Ankara'da Kokteyl Tarzı Düğün Yapılabilen En Şık Mekanlar

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:55 dakika

11.08.2020

Ankara’da kokteyl formatında düğün yapabileceğiniz çok sayıda mekan bulunuyor. Bunların içinden gerek süslemeleri gerekse hizmetleriyle ilgi gören Ankara düğün mekanlarını derledik!

ankara'da kokteyl tarzı düğün yapılabilen en şık mekanlar

1- Westa Garden

Çankaya düğün mekanlarından Westa Garden, iki farklı alanıyla düğün organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Burada 450 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Mekanın farklı düğün paketleri bulunuyor. Her bütçeye hitap eden bu paketler arasından dilediğinizi seçebiliyorsunuz.

Mekanın çok şık süslemeleri var: Aynalar, tahtalar, çiçek aranjmanları, şık avizeler, balonlar, şamdanlar ve özel hazırlanmış fotoğraf köşeleri gibi daha pek çok detayla ortamın atmosferini daha da güzelleştiriyorlar.

Westa Garden

Bu mekanlardaki göl manzarasına bayılacaksınız: Ankara’nın Göl Manzaralı Popüler Düğün Mekanları

2- Lenas Wedding & Events

Bir diğer Çankaya düğün mekanı da Lenas Wedding & Events! Mekan, oldukça geniş bir alana sahip. 650 kişilik oturma, 1.200 kişilik kokteyl düzeninde hizmet verebiliyorlar. Mekanın girişinde yer alan yeşil alanda da gazebo altında nikah seremonilerini düzenliyorlar.

Lenas; kolonsuz mimarisi ve 9 metre yüksekliğindeki tavanı ile ödüllü mimarlar tarafından tasarlanmış. Bu ihtişama eşlik eden ferah fuaye alanı, konforlu gelin-damat odası da bulunuyor.

Lenas Wedding Events

3- Arven Palas & Terrace

Arven Palas & Terrace, Etimesgut’ta yer alıyor. Mekanın açık ve kapalı alanı bulunuyor. Açık alanındaki açılır kapanır tavan sayesinde her türlü hava koşuluna karşı tedbirinizi almış oluyorsunuz. Ayrıca mekanın kokteyl düzeninde 750-1.000 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor.

Salonlarındaki oturma düzenleri, davetli sayılarına ve görüş açılarına göre planlanıyor. Mekan yetkililerinin sunduğu birden fazla süsleme konsepti içinden size en uygun olanını tercih edebiliyorsunuz.

Arven Palas Terrace

Uygun fiyata çok şık bir düğün yapmak mümkün: Ankara'da 15 Bin TL'ye Düğün Yapabileceğiniz 15 Mekan

4- Yess Balo Davet

Göl manzarası eşliğinde kokteyl vermeye ne dersiniz? Fikir sizin de hoşunuza gittiyse, Gölbaşı’nda yer alan Yess Balo Davet’i çok seveceğinizi düşünüyoruz. Davetlilerine müthiş manzaralar sunan mekan, ulaşım açısından da çok kolay bir noktada konumlanmış.

Mekanın açık ve kapalı olmak üzere iki farklı alanı bulunuyor. Tarzınıza ve davetli sayınıza daha uygun olduğunu düşündüğünüz alanda organizasyonunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Kokteyl düzeninde burada 750-1.000 kişiye kadar davetli ağırlayabilmeniz mümkün.

Yess Balo Davet

Yazıda her detaydan bahsettik: Kokteyl Düğünü Yapmadan Önce Bilinmesi Gereken Her Şey

5- Wonders Event & Wedding

Yenimahalle düğün mekanlarından Wonders Event & Wedding, şehrin ortasında yemyeşil bir alanda düğün yapma imkanı sunuyor. Mekan; açık alanda 1000 kişi, kapalı salonunda 300 kişiyi ağırlayabilme kapasitesine sahip.

Wonders’ın havuz başı alanında kokteyl organizasyonunuzu düzenleyebiliyor, yeşil alanlarında düğün fotoğraflarınızı çektirebiliyorsunuz. Ayrıca mekanda nikah seremonileri için de ayrı bir alan bulunuyor.

Wonders Event Wedding

"Biz düğünümüze az kişi çağıracağız" diyenlere: Ankara'da 100-200 Kişilik Düğün Mekanları

6- Riva Balo ve Nikah Salonu

Riva Balo ve Nikah Salonu da Yenimahalle’de yer alıyor. Mekanın balo salonu; yemekli düzende 650 kişi, nikah ve kokteyl organizasyonlarında ise 800 kişiye ev sahipliği yapacak genişliğe sahip. Salonlarının kolonsuz ve yüksek tavanlı olması da büyük avantaj.

Mekanın sayfasına çiftler tarafından birçok yorum yapılmış. Bunlardan birini fikir vermesi amacıyla buraya bırakıyoruz:

Ayşegül & Faruk: "Hayatımızın en güzel gecesini yaşadık. Her şey mükemmeldi. Yetkililer çok ilgili ve alakalılar. Her şey kusursuzdu. Mükemmel bir gece geçirmek isteyen herkese tavsiye ederiz. Bütün Riva ekibine sonsuz teşekkürler."

Riva Balo ve Nikah Salonu

7- VE Hotels Gölbaşı Vilayetler Evi

Türkiye’nin birçok farklı ilinde hizmet veren Vilayetler Evi, Ankara’nın da Gölbaşı ilçesinde çiftlerin organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Mekanın açık ve kapalı alanları bulunuyor. Salonlarının oturmalı düzende 400 ve bistro masa düzeninde 900 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor. Ayrıca havuz başı düğünlerinde kapasite 1.600 kişiye kadar çıkabiliyor.

Vilayetler Evi’nde düğün yapanlara; müzik grubu, kır nikahı konsepti, salon veya havuz başı alan süslemesi, LCV hizmeti, hostes hizmeti, vale, çifte özel hazırlık ve balayı odası gibi birçok hediyeleri bulunuyor.

VE Hotels Gölbaşı Vilayetler Evi

8- Pelops Boutique Hotel

Gölbaşı’nda kokteyl tarzında düğün yapabileceğiniz mekanlardan biri de Pelops Boutique Hotel! Mekanın oturmalı düzende 400-500 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor.

Düğününüzü gerçekleştirebileceğiniz davet alanlarından ister açılır kapanır tavanlı havuz başını isterseniz de balo salonunu seçebilirsiniz. Biz kokteyl organizasyonları için daha çok havuz başı alanın uygun olacağını düşünüyoruz.

Pelops Boutique Hotel

Otelde eğlence fikri hoşuna gittiyse kına geceni de otelde yapmaya ne dersin?: Ankara Otelde Kına Gecesi Fiyatları ve En Şık Seçenekler

9- Ewet'de Balo ve Nikah Salonu

Ewet'de Balo ve Nikah Salonu, Yenimahalle düğün mekanları arasında ön plana çıkan yerlerden biri. Mekanda açık ve kapalı alan bulunuyor. Her mevsim organizasyonlara kapıları açık durumda. Kapalı alanlarında 400, açık teraslarında ise 1.200 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Mekanın alanlarındaki süslemeler çok şık. Ayrıca genel olarak salon mimarisinde kullandıkları detayların da göz alıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Ewetde Balo ve Nikah Salonu

10- Vip Golden Düğün Kokteyl Balo Salonları

Ankara’da kokteyl düğünü yapabileceğiniz mekan tavsiyelerini Etimesgut’taki Vip Golden ile sonlandıralım. Mekanda 750 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Salonlarında ağırlıklı olarak beyaz ve pembe tonlarını kullanıyorlar. Yüksek tavanlarını spot ışıkları ile aydınlatarak masa üstlerine kristal taşlı şamdanlar yerleştiriyorlar. Kadife kumaş kaplı sandalyeler de şık bir ortam oluşturulmasını sağlayan detaylardan.

Vip Golden Düğün Kokteyl Balo Salonları

Ankara’da kokteyl hizmeti veren düğün mekanı tavsiyelerimiz bu şekildeydi. Beğendiğiniz mekanlardan fiyat teklifi almayı ihmal etmeyin. Ayrıca “Bana daha fazla seçenek lazım” diyenlerin de Ankara’daki tüm düğün mekanlarını incelemelerini öneriyoruz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum