Son Yıllarda Türk Gelinleri Çok Revaçta!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:42 dakika

08.12.2022

Model ve profesyonel sörfçü Çağla Kubat’ın Amerikalı meslektaşı Jimmy Diaz’la evlenmesi ile ne kadar çok sayıda yabancının hayat arkadaşı olarak Türk gelinlerini seçtiğini fark ettik. İşte yakın geçmişe dair birkaç örnek daha…

Çağla Kubat & Jimmy Diaz

Ünlü model ve profesyonel sörfçü Çağla Kubat kendi gibi sörfçü olan Amerikalı meslektaşı Jimmy Diaz ile Alaçatı Alavya Otel'de dünya evine girdi. Sörfün yanı sıra oyunculuğu ile de dikkatleri üzerine çeken Çağla Kubat, güzelliği ve gelinliği ile beğenilirken; Amerikalı sörfçü damat Jimmy Diaz ise eşinin yanından bir an olsun ayrılmadı. Ani bir şekilde evliliğe karar veren çiftin düğün törenine çok sayıda davetli katılırken, gece eğlence eşliğinde sabaha değin sürdü.

Cagla_Kubat_Dugun

Suzanne Ashman & Euan Blair

Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair’in oğlu Euan Blair, eski devlet bakanlarından Mehmet Altınsoy’un torunu Türk asıllı Suzanne Ashman ile dünya evine girdi. Genç çift, Bickinghamshire Kilisesi’ndeki törenle evlendi. Kilise töreninin ardından davetliler, Tony Blair’in malikanesinde gerçekleşen düğüne katıldı. İngiliz basınının yoğun ilgi gösterdiği düğünün davetli listesi, güvenlik açısından çok gizli tutuldu.

Tony_Blair_oglu_dugun

Melisa Eliyeşil & Charles von Faber Castell

Dünyaca ünlü kalem fabrikası Faber Castell ailesinin büyük oğlu ve firmanın varisi Charles von Faber Castell ile Türk kızı Melisa Eliyeşil dünya evine girdi. Maria - Necmettin Eliyeşil çiftinin kızları Melisa'nın güzelliği ile göz kamaştırdığı tören Bavyera Eyaleti'ndeki Stein kasabasında bulunan Martin Luther Kilisesi'nde yapıldı. Melisa, Türk ve Alman basın ordusunun izlediği törene babası Necmettin Eliyeşil'in kollarında geldi. Nikahtan bir gece önce Wolfgangshof'ta bir parti verildi ve davetliler nikah sonrası Faber Castell Şatosu'ndaki kutlamaya katıldılar.

Faber_Castell_veliahti_dugun

Ayda Field & Robbie Williams

Türk kızı Ayda Field ile dünya evine giren İngiliz şarkıcı Robbie Williams, “Şaşırtıcı ama hiç gergin değilim. Çünkü yaptığım şeyin ne kadar doğru olduğunun farkındayım. Ayda benim için dünyadaki en güzel kadın” demişti. Williams, sonunda hayatının kadınını bulduğuna inandığını ve bir Noel günü dizlerinin üzerine çökerek sevdiği kadına evlenme teklifinde bulunduğunu itiraf etmişti. Davetliler, straplez gelinliği ve saçına taktığı beyaz güllerle oldukça sade bir görüntü oluşturan Ayda Field’in 160 bin Pound değerindeki yüzüğüne hayran kalmıştı.

Robbie_Williams_dugun

Hande Ataizi & Benjamin Harvey

Ünlü oyuncu ve sunucu Hande Ataizi de Amerikalı sevgilisi Benjamin Harvey ile Şile Ulupelit Köyü'nde yapılan bir kır düğünüyle hayatını birleştirmişti. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal'ın kıydığı nikahta gelin Hande Ataizi işlemeli gelinliğiyle göz kamaştırdı. Çiftin, düğünün yapılacağı mekana Roman havası oynayarak gelmesi ise tüm davetlilerden büyük alkış aldı.

Hande_Ataizi_dugun

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

1 Yorum

S. yenisu

Düğün Tarihi: 18.10.2014


Güzel kadınlarımız... ömür boyu mutlu olsunlar.