecesi mekanı olarak otellerin birçok avantajı bulunuyor. Öncelikle otellerin birçok davet alanı mevcut. Balo salonları, havuz başı ve bahçe gibi farklı alan seçenekleri, bu mekanların gelinler tarafından sıkça tercih edilme nedeni oluyor. Bu alanlar arasından mevsim ve kapasiteye göre seçim yapabilirsin.

Kına geceni ilkbahar ya da yaz aylarında, açık havada yapmak istiyorsan, kına gecesi otellerinin havuz başı ve bahçe alanlarını tercih edebilirsin. Açık alanı bulunan kına gecesi otellerinin birçoğu, İstanbul’un yeşili bol olan Sarıyer, Beykoz, Büyükçekmece gibi ilçelerinde bulunuyor. Buralardaki kır bahçelerinde keyifli bir kına gecesi organizasyonu yapabilirsin. Ayrıca Fatih, Bakırköy, Avcılar gibi ilçelerde de havuz başı alanı bulunan birçok otelin yer aldığını söyleyelim.

otelde kına

Oteller, gösterişli mekanlar olması nedeniyle ihtişamlı organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Eğer sen de görkemli bir kına gecesi hayal ediyorsan dekorasyonda büyük şamdanlar, dikkat çekici masa süsleri kullanabilirsin. Prenses kesim gibi kabarık kına elbiselerinin en çok yakıştığı kına mekanları, otellerin gösterişli davet salonlarıdır. Yalnızca kabarık tasarımları değil, işlemeli kına elbiselerini de bu mekanlarda rahatlıkla giyebilirsiniz. Ancak havuz başı alanlar için daha sade tasarımlar tercih edilir. Kabarık tasarımlar yerine ipek ya da tül kumaşlardan uçuş uçuş kına abiyelerini giyebilirsin.

Kına gecesi salonları, gelinlerin seçtiği tarza göre süsleniyor. Modern ya da geleneksel… Seçim senin. Özellikle otellerde geleneksellikten yana olan gelinlerin tercihi kırmızı ve bordo ağırlıklı süslemeler oluyor.

otelde kına

Daha modern tasarımlar isteyenlerde ise gümüş, mavi ve hatta siyah gibi farklı renkler kullanılabiliyor.

Kına otellerinin, çiftlere açık ve kapalı mekan alternatifi dışında sunduğu hizmetler de var. Kına gecene şehir dışından gelen misafirler için otelle anlaşıp konaklama imkanı sağlayabilirsin. Ayrıca kına organizasyonun için sana ve yakınlarına ayrılmış odalarda rahatlıkla hazırlanabilme imkanına sahip olabilirsin.Böylece eşyalarını da organizasyon sonuna kadar bu güvenlikli odalarda tutabilirsin.

Kına Gecesi Otelleri Arasından Nasıl Seçim Yapmalısın?

İstanbul’da kına geceni düzenleyebileceğin oteller konusunda birçok seçeneğin buluyor. Peki bu seçenekler arasından nasıl seçim yapmalısın? Hemen anlatalım.

Mekan seçiminde en önemli kriterlerden biri mevsimdir. Kına geceni yazın yapacaksan kır alanı, bahçesi, havuz başı alanı ya da terası olan otelleri tercih edebilirsin. Sonbahar ve kış aylarında ise otellerin kapalı davet salonları uygun seçim olacaktır.

İstanbul’da kına gecesi yapabileceğin oteller arasından seçim yaparken, otellerin sahip olduğu alanların kapasitesine de dikkat etmelisin. Bu nedenle mekan seçiminden önce davetli sayısını belirlemende fayda var.

Kına gecene hazırlanırken, firmanın sağladığı konfor da önemlidir. Birçok firma, gelin adaylarına ve yakınlarına, rahatlıkla hazırlanabileceği bir oda ayarlıyor. Kuaförünü mekana çağırma imkanın varsa bu odada rahatça saçını ve makyajını yaptırabilirsin. Bu özel geceye keyifle hazırlanabilirsin.

Kına gecesi yapılan birçok otelin anlaşmalı olduğu organizasyon firmaları bulunuyor. Bazı firmalar, gelin adaylarının dışarıdan organizasyon firması getirmesine izin verirken bazı firmalar ise anlaşmalı oldukları firmalarla çalışma şartı sunuyor. Eğer böyle bir mekanla görüşüyorsan, organizasyon firmasının sunduğu konsept ve dekorasyon seçeneklerine göz atarak seçimini yapabilirsin.

otelde kına

Otelde Kına Gecesi Fiyatları İstanbul’da Neye Göre Değişiyor?

Kına organizasyonu yapabileceğin otellerin fiyatlarını etkileyen bazı faktörler bulunuyor. Davetli sayısı, organizasyon tarihi, yemekli olup olmaması, bunlardan sadece birkaçı. Şimdi bu kriterlere yakından bakalım:

İstanbul otelde kına gecesi fiyatları açısından oldukça fazla seçenek bulabileceğin bir il. Şehirde bulunan birçok mekanda fiyatları etkileyen kriterlerin başında davetli sayısı yer alıyor. Davetli sayısı ne kadar fazlaysa, fiyatlar o kadar artıyor. Ancak bu noktada davetli sayısı arttıkça birim fiyatın düştüğünü bilmenizde de fayda var. Örneğin; 200 kişilik bir kına organizasyonu için kişi başı fiyat 50 TL’yken davetli sayısının 300 olduğu organizasyonlar için birim fiyat 40 TL’ye düşebiliyor.

Eğer anlaşmalı organizasyon firması bulunan bir otel ile anlaştıysan seçeceğin nedime sayısı da fiyatı artırabiliyor. 2 nedime yerine 4 nedimenin sana eşlik etmesini istiyorsan rakamlar yükseldiğini bilmelisin.

Birçok kına mekanında olduğu gibi kına gecesi otellerinde de hafta içi fiyatları, hafta sonuna kıyasla daha uygun oluyor. Ayrıca taleplerin az olduğu kış döneminde firmaların düzenlediği kampanyalar sayesinde uygun fiyata kına organizasyonu yapabilmek de mümkün.

Kına gecesi mekanlarının fiyatları belirlerken dikkat ettiği bir diğer konu da gelin adayının yemekli bir organizasyon yapıp yapmayacağı. Yemeksiz kına gecelerinde genelde kurabiye, çerez, meşrubat gibi ikramlıklar sunuluyor. Ancak birçok mekanda yemek servisi de bulunuyor. Yemekli bir etkinlik istersen doğal olarak fiyat yükseliyor.

Birçok kına gecesi mekanı, aksesuar da kiralıyor. Bindallı, kaftan, kına tahtı, davul gibi birçok aksesuarı firmalardan kiralayabilirsin. Ancak bu ürünlerde kiralama fiyatının ürünün kalitesine göre değiştiğini de bilmelisin.

Otelde kına gecesi organizasyonu ve fiyatlarına ilişkin detayları paylaştık. Bulunduğun sayfada yer alan kına gecesi mekanları arasından seçimini yapmak için firmaları sana uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsin!

Kına Mekanları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Kına ve Bekarlığa Veda Mekan kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Mekan Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda Mekan kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap