Evlilikte İlk Gece İçin İpuçları: Gerdek Gecesi Yapılacaklar - İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

7:51 dakika

28.02.2024

"Düğünden sonraki ilk gece için heyecanlı ya da endişeli olabilirsin. Evlilikte ilk gece nasıl olmalı? Bu gecede ne giyilir? İlk gece korkusu nedir ve nasıl yenilir? Merak ettiğin tüm soruların yanıtları bu yazıda!

evlilikte ilk gece

Gerdek Gecesi Nedir? Gerdek Nedir?

Gerdek gecesi ne demek? Geleneksel adıyla gerdek gecesi evlenen çiftlerin ilk kez cinsel birliktelik yaşayacakları zaman dilimine deniliyor. Genellikle düğün ya da nikahtan hemen sonraki gün yaşandığı için “ilk gece” olarak da adlandırılıyor. Yani aslında gerdek, çiftlerin cinsel açıdan birbirini tanımaya başladıkları zamandır diyebiliriz. Peki gerdekte ne yapılır?

“Eşlerin ilk cinsel birleşmesi ilk gece yaşanır” diye bir kural yok. "Gerdeğe girmek" yorgunluk ve heyecan gibi nedenlerle, evlendikten sonra ilk gece yaşanmayabilir. Bu anda eşlerin sevgi, aşk, şefkat ve anlayışı ön planda tutması şart. İlk gecenin tanımını yaptık, "gerdek gecesi nasıl olmalı" sorusunun yanıtını da verelim.

"Gerdek gecesi nasıl olur?", "Gerdek nasıl yapılır?" en çok aldığımız sorular arasında olduğu için gerdeğe nasıl girilir detaylı bir şekilde yazdık.

Evlilikte İlk Gece Nasıl Olur? Gerdek Gecesi İçin Tavsiyeler

"Gerdek gecesinde ne yapmamız gerekiyor?" diye merak edenler için tavsiyelerimizi tek bir yere topladık. Eğer ilk cinsel deneyimini yaşayacaksan bunu sakin, romantik ve güzel bir geceye dönüştürebilirsin. "Gerdek gecesi ne olur?" endişesine düşersen gergin ve aşırı heyecanlı bir törene çevirebilirsin. Bu senin elinde. Peki evlilikte ilk gece ilişki nasıl olur? Anlatalım:

Evlilikte İlk Gece Utanmak Normal

Kendini ilk geceye alıştırmak için eşinden izin isteyerek banyoya gidebilirsin. Rahatlamak için gerdek gecesinde ne yapılır sorusunun yanıtı aslında öncelikle kendine zaman ayırmaktır. Utanacak ya da sıkılacak bir durumun olmadığını kendine hatırlatabilirsin. Aynada makyajını kontrol edebilir, gerekirse tazeleyebilirsin. Kendini nasıl hissettiğin nasıl göründüğünle doğru orantılıdır. Her zaman kullandığın parfümü sıkabilirsin.

Özellikle kulak arkası, diz kapağı ve dirsek içlerine sürdüğün parfüm, gece boyunca kokunun buram buram yayılmasını sağlayacaktır. Odaya girdiğinde hafif bir müzik açarak kendini daha da rahatlatabilirsin. İşte "ilk gece ne yapacağımı bilmiyorum" diye düşünmene gerek kalmadı!

Ön Sevişmeyle Geceye Isın

Gerdeğe nasıl girilir sorusunun yanıtının ön sevişme olduğunu söyleyebiliriz. Ön sevişme, çiftlerin gerginliğinin azalması ve mahcubiyet hissinden kurtulması için de fayda sağlar. Mumlarla aydınlatılmış loş bir odada, hafif müzikle havaya girebilir, ufak dokunuşlarla başlayabilirsin. Eşinin beden dilini gözlemlemek ve birlikte uyumu yakalamaya çalışmak en çok kullanacağın taktik olmalı. Kontrolcü değil istekli, çekingen değil cesur davranmak cinsel ilişkide rahat olmanın yollarından.

gerdek gecesi nasil olmali

Sohbet Edin

"Evlilikte ilk gece ne yapılır?" sorusunun bir cevabı da sohbet etmek. Çünkü ilişki öncesinde sohbet etmek, en çok duyulan tavsiyelerden biri. "Peki sohbet edelim ama evlilikte ilk gece ne konuşulur ki?" diyorsan ipucunu verelim: Karşılıklı olarak güzel sözler söylemek de geceye ısınmak için avantaj sağlar. İlk gece nasıl olur hakkındaki endişelerini de eşinle paylaşmaktan da çekinme. Hatta evlenmeden önce sevgiliyle ilk geceyi konuşmak da bu geceye sohbetle hazırlanmak için ideal bir seçenek.

"Gerdek gecesi neler yapılmalı?" sorusunun cevabının her çift için aynı olmadığını unutma. Bu sayede eşinizle ikinize özel bir tecrübe yaşayabilirsiniz.

İdeal Pozisyonu Birlikte Belirleyin

İlk cinsel ilişkiden önce hangi pozisyonların uygulanabileceğini araştırmak, rahat ve sağlıklı bir birleşme yaşamak için önemli. Özellikle eşlerden birinin deneyimsiz olması durumunda, ilk ilişki nasıl kolay olur diye düşünülüyor. Bu durumda çok tecrübe ve esneklik gerektirmeyen en rahat ilişki pozisyonu seçeneklerini uygulayabilirsin.

En rahat cinsel birleşme için ilk gece ne yapılır diyorsan şu yazımızda ipuçları var: İlk Gece Pozisyonları

Evlilikte İlk Cinsel İlişki Nasıl Olmalı Diye Bilgi Edin

Gerdek gecesi nasıl olmalıdır denince ilk cinsel deneyimini yaşayacak kadınların merak ettiği birçok konu var. Hangi pozisyonların uygulanacağı, birleşme anının nasıl olduğu, kızlık zarı yırtılması, ilk gece kanaması bunlardan birkaçı. Gerdek gecesi yapılmaması gerekenlerin başında kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek geliyor. Gerdek gecesi yapılması gerekenler arasında ise uzmandan yardım alman, evlenenlerin ilk gece yorumlarını araştırman, hem ilişkideki rahatlığın hem de sağlığın için önemli.

Mesela ilk gece kanaması ile ilgili tüm detaylar için şu yazımıza bakabilirsin: İlk Gece Kanaması Nedir? Gerdek Gecesi Kanaması Nasıl Olur?

Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir?

Gerdek gecesi kıyafetleri kadınların en çok araştırdığı konulardan biri. Evlendikten sonraki ilk gece ne giyilmeli diye düşünen gelin adaylarının tercih edebileceği birçok ürün bulunuyor.

Peki evlilikte ilk gece ne giyilir? Sütyen ve külot takımları, mayo tipi tek parça iç çamaşırları, babydollar gibi tasarımları ilk gece kıyafetleri olarak tercih edebilirsin. İpek, dantel ya da saten kumaştan tasarımları kullanabilirsin. Hareketlerini kısıtlayacak, rahatsız hissedeceğin, giymesi zor tasarımlardan uzak durmanda da fayda var.

İlk gece için pozisyonların rahatladığı konfor kadar, seksi iç çamaşırları da çiftleri havaya sokar. İlk gece için fazla karmaşık olmayan, seksi fantezi iç çamaşırları tercih edilebilir.

İlk gece için uygun iç çamaşırı önerilerimizi şu yazımızda bulabilirsin: Evlilikte İlk Gece Ne Giyilir?

İlk gece için daha özel ve farklı iç çamaşırı modellerini tercih edebilirsin. Gecenin büyüsünü devam ettirmek adına beyaz renk seçebilirsin. Ayrıca ten rengine uygun iddialı renk ve modellere de yönelebilirsin.

Eğer farklı bir model düşünmüyorsan, geceye gelinliğinin altına giyeceğin iç çamaşırlarıyla devam edebilirsin. Ancak burada önemli olanın gelinlik olduğunu bilmelisin. İç çamaşırların tamamıyla gelinlikle uyum içinde olmalı ve gelinlik altından görünmemeli.

Hem rahat hem de eşini şaşırtacak kadar sıra dışı bir model bulmak için biraz uğraşman gerekebilir. Ancak sonuçlar ikinizi de tatmin edecektir. Bunun yanı sıra kaliteli, terletmeyen ve kaymayan uygun kumaşlı çamaşır modellerini seçmeye dikkat etmelisin. Bizim önerimizin düğün günüyle gecesini birbirinden ayırman yönünde olduğunu da ekleyelim.

Gelinliğine uygun iç çamaşırları konusunda daha detaylı ipuçlarına şu yazımızdan ulaşabilirsin: Gelinlikle Kullanılacak İç Çamaşırları Nasıl Olmalı?

evlilikte ilk gece

Peki ilk gece gelinliği damat mı çıkarır? Yanıtı ve gelinliğe dair merak ettiğiniz soruların yanıtları şu yazımızda: Gelinlikle İlgili Kimseye Soramadığınız 10 Soru ve Cevapları

İlk Gece Korkusu Nasıl Aşılır?

İlk gece korkusunu aşmak için yapılabilecekler özetle şunlardır:

İlk Gece Korunma Nasıl Olmalı?

Gelin damat gerdek gecesinde nasıl korunur? Biraz da ilk gece korunma yöntemlerinden de bahsedelim. Evlendikten hemen sonra çocuk isteyip istememek tamamen senin tercihin. Bu nedenle önce ne istediğine karar vermelisin. Eğer hemen çocuk sahibi olmak istemiyorsan, korunma yöntemlerinden birine başvurabilirsin. Peki ilk gece nasıl korunmalı?

Uzmanlar, korunma yöntemleri için çiftlerin evlilikten 3 ay önce kontrole gitmesi gerektiğini söylüyor. Bunun nedeni çiftlerin nasıl korunmak istediklerini ve onlar için en sağlıklı korunma yöntemini belirlemektir.

En çok tercih edilen yöntemlerden biri doğum kontrol hapı. Doktorlar, doğum kontrol haplarına evlilikten 2 ay önce başlanmasını öneriyor. Eşinle bu konuyu etraflıca konuşarak hap almak yerine prezervatif kullanma seçeneğini de düşünebilirsiniz.

Tabii prezervatifin, doğum kontrol hapının verdiği yüksek korunma güvencesini vermeyeceğini de aklında bulundurmanda fayda var.

Bunlara ek olarak, vajinal spiral ya da deri altı implantının da yüksek korunmalı yöntemlerden olduğunu da ekleyelim.

evlilikte ilk gece

İlk Gece Korkusu Nedir?

İlk gece korkusu, çiftlerin birlikte yaşayacakları ilk gecede yaşanan yoğun kaygı ve korkudur. "Gerdek gecesinden korkuyorum" diyorsan, evlilik gecesi ilk ilişki korkusunu beraberinde getirebilir ve bu ilk defa birliktelik yaşayacaklar çiftler için son derece normaldir. Bu duygular sonucu cinsel ilişkiye girmek bir hayli zor olabilir. Bu durumda evlenince ilk gece cinsel ilişki yaşanmayabilir veya rahatlamak için çeşitli yöntemler kullanılabilir.

Bu konu eşinle evlenmeden önce konuşmanız gereken konular arasındadır. Eşinle konuşmak seni rahatlatabilir böylece ilk gece korkusu azalabilir.

Cinselliğin evlenmeden önce ya da sonra olması tamamen kişinin tercihidir. Fakat ilk gece denince akla damadın yumruklanarak gerdek odasına sokulması, aile büyüklerinin kanlı çarşafları beklemesi gibi gerdek gecesi adetleri geliyor.

Gerdek gecesi gelenekleri, toplumun cinselliği tabulaştırması, abartarak bir korku sembolü haline getirmesi, aile baskısı, performans kaygısı ve de olumsuz cinsel deneyimler, ilk gece korkusunu beraberinde getiriyor.

Genel bir toplum algısı olarak ilk gece korkusunun sadece kadınlarda olduğu düşünülse de, erkeklerin de büyük bir çoğunluğu bu korkuyu yaşıyor.

İlk gece korkusu kadınlarda, cinsel ilişki anında paniğe kapılarak, büyük korku hissi duyulması ve istemsiz olarak kendini kasıp cinsel birleşmeyi engellemesi şeklinde görülüyor. Erkeklerde ise başarısız olma korkusu sonucu erekte olamama ya da erken boşalma durumudur diyebiliriz. Bu durumlarda kayganlaştırıcı ürünlerin yanı sıra erken boşalmayı önleyecek geciktiriciler de fayda sağlayabilir.

İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir?

İlk ilişki korkusunun üstesinden gelebilmek için ne yapılabilir? İşte birkaç ipucu :

  • Korkularını ve endişelerini eşinle paylaşarak merak ettiklerini sorabilirsin.

  • Partnerine güven duyarak, kendini ona bırakabilirsin.

  • Cinsellik korkusunu artırabilecek sertlikte cinsel içerikli filmlerden uzak durmanda ve ilk gece hakkındaki abartılmış hikayelere kulak asmamanda da fayda var.

  • Cinsellik çok doğal bir eylem. Bu konudaki tabular ilk gecene en büyük düşman!

  • Cinsel birleşme anında başka şeyler düşünmekten kaçın. Bu durum cinsel dürtülerini engelleyecektir. Eşinle olmanın tadını çıkarmalısın.

  • Eğer tüm tedbirlere rağmen ilk gece korkusundan kurtulamazsan, evlilik danışmanından ya da bir terapistten yardım isteyerek bu durumu aşabileceğini de söyleyelim.

Düğün günü ve gecesi için önerilerimizin yer aldığı şu yazımız da ilgini çekebilir: Düğün Günü ve Gecesi İçin Tavsiyeler

Gerdek Gecesi Kaç Saat Sürer?

İlk gece ne kadar sürer, gerdek gecesi ne kadar sürmeli gibi sorular, bu gece ile ilgili araştırma yapanların en çok merak ettiği sorular arasında. Bu, soru genellikle erkeklerin erken boşalma endişesi ve kadınların korkusuyla ilgili bir merak diyebiliriz. Bu noktada belirli bir süreden bahsetmek pek doğru değildir. Çünkü geceye ısınma, ön sevişme, heyecan yapmak gibi birçok koşul bu süreyi etkiler. Süre endişesini bir kenara bırakmak, geceyi daha rahat geçirmeye yarayacaktır.

"Gerdek gecesi saat kaçta olur?" da sık sık soruluyor. Bu sorunun yanıtı, düğününüzün kaçta bittiğine ve birleşmenin ilk gece olup olmayacağına göre değişiklik gösteriyor.

Gerdek Gecesi Ne Kadar Acı Olur?

Bu konuda bir genelleme yapmanın pek doğru olmadığını söyleyelim. Bu noktada koşullar belirleyici olacaktır. Sorunsuz ve acı vermeyen bir cinsel birleşme için kadının vajinal ıslaklığa sahip olması ve erkeğin erekte olması gerekir. Yeterli seviyede vajinal ıslaklığın olmaması durumunda kadının canı yanabilir. Bu durumda kayganlaştırıcı ürünler ilk gece cinsel ilişkide rahat bir birleşme için fayda sağlayabilir.

Unutma: Evliliğin İlk Gecesi İkinizin Gecesidir!

Kulaktan dolma bilgilerle yaratılan korku algısını ve kaygıyı kenara bırak! Eşinle birlikte geçireceğin ilk gecenin romantik ve huzurlu olmasını istiyorsan rahat ol ve gevşe. Bu gece ikinizin gecesi ve hiçbir şeyin bu romantizmi gölgelemesine izin vermemelisin.

İlk cinsel birlikteliğin yaşanacağı bu gece ile ilgili tüm detayları seninle paylaştık. Sen de önerilerimizi dikkate alarak sağlıklı ve rahat bir deneyim yaşayabilirsin. Aklında sorular varsa yorum olarak bırakmayı unutma!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

26 Yorum

Hafset

Düğün Tarihi: 13.04.2019


Merhaba

M

Murad
Merhaba

  Cevapla

Melih Elüstü

Düğün Tarihi: 08.01.2020


Bende biraz heyecan panim atak kalp kizli atiyor cabuk yoruluyorum gerdekte napmam lazim

D

Düğün.com
Merhaba, İlk gecede sakin olmalı ve stres yapmamalı ve rahatlamaya çalışmalısınız. Gerdek Gecesi Pozisyonları yazımızdaki, rahat bir cinsel birliktelik için uygun pozisyonları deneyebilirsiniz. Eğer tüm çabanıza rağmen ilk gece korkusundan kurtulamazsanız, bir uzmandan yardım alarak bu durumu aşabileceğinizi de söyleyelim.

  Cevapla

Deniz

Düğün Tarihi: 07.02.2020


merhaba


Ömer Kayadelen

Düğün Tarihi: 11.04.2020


Merhaba


Alihan

Düğün Tarihi: 04.05.2020


merhaba evlilik te ilk gece ilişkiye giren erkeğin kızlık bozacağı için kadına zarar vermeden nasıl bir ilişki kurması yani bir birleşim yapması lazım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba. Öncelikle bu konuda erkeğin hassasiyet göstermesi önemlidir. Vajinanın yeterli miktarda ıslanmasıyla, hiçbir sorun yaşamadan ve ağrı oluşmadan kolaylıkla birlikte olabilirsiniz. Şu yazımızdaki pozisyonlar rahat bir birleşme için idealdir: Gerdek Gecesi Pozisyonları. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Banu Koç

Düğün Tarihi: 24.07.2020


Ben de korkuyorum ne yapmam gerekiyor nasıl rahat olunur bliyorum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda "İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir?" başlığı altında ilk gece korkusuna ilişkin tavsiyelerimizi bulabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Kübra Yıldız

Düğün Tarihi: 08.08.2020


Bir ay sonra düğünüm var şimdiden korku ve heyecan bastı ne yapıcam bilmiyorum üstelik ben epilepsi hastayım nöbet geçirmekten korkuyorum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ilk gece çiftleri rahatlatacak önerilerimize yazımızda yer verdik. Ancak rahatsızlığınız nedeniyle sahip olduğunuz endişelerinizi gidermek için bir uzman desteği almanızı öneririz. Konuyla ilgili aile hekiminize de danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Ahmet

Düğün Tarihi: 15.08.2020


ilk gece beraber olduktan sonra 1-2 gün ara vermek gerekiyor mu. kan geldikten sonra o gün veya yarın cinsel beraberlik yasanabilir mi

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bu durum ağrı, yanma gibi şikayetlerin bulunması ya da hiçbir şikayet olmaması gibi durumlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Konuyla ilgili aile hekiminize danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Derya

Düğün Tarihi: 11.09.2020


Merhaba, 5. 6 yaşlarında bir ilişki istemiyerek yaşandı ama herhangi bir Kanama olmadı bu evlenmemize bir sorun olurmu kızk zarı yırtılmış mıdır ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kızlık zarı kanaması miktarı kızlık zarının yapısına ve şekline göre değişiklik gösterebiliyor. Zar esnekse kanama olmayabiliyor. Endişelerinizi gidermek için bir kadın doğum uzmanına görünebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Emrw

Düğün Tarihi: 04.10.2020


Merhaba ilk gece utanqaçlık nasıl aşılır . Kız çook utanqaçsa erkek obunasıl rahatlatmalı?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda, İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir? başlığı altında, çiftleri rahatlatıcı ipuçlarına yer verdik. Eğer tüm çabalara rağmen ilk gece korkusundan kurtulunamazsa evlilik danışmanına ya da bir terapiste başvurulabilir. İyi günler...

  Cevapla

Ebru

Düğün Tarihi: 10.10.2020


İç kormanıza gerek yok iç birşey olmuyor


Rukiye

Düğün Tarihi: 24.12.2020


Ben çok korkuyorum düğüneme az kaldı ne yapa bilirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir? başlığı altında yer verdiğimiz tavsiyelerimizi inceleyebilirsiniz. Dilerseniz konuyla ilgili bir uzman yardımı da alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Sera

Düğün Tarihi: 30.12.2020


Ben eşimden çok utanıyorum nasıl yapılır onu da bilmiyorum ya benim yaptıklarımı beğenmezse diye çok ama çok utanıyorum ondan ne yapmam lazım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir? başlığı altında sıraladığımız önerilerimizi inceleyebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Kasım

Düğün Tarihi: 01.01.2021


İlk gece kadının içine boşalmalımıyız?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bu durumun gebeliğe yol açabileceğini göz önünde bulundurarak eşinizle birlikte karar verebilirsiniz. Böyle bir planınız yoksa gebeliğin önüne geçmek için korunma yöntemlerine dair detaylı bilgi için şu yazımızı inceleyebilirsiniz: Aile Planlaması Nedir? Aile Planlaması Yöntemleri Nelerdir?

  Cevapla

Ayşe Tok

Düğün Tarihi: 20.01.2021


2 ay sonra düğünüm var heycanım vardı ama onu atlattım geçti ama seks ile ilgili hiçbir bilgim yok ne yapabilirim nerelerden seks yapmaya dair bişeyler öğrenebilirim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, konuyla ilgili aile hekiminize başvurabilir aklınızdaki soruları sorabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Mert Emre

Düğün Tarihi: 07.02.2021


Merhaba, gerdek gecesi evleneceğim kişinin kanaması geldikten sonra ilişkiyi devam ettirmemek gerekir mi yoksa kan geldikten sonra ara mı verilmeli 2 3 gün

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, bu durum ilk gece kanamasının yoğunluğu ve süresine göre değişiklik gösterir. Bazı kadınlarda aralıklı olarak 3 güne kadar süren kanamalar meydana gelebiliyor. Kanamanın durmaması halinde bir süre ara vermekte fayda var. Detaylı bilgi için aile hekiminize ya da bir kadın doğum uzmanına başvurabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Akın Gülbahar

Düğün Tarihi: 27.02.2021


Ben napıcam


Dilara

Düğün Tarihi: 03.03.2021


Merhaba, ben eşimin karşısında soyunmaktan çok utanırım ben 12 li yaşlarımda annemin karşısında bile hiçbir yerimi açmadım çok utanırım nasıl olur

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda Gerdek Gecesi İçin Tavsiyeler başlığı altında verdiğimiz önerilerimiz, geceye ısınmak için işinize yarayabilir. Bu konuda ciddi endişeleriniz varsa bir uzmandan da yardım alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Adem

Düğün Tarihi: 19.03.2021


İlk gece cinsellik yaşammamızı eşim istedi ben yanında soyunmaktan utandım bi 1 sene bekleyelim dedim.ama yapmak istiyorum yani utanıyorum ne yapmalıyım??

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda Gerdek Gecesi İçin Tavsiyeler başlığı altında verdiğimiz önerilerimiz, geceye ısınmak için işinize yarayabilir. Bu konuda ciddi endişeleriniz varsa bir uzmandan da yardım alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Nazlı Elan

Düğün Tarihi: 28.03.2021


1 hafta sonra evleniyorum ama aşırı derecede ilk gece korkum var. Vajina bölgemin de çok dar olması sıkıntı yaratır mı? İlk gece korkusu nasıl yenilir ile ilgili bir sürü makale okudum bazılarını denedim ama hala ilk gece korkumuz yenemiyorum. Ne yapmam lazım?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ilk gece, o ana ısınmak için yazımızdaki önerilerimizi uygulamayı deneyebilirsiniz. Yeterli olmaması halinde bir uzman yardımı almanız daha faydalı olacaktır. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Feyza

Düğün Tarihi: 25.05.2021


Çok korkuyorum ne yapmalıyim 2 hafta kaldı ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ilk gece için çiftleri rahatlatacak önerilerimize yazımızda yer verdik. Ancak endişelerinizi gidermek için bir uzman desteği almanızı öneririz. Konuyla ilgili aile hekiminize de danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Yusuf Öztürk

Düğün Tarihi: 30.04.2022


Benim evlencem kişi benim yilardir komşum 2 ay kaldı düğüne çok çekiniyorum bu konuda

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, ilk gece için çiftleri rahatlatacak önerilerimize yazımızda yer verdik. Ancak endişelerinizi gidermek için bir uzman desteği almanızı öneririz. Konuyla ilgili aile hekiminize de danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Irem

Düğün Tarihi: 19.05.2022


Ben evlilikten ilk geceden çok korkuyorum ne yapmam gerek

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir? başlığı altında yer verdiğimiz tavsiyelerimizi inceleyebilirsiniz. Dilerseniz konuyla ilgili bir uzman yardımı da alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Azra

Düğün Tarihi: 19.01.2023


Bende çok korkuyorum ne yapmalıyım evleneceğim kişi kuzenim


Ok Ok

Düğün Tarihi: 06.10.2023


Evlenicem ama ilk gece korkum var yenemiyorum yazınızını okudum ama yinede korkuyorum ne yapmam lazım

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, sahip olduğunuz endişeleri gidermek için bir uzman desteği almanızı öneririz. Konuyla ilgili aile hekiminize de danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Fatih Buğrul

Düğün Tarihi: 03.03.2024


Merhaba arkadaşlar öncelikle herkesin düğünü mübarek olsun rabbim her daim mutluluk huzur versin ? benimde yakında düğünüm var bence rahat olun partnerinizle düğün tarihi belli olunca onu rahatlatacak bilgileri ona yeterince sağlayın güven verin o gece sadece birbirinize sevgiyle muhabbet edin erkekler için söylüyorum kaba saba hareketlerde bulunmayın kadınlar çiçektir güldür onları incitmeyin ilk gece birbirinize sarılıp uyuyun bu ikinizide huzur ve güven sağlayacaktır saygılarımla