Adana'da Düğün Mekanı Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:15 dakika

05.10.2022

Adana düğün mekanları hakkında araştırma yapmaya başlayan Adanalı çiftler! Bütçenizi en iyi şekilde planlamanız için önceden fiyat araştırması yapmanızda fayda var. Sizin için Adana'daki düğün mekanlarını sorduk soruşturduk. Hepsi yazıda!

adana'da düğün mekanı fiyatları

Adana Düğün Mekanlarının Fiyatları Neye Göre Değişir?

Adana’da düğün yapmak istiyorsanız mekanların fiyat politikaları hakkında bilgi sahibi olmanız işinize yarayacaktır. Şimdi sizin için belirttiğim kriterlere dikkat ederseniz bütçenizi daha iyi kullanabileceğinizi düşünüyorum.

  • Düğün tarihinizi belirlediniz mi? Yazın mı evleneceksiniz yoksa kış düğünü mü yapmayı planlıyorsunuz? Çiftlerin büyük kısmı yaz düğünü yapmak isterler. Bu nedenle kış mevsiminde düğün mekanlarının fiyatları neredeyse yarı yarıya düşer. Ayrıca indirimlerin yanı sıra çiftlere paket dahilinde daha çok hizmet sunabilirler.

  • Düğününüzü yapacağınız gün ve saat de fiyatı etkiler. Hafta içi yapılan düğünler hafta sonu yapılanlara göre çok daha uygun fiyatlı olur. Aynı zamanda akşam yerine gündüz saatlerinde organizasyon yapmak isterseniz bu fiyat daha da düşecektir.

  • Dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör de düğününüzü yemekli yapıp yapmayacağınız olmalıdır. Sadece atıştırmalıkların ve meşrubatın ikram edildiği düğünlerin fiyatları her zaman daha uygun olur. Ancak başlangıç, ordövr tabağı, ana yemek ve tatlının sunulduğu yemekli bir düğün yapmak isterseniz fiyatlar yükselecektir.

  • Adana düğün mekanlarında da davetli sayısı arttıkça kişi başı rakam düşer. Mesela 200 kişilik bir davet için kişi başı 50 TL ödeyecekseniz 400 kişilik bir davet için 40 TL ödemeniz mümkün.

adana'da düğün mekanı fiyatları

Adanalı gelin adayları bu yazıyı çok sevecek: Adana Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Adana Kır Düğünü Fiyatları

Adana kır düğünü mekanlarının davetli kapasitesi 2 faktöre göre artar ya da azalır. Birincisi düğününüzü açık alanda mı yoksa kapalı alanda mı, ikincisi ise kokteyl mi yoksa yemekli mi yapacağınıza göre değişir. En fazla kapasiteyi açık alanda kokteyl tipi bir düğünle elde edebilirsiniz.

Adana'da kır düğünü mekanlarında yemekli düğünlerde 1.500, kokteyl düğünlerde ise 3.000 kişiye kadar davetliyi ağırlayacak mekanlar bulabilirsiniz.

Adana kır düğünü fiyatları standart paketlere bakıldığında yemekli düğünlerde 100 - 200 TL arasında değişiyor. Bu fiyatların KDV dahil ortalama fiyatlar olduğunu ve bunların dışında seçenekler de olduğunu unutmayın.

Adana Kır Düğünü

Düğün mekanına karar verdikten sonra mekana ve tarzına uygun gelinliği seçebilirsin. Gelinlik alışverişine çıkmadan önce şu yazımıza göz atmanı öneriyoruz: Adana'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Adana Otel Düğün Fiyatları

Adana otel düğünlerinde yemekli bir organizasyon için 850, kokteyl tipi bir organizasyon için ise 1.000 kişiye kadar davetli ağırlayabilecek kapasitede mekanlar bulabilirsiniz.

Adana otel fiyatları düğün yapacak çiftlerin karşısına yemekli ve kokteyl olarak farklı fiyat aralıklarında çıkıyor. Standart yemekli paketlerde fiyatlar 350 - 500 TL arasında değişiyor.

Adana Otel Düğünü

Fotoğraf çekim mekanlarına bunları eklemeyi unutma: Adana'da Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

Adana Kulüp ve Davet Alanları Fiyatları

Adana kulüp ve davet alanlarında yemekli düğünler için 100 – 1.500, kokteyl düğünler için ise 300 – 3.000 kişi kapasiteli düğün mekanları bulabilirsiniz.

Adana kulüp ve davet alanları fiyatları standart yemekli paketlerde 100 - 200 TL, aralığında değişiyor. Daha önce de söylediğim gibi bu fiyatlar KDV dahil standart paket fiyatlarıdır ve bu aralıklar dışında daha kapsamlı hizmetleri daha yüksek meblağlara temin edebilirsiniz.

Adana kulüp ve davet alanları

Şehirdeki çiftlerin en çok yorumladığı mekanlara da göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Adana’da Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

Adana Düğün Salonu Fiyatları

Adana düğün salonları kapasite olarak farklı kategorilere ayrılsa da 800 hatta 1.000 kişiye kadar misafir ağırlayabileceğiniz düğün salonları var. Düğün salonları sistemi gereği, kişi sınırlandırması yapılmayan mekanlar. Kapasite neyse o kadar davetli çağırabilirsiniz. Çünkü toplam bir salon fiyatı ödüyorsunuz.

Adana düğün salonları fiyatları diğer düğün mekanlarının aksine kişi başı fiyat değil, genellikle toplam düğün fiyatı vererek ilerliyor. Ortalama fiyatlar ise 10.000 - 20.000 TL aralığında değişiyor.

Adana düğün salonları

Buradaki düğün salonlarına bakmadan karar verme: Geniş Katılımlı Davetler İçin Adana Düğün Salonları ve Fiyatları

Adana Düğün Mekanları Önerileri

Adana’da düğün salonları ve otel, kır bahçesi gibi diğer mekanlar şehrin birçok noktasına yayılmış durumda. Tabii hepsinin sunduğu hizmetler ve talep ettikleri fiyatlar değişiklik gösteriyor. Fikir vermesi açısından Adana düğün mekanlarının bir kısmını sizinle paylaşmak istiyorum. Aralarından beğendiğiniz yerler olursa fiyat teklifi almayı ihmal etmeyin.

1- Kale Vip Wedding

Çukurova’da yer alan Kale Vip Wedding, bir kır düğünü mekanı. Yemyeşil çimenlerin üzerinde, göl manzarası eşliğinde düğün yapmak isteyen çiftler için ideal bir alanları var. Yaklaşık 700 kişilik davetli kapasitesi olan mekanın kişi başı menü fiyatları da 100 TL’nin altında.

adana'da düğün mekanı fiyatları

2- Eflin Kır Düğünleri

Bir diğer Çukurova mekanı da Eflin Kır Düğünleri! Buraya Adana merkezinden otobüsle bile kolaylıkla ulaşılabiliyor. Mekan, davetlilere birçok konsept sunuyor. Bu konseptlerden dilediğinizi seçiyor ve dilediğiniz gibi bir mekanda düğün yapma imkanı bulabiliyorsunuz. Yemekli menü fiyatları ise kişi başı 200-350 TL’den başlıyor.

adana'da düğün mekanı fiyatları

3- Gönül Vip

Ferah ve geniş dizaynıyla Adana'daki düğün salonları arasında dikkat çeken Gönül Vip, kokteyl düğün yapma seçeneklerini çiftlere sunuyor. Yemekli menü fiyatlarına baktığımızda da kişi başı 100-200 TL arasında olduğunu görüyoruz.

adana'da düğün mekanı fiyatları

Gönül Vip

Gönül Vip

Firmayı İncele

4- Marina Moda Kır Düğünü

Marina Moda Kır Düğünü; Adana'da kır düğünü yapmak isteyen çiftler için ideal. 500 kişiden 750 kişiye kadar gerçekleştireceğiniz organizasyonları burada yapabilirsiniz. Hafta sonu için yemekli düğün menüsü fiyatları da kişi başı 500 - 750 TL arasında değişiyor.

adana'da düğün mekanı fiyatları

5- Dream Day

Dream Day, Adana’da yeni evlenecek çiftlerin sıklıkla tercih ettiği bir mekan. Ulaşım açısından Çukurova’da çok rahat bir noktada konumlanmış. 750-1000 kişilik kapasiteye sahip alanda organizasyonları gerçekleştiriyorlar. Düğün salonunun fiyatları ise kişi başı 350 - 500 TL arasında değişiyor.

adana'da düğün mekanı fiyatları

Dream Day

Dream Day

Firmayı İncele

Adana’da düğün mekanlarının fiyat durumları bu şekilde. Yeni evlenecek çiftlerin yapması gereken mekanlardan bol bol fiyat teklifi alıp, kendilerine en uygun olanını seçmek. Düğün tarihleri dolmadan siz de elinizi çabuk tutmaya bakın!

Ayrıca şunlar da ilgini çekebilir:

Adana'da Göl Manzaralı Düğün Mekanları

Adana’da Yeşillikler İçinde Düğün Yapabileceğin Mekanlar

Adana'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Adana Marina Moda'da Size Özel Konsept, Size Özel Düğün!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

meryem kar

Düğün Tarihi: 14.10.2014


adanalıyım ve kır düğünü istiyoruz bu bilgiler için teşekkürler


fahrettin özkovan

Düğün Tarihi: 09.10.2014


eşimin ailesi adanada da bi düğün yapılmasını istedi. ne yapsam diye düşünmekteydim. çok faydalı bi yazı olmuş teşekkürler .