Ankara'da Kokteyl Tarzı Düğün Yapılabilen En Şık Mekanlar

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:07 dakika

28.05.2024

Ankara’da kokteyl formatında düğün yapabileceğiniz çok sayıda mekan bulunuyor. Bunların içinden gerek süslemeleri gerekse hizmetleriyle ilgi gören Ankara düğün mekanlarını derledik!

ankara'da kokteyl tarzı düğün yapılabilen en şık mekanlar

1- La Jovia Wedding & Convention

Çankaya düğün mekanlarından La Jovia Wedding & Convention, dört farklı alanıyla düğün organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Burada 750 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Mekanın çok şık süslemeleri var: Çiçek aranjmanları, şık avizeler, şamdanlar ve özel hazırlanmış fotoğraf köşeleri gibi daha pek çok detayla ortamın atmosferini daha da güzelleştiriyorlar.

La Jovia Wedding &

2- Villa Event İncek

Gölbaşı'nda bulunan şık düğün mekanlarından biri, Villa Event İncek! Mekan, şık ve rustik bir dekorasyona sahip. Düğününü düzenlemek için firmanın bir organizasyon ekibi zaten var, ama dilersen bu mekanda gerçekleştireceğin düğünde başka bir çözüm ortağı ile de çalışabilirsin.

Villa Event İncek; ferah alanı ve şehir merkezindeki konumu ile düğünün için hem konforlu hem de ideal bir seçenek!

Villa Event İncek

3- Erguvan Kasrı

Erguvan Kasrı, Gölbaşı’nda yer alıyor. Mekanın açık ve kapalı alanı bulunuyor. Açık alanındaki açılır kapanır tavan sayesinde her türlü hava koşuluna karşı tedbirinizi almış oluyorsunuz. Ayrıca mekanın kokteyl düzeninde 750 kişiye kadar davetli kapasitesi bulunuyor.

Salonlarındaki oturma düzenleri, davetli sayılarına ve görüş açılarına göre planlanıyor. Mekan yetkililerinin sunduğu birden fazla süsleme konsepti içinden size en uygun olanını tercih edebiliyorsunuz.

Erguvan Kasrı

4- Rıhtım & Velo Wedding Way

Doğa manzarası eşliğinde düğün yapmaya ne dersiniz? Fikir sizin de hoşunuza gittiyse, Çankaya’da yer alan Rıhtım & Velo Wedding Way’ı çok seveceğinizi düşünüyoruz. Davetlilerine müthiş manzaralar sunan mekan, ulaşım açısından da çok kolay bir noktada konumlanmış.

Kokteyl düzeninde burada 1.500 kişiye kadar davetli ağırlayabilmeniz mümkün.

MF Garden

5- Yonca Event

Gölbaşı düğün mekanlarından Yonca Event, şehrin ortasında yemyeşil bir alanda düğün yapma imkanı sunuyor. Mekan; kokteyl şeklindeki organizasyonlarda 200-300 kişiyi ağırlayabilme kapasitesine sahip.

Yonca Event'in havuz başı alanında kokteyl organizasyonunuzu düzenleyebiliyor, yeşil alanlarında düğün fotoğraflarınızı çektirebiliyorsunuz. Ayrıca mekanın havuz başında veya yeşillikler arasında farklı konseptlerde düğün organize eden bir organizasyon ekibi de bulunuyor.

Yonca Event

6- Riva Balo ve Nikah Salonu

Riva Balo ve Nikah Salonu da Yenimahalle’de yer alıyor. Nikah yerleri arasında da hizmet veren mekanın balo salonu; yemekli düzende 650 kişi, nikah ve kokteyl organizasyonlarında ise 800 kişiye ev sahipliği yapacak genişliğe sahip. Salonlarının kolonsuz ve yüksek tavanlı olması da büyük avantaj.

Mekanın sayfasına çiftler tarafından birçok yorum yapılmış. Bunlardan birini fikir vermesi amacıyla buraya bırakıyoruz:

Ayşegül & Faruk: "Hayatımızın en güzel gecesini yaşadık. Her şey mükemmeldi. Yetkililer çok ilgili ve alakalılar. Her şey kusursuzdu. Mükemmel bir gece geçirmek isteyen herkese tavsiye ederiz. Bütün Riva ekibine sonsuz teşekkürler."

Riva Balo ve Nikah Salonu

7- Wedding İn Ankara

Ankara'da hizmet veren Wedding İn Ankara, Ankara’nın da Yenimahalle ilçesinde çiftlerin organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Salonlarının oturmalı düzende 750 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor.

Wedding İn Ankara’da oldukça şık aksesuar, masa ve sandalyeler kullanılmış. Gümüş tonlarının baskın olduğu mekanda şıklıktan ve klasiklikten ödün vermeyenleri oldukça etkiyici bir mekan bekliyor.

Wedding İn Ankara

8- Moira Gardens

Gölbaşı’nda kokteyl tarzında düğün yapılabilecek çok sayıda mekan bulunuyor. Bu mekanlardan biri de Moira Gardens! Mekanın kokteyl düzeninde 500-750 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor.

Mekanın ağaçlarla çevrili açık çim alanı, yazın yapılacak kır düğünleri için çok uygun. Şehrin merkezindeki konumu da cabası!

Flora Garden

9- Ewet'de Balo ve Nikah Salonu

Ewet'de Balo ve Nikah Salonu, Yenimahalle düğün mekanları arasında ön plana çıkan yerlerden biri. Mekanda açık ve kapalı alan bulunuyor. Her mevsim organizasyonlara kapıları açık durumda. Kapalı alanlarında 400, açık teraslarında ise 1.200 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Mekanın alanlarındaki süslemeler çok şık. Ayrıca genel olarak salon mimarisinde kullandıkları detayların da göz alıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Ewetde Balo ve Nikah Salonu

10- Vip Golden Düğün Kokteyl Balo Salonları

Ankara’da kokteyl düğünü yapabileceğiniz mekan tavsiyelerini Etimesgut’taki Vip Golden ile sonlandıralım. Mekanda 750 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Salonlarında ağırlıklı olarak beyaz ve pembe tonlarını kullanıyorlar. Yüksek tavanlarını spot ışıkları ile aydınlatarak masa üstlerine kristal taşlı şamdanlar yerleştiriyorlar. Kadife kumaş kaplı sandalyeler de şık bir ortam oluşturulmasını sağlayan detaylardan.

Vip Golden Düğün Kokteyl Balo
Salonları

Sizin için Ankara’da kokteyl formatında düğün yapabileceğiniz mekanlarını sıraladım. Şehrindeki düğün mekanlarını incelemeyi de unutma!


Şunlar da ilgini çekebilir:

Ankara’daki tüm düğün mekanları

Ankara’nın Göl Manzaralı Popüler Düğün Mekanları

Kokteyl Düğünü Yapmadan Önce Bilinmesi Gereken Her Şey

Ankara'da 15 Bin TL'ye Düğün Yapabileceğiniz 15 Mekan

Ankara'da 100-200 Kişilik Düğün Mekanları

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap