En Yeni Gelin Makyajı Trendleri

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 1:57 DK

11.01.2015

Başarılı bir gelin başının ilk şartı: büyüleyici bir gelin makyajı! Bakışlarınızla, konuşmanızla, ifadenizle; kısacası makyajınızla eşsiz bir gelin olmanın sırrı ise çok açık. En yeni gelin makyajı trendlerini takip etmek ve size en uygununu kullanmak! İşte bu sene gelinlerde en çok göreceğimiz gelin makyajı teknikleri:

Vurgu Kaşlarda

Dudakları dolgunlaştırdık, elmacık kemiklerimizi boyadık, kirpiklerimiz gürleşti. Yüzümüzde el atılmamış tek yer kalmıştı: kaşlar. İşte şimdi sıra kaşlarımızda. Kalıcı makyaj uygulamaları ve kaş şekillendirme tekniklerinin ilerlemesi bizi başladığımız yere geri götürdü. Senelerdir inceltmeye, kavis vermeye hatta kesmeye çalıştığımız kaşlar doğal haline dönüyor. Sonunda! Kaşlarınızın doğal halini koruyarak şekillendirin. Eğer kaşlarınızda seyreklik varsa ister kaş kalemiyle, isterseniz de kalıcı makyaj uygulamalarıyla seyrekliği giderin. Kaşınızın renginin kendi tonunda olmakla beraber saçınızdan bir kaç ton koyu olmasına dikkat edin. Doğallık istiyorsanız uçuk tonlarda, biraz daha dramatik bir efekt için de daha koyu renklerde rujlarla kombin edin.

kalıcı kaş makyaj teknikleri

Gecenin Kuyruklu Yıldızı

Dünyanın en güzel kadınlarından biri olan Marilyn Monroe'nun 1950'lerde kadınların hayatına soktuğu eyeliner, modernize edilmiş haliyle 2000'li yıllarda tekrar karşımızda! Modasının hiç geçmeyeceğini kanıtlayan eyeliner, bu defa kuyruğuyla birlikte geldi. Eyeliner koyu rengiyle bakışlarınızdaki derinliği arttırırken yukarı doğru hafifçe çekilmiş kuyruğuyla da size gerçek bir yıldız havası katacak. El yeteneğinize güveniyorsanız kendiniz, işinizi sağlama almak istiyorsanız da göz makyajı teknikleri konusunda uzman olan birinden hizmet alarak gözlerinize eyeliner uygulayabilirsiniz.

gelin göz makyajı eyeliner

Gelin Saçı ve Makyajı İndirimleri

Mehmet Tatlı Erenköy
%46 İNDİRİM
64 3 10
Mehmet Tatlı Erenköy

Düğün + Kına Paketi %46 İndirimle 1.400 TL!...

Dekolte Vip
%30 İNDİRİM
32 1 9
Dekolte Vip

Her Şey Dahil Gelin Paket %30 İndirimle 899 TL!...

Hipnotik Kırmızı

Kırmızının hipnotik etkisini düğününüzde kullanmamak için hiçbir sebep yok! Kırmızı rujun başrolde olduğu gelin makyajı örneklerini inceleyin ve teninize en uygun olan kırmızı tonunu belirleyin. Kırmızı rujunuzu uygularken dudak kalemi ve ruj fırçasından faydalanmayı sakın ihmal etmeyin. Sarışın gelinler nar çiçeği ve mat kırmızı tonlarını kullanırken, kumrallara daha turuncu renklerde ve parlak rujlar yakışır.

gelin dudak makyajı kırmızı gelin ruju

Gözlerde Metalik Etki

Gece makyajı olarak çok yerinde bir kullanım olan metalik farlar, artık gelinlerin de aklına yatmaya başladı. Gri, mürdüm, dore ve füme renklerde göz makjyajı yaparak gelin makyajınızla fütüristik bir efekt yakalayabilirsiniz. Gelinliğinizdeki ışıltılarla da uyum sağlayacak olan metalik göz makyajı, son yıllarda gelinler için başarısı kanıtlanmış makyaj stillerinden biri olarak kabul ediliyor. Böyle bir makyajla kullanacağınız gelin topuzunu mutlaka bir takıyla süslemelisiniz. Metalik gelin makyajı için en uygun düğün mekanları ise otel, restoran ve kulüp düğünleri...

gelin göz makyaj modelleri

Az Renk Çok İş

Ten ve saç renginizin tonlarını kullanarak yapacağınız gölge-ışık oyunlarıyla doğal bir gelin makyajı elde edin. Bu gelin makyajı stilinde hedef, kusurlarınızı örtmek ve güzel yönlerinizi ortaya çıkartmak olmalı. Burun kemerinizi düzleştirip elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmak, dudak çizginizi belirginleştirip bakışlarınızı vurgulamak, emin olun ki şatafatlı renklerden daha etkili olacak. Böylece davetlileriniz sizin doğallığınıza hayran kalacak ve yıllar sonra düğün fotoğraflarınızdan tanımadığınız bir gelin size bakıyor olmayacak...

gelin makyaj modelleri doğal gelin makyajı

Şehrindeki En İyi Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

KUAFÖR VE GÜZELLİK SALONLARI

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (2)

JD

Jale Demirgül

13/10/2014

çok faydalı ve yönlendirici bi olmuş çok sağolun


NS

Nihal Su

13/10/2014

başarılı kombinler var gerçekten