İstanbul'daki Samimi ve Küçük Nişan Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 4:28 DK

16.04.2019

Nişan için uygun mekanlar İstanbul’da çok sayıda mevcut. Ama şimdi bunlardan samimi ve küçük olanlarını inceleyelim dedik. Sen de nişan törenine, düğününe çağıracağından daha az insan çağıracaksan senin için sıraladığımız bu mekanlara bir bak. Elbet sana uygun bir yer bulacaksın!

istanbul'daki samimi ve küçük nişan mekanları

Avrupa Yakası Nişan Mekanları

1- Cezayir

İstanbul nişan mekanlarına Cezayir ile başlayalım. Mekan, çok merkezi bir ilçe olan Beyoğlu’nda yer alıyor. Yani ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacağın bir yer. Zaten nişan yemeği mekanları İstanbul Beyoğlu'nda çok sayıda mevcut.

Mekanın açık ve kapalı alanı mevcut. Açık alanında kocaman ağaçlar var ve davetlilere yemyeşil bir ambiyans sunuyorlar. Kapalı alanda ise kışın şömine eşliğinde bir nişan töreni yapabilmen mümkün.

Kokteyl, açık büfe ve set menü seçenekleri sunan mekanın yemekli kişi başı fiyatları 150-200 TL'den başlıyor.

istanbul'daki samimi ve küçük nişan mekanları

Nişan organizasyonuna dair her şey bu yazıda: Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır? Ne Kadara Mal Olur?

2- İsfanbul Holiday Home & Suites / Vialand

Nişan töreni için mekan arayan çiftlerin tercih edebileceği alternatiflerden biri de İsfanbul Holiday Home & Suites! Bu 4 yıldızlı otel Eyüp’te yer alıyor.

Mekanın açık alanı kapalı alanına göre biraz daha az kapasiteli. Ancak her iki alan da nişan törenleri için çok uygun. Beyaz masa sandalyeleri, masalarda kullanılan gold renkteki aynalı ve taşlı şamdanları ile hoş bir dekorasyona sahip.

Otelde nişan yapacaksan da yemekli menü fiyatları 50-80 TL’den başlıyor.

istanbul'daki samimi ve küçük nişan mekanları

Nişan pastanı seçmeden önce bu yazıyı okumalısın: İstanbul'da Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

3- Sed Bosphorus

Sed Bosphorus Hotel- Terrace Restaurant, İstanbul Avrupa yakası nişan mekanlarından bir diğeri. Beyoğlu’ndaki mekan, İstanbul Boğazı'nın en iyi üç manzarasından birine sahip olarak nitelendiriliyor.

Mekanın yaklaşık 150 kişilik bir terası var ve çok şirin. Ama daha küçük bir alan istersen de 50 kişilik rustik konseptli salonlarını değerlendirebilirsin.

Bu ferah ve aynı zamanda samimi mekanda yemekli menü fiyatları da 100-150 TL’den başlıyor.

istanbul'daki samimi ve küçük nişan mekanları

Bu mekanların manzarasına hayran kalacaksın: Boğaz’ın En Güzel Düğün Mekanları

4- Takatukatur

İstanbul nişan yerleri deyince aklına sadece sabit mekanlar gelmesin. Mesela Takatukatur çiftlere teknede nişan yapma imkanı sunuyor. Teknede dilersen kapalı olan alanı dilersen de üst güvertedeki açık alanı seçebilirsin.

Teknede nişan yapmak istersen; Dolmabahçe Sarayı, Çırağan Sarayı, Rumelihisarı ve daha birçok yapının eşliğinde müthiş bir Boğaz manzarasına tanık olabilirsin.

Takatukatur’un fiyatları da gayet uygun. Yemekli menü fiyatları minimum 10-30 TL’den başlıyor.

istanbul'daki samimi ve küçük nişan mekanları

Nişan organizasyonunda bunları deneyebilirsin: İlginç Nişan Organizasyonu Fikirleri

5- Endam Bar Restaurant

İstanbul’da nişan mekanlarının bir kısmı davetlilerine bolca manzara sunuyor. İşte bunlardan biri de Endam Bar Restaurant. Mekan Karaköy’de yer alıyor ve 360 derece panoramik manzaraya sahip.

Özellikle pub ortamında nişan yapmak isteyen eğlenceli çiftlerin burayı incelemesini öneriyorum. Bu arada mekanın terasını değerlendirmek en mantıklısı, ancak nişan yapacağın mevsim buna uygun değilse kapalı alanının da çok şık olduğunu belirtmeden geçmeyeyim.

Nişan için ideal bir kapasiteye sahip olan Endam Bar’ın yemekli menü fiyatları da 150-200 TL arasında.

istanbul'daki samimi ve küçük nişan mekanları

Senin için Avrupa yakası nişan mekanlarından öne çıkan 5 tanesini sıraladım. Daha fazla seçeneği incelemek istersen de şöyle bir yazımız var: İstanbul Avrupa Yakasındaki Kapalı Alan Nişan Mekanları

Anadolu Yakası Nişan Mekanları

6- Nakkaş Suare

Nişan mekanları İstanbul Anadolu yakasının birçok bölgesine dağılmış durumda. Ama özellikle Üsküdar civarında çok mekan olduğunu görebiliyoruz. Nakkaş Suare de Üsküdar’daki mekanlardan biri.

Mekanın 6 farklı salonu var ve her birinin konsepti de birbirinden farklı. Yani sade dekore edilmiş bir salonu seçebileceğin gibi, gösterişli abajurlar ve çiçeklerle süslenmiş bir salon da tercih edebilirsin.

Burada kokteyl verebilir veya yemekli bir nişan yapabilirsin. Yemekli menü fiyatları da kişi başı 100-150 TL’den başlıyor.

istanbul'daki samimi ve küçük nişan mekanları

Bu mekanlarda da nişan organizasyonları yapabilirsin: İstanbul'da 100-200 Kişilik Düğün Mekanları

7- Bosphorus Kaptan Köşkü

İstanbul’da nişan yapılacak yerlerden Bosphorus Kaptan Köşkü, Beykoz’da yer alıyor. Açık alana konulmuş şık ve sade masalarıyla da çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Özellikle abartıdan hoşlanmayan, daha minimal süslemeleri seven çiftlerin buraya bakmasını öneriyorum. Ayrıca mekana 100 kişi davet edebilirsin. Tabii kokteyl yapmayı düşünüyorsan davetli sayın biraz daha artabilir.

Yemekli menü fiyatları da kişi başı 80-100 TL’den başlıyor.

istanbul'daki samimi ve küçük nişan mekanları

Hiç telaş yapma! Nişan organizasyonu planlamanı yaptık bile: 7 Maddede Nişan Organizasyonunu Planlıyoruz

8- Su Merdum Butik Hotel

İstanbul nişan salonlarını araştırıyorsan özellikle otelleri bol bol incelemeni öneririm. Çünkü kendi bünyelerinde sevimli ve küçük salonları oluyor. Mesela Su Merdum Butik Hotel gibi.

Beylerbeyi’ndeki Sakine Hanım Köşkü aslına uygun olarak restore ediliyor ve Su Merdum Butik Hotel adıyla hizmet vermeye başlıyor. Yani mekanın tarihi bir dokusu da mevcut.

Mekanın ortasından geçen üstü camla kapalı havuz da farklı bir hava katmış. Yemekli menü fiyatlarını merak ettiysen de kişi başı 100-150 TL’den başlıyor.

istanbul'daki samimi ve küçük nişan mekanları

Nişan konseptini belirledin mi? Bak burada neler var: 13 Farklı Nişan Konsept Fikri

9- Lakerda

İstanbul nişan organizasyonu mekanlarını incelerken farklı konseptleri de dikkate almalısın. Yani belki hiç aklına gelmeyen bir konsept çok hoşuna gidebilir. Lakerda Restaurant’taki beyaz – mavi uzun dikdörtgen masalar da ilgi çekici dekoratif öğelerden.

Maltepe’de yer alan mekanın kapasitesi de 200 kişilik. Bir nişan töreni için gayet iyi bir rakam. Ayrıca açık ve kapalı alanından dilediğini seçebilirsin.

Mekanda yemekli bir nişan yapmak istersen de fiyatlar kişi başı 100-150 TL’den başlıyor.

istanbul'daki samimi ve küçük nişan mekanları

Organizasyon firmalarının fiyatlarını araştırdık: İstanbul Nişan Organizasyon Fiyatları ve Firma Önerileri

10- Ataşehir Erzurum Cağ Kebap

İstanbul’da nişan yapılacak mekanlardan Ataşehir Erzurum Cağ Kebap, samimi ortamı ve yöresel dekorasyonuyla keyifli bir yer.

Mekanın açılır kapanır tavanı da mevcut. Yani nişan yapacağın mevsime göre bu tavanı yönetebilirsin.

Fiyatları da nişan mekanlarına göre gayet uygun. Yemekli kişi başı 50-80 TL’den başlıyor.

istanbul'daki samimi ve küçük nişan mekanları

Anadolu yakasındaki diğer nişan mekanlarını merak edersen de böyle bir yazı var: İstanbul Anadolu Yakasındaki Kapalı Alan Nişan Mekanları

Nişan yapılacak yerler İstanbul’da bu şekilde. Gördüğün gibi açık ve kapalı alanı olan birçok yer mevcut. Hangisi tarzına ve bütçene uygunsa onu seç! Diğer İstanbul nişan mekanları ve fiyatlarını merak edersen de tüm firmaları inceleyebilirsin. Hoşuna giden yerlerden de fiyat teklifi almayı unutma.

Şehrindeki En İyi Düğün Mekanı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN MEKANLARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (0)