Adana'da Düğün Mekanı Fiyatları

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 2:39 DK

15.02.2019

Adana düğün mekanları hakkında araştırma yapmaya başlayan Adanalı çiftler! İşte en çok merak ettiğiniz konu: Adana düğün mekanı fiyatları!

Adana Kır Düğünü Fiyatları

 • Davetli Kapasitesi: Adana kır düğünü mekanlarının davetli kapasitesi 2 faktöre göre artar ya da azalır. Birincisi düğününüzü açık alanda mı yoksa kapalı alanda mı, ikincisi ise kokteyl mi yoksa yemekli yapacağınıza göre değişir. En fazla kapasiteyi açık alanda kokteyl tipi bir düğünle elde edebilirsiniz. Bunu açık alanda yemekli düğünler, kapalı alanda kokteyl ve son olarak kapalı alanda yemekli düğünler izler. Adana'da kır düğünü mekanlarında yemekli düğünlerde 1500, kokteyl düğünlerde ise 3000 kişiye kadar davetliyi ağırlayacak mekanlar bulabilirsiniz.

 • Kişi Başı Fiyat: Adana kır düğünü fiyatları standart paketlere bakıldığında yemekli düğünlerde 25 TL - 90 TL kokteyl düğünlerde ise 15 TL - 50 TL arasında değişmekte. Bu fiyatların KDV dahil ortalama fiyatlar olduğunu ve bunların dışında seçenekler de olduğunu unutmayın.

 • Pakete Dahil Olan Hizmetler: Düğün menüsü, limitli alkolsüz içecekler, düğün pastası, süsleme, orkestra veya DJ.

 • Fiyatı Belirleyen Faktörler: Düğünün yemekli mi yoksa kokteyl mi olduğu, menüde kırmızı et mi, beyaz et mi kullanıldığı, içeceklerin limitli mi limitsiz mi, alkollü mü alkolsüz mü olduğu, bahar ve yaz aylarını kapsayan düğün sezonunda mı, yoksa sezon dışında mı, cumartesi mi, yoksa diğer günlerde mi yapıldığı, fotoğraf, video, organizasyon gibi hizmetlerin ne kadarının dışarıdan sağlanmak zorunda olduğu gibi faktörler düğün mekanlarında fiyatı belirleyen en önemli faktörler arasında yer alır.

kir_dugunu_adana - Adana Kır Düğünü

Düğün mekanına karar verdikten sonra mekana ve tarzına uygun gelinliği seçebilirsin. Gelinlik alışverişine çıkmadan önce şu yazımıza göz atmanı öneriyoruz: Adana'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Adana Otel Düğün Fiyatları

 • Davetli Kapasitesi: Adana otel düğünlerinde yemekli bir organizasyon için 850, kokteyl tipi bir organizasyon için ise 1000 kişiye kadar davetli ağırlayabilecek kapasitede mekanlar bulabilirsiniz.

 • Kişi Başı Ortalama Fiyat: Adana otel fiyatları düğün yapacak çiftlerin karşısına yemekli ve kokteyl olarak farklı fiyat aralıklarında çıkıyor. Standart yemekli paketlerde fiyatlar 55 TL ile 120 TL arasında değişirken kokteyl düğünlerde 35 TL ile 85 TL aralığına çekiliyor.

 • Fiyata Dahil Olan Hizmetler: Yemek veya kokteyl menüsü, limitli alkolsüz içecek ikramı, düğün pastası, standart süsleme, balayı odası, DJ.

 • Ekstra Hizmetler: Organizasyon, fotoğraf, video, orkestra, müzik, ışık ve ses gibi hizmetlerin bedelleri genellikle standart paketlerin içinde yer almaz.

otel_dugunu_adana - Adana Otel Düğünü

Adana Kulüp ve Davet Alanları Fiyatları

 • Davetli Kapasitesi: Adana kulüp ve davet alanlarında yemekli düğünler için 100 - 1500, kokteyl düğünler için ise 300 - 3000 kişi kapasiteli düğün mekanları bulabilirsiniz.

 • Kişi Başı Ortalama Fiyat: Adana düğün mekanları fiyatları standart yemekli paketlerde 40 TL ile 60 TL, standart kokteyl paketlerde ise 8 TL ile 35 TL aralığında değişiyor. Daha önce de söylediğim gibi bu fiyatlar KDV dahil standart paket fiyatlarıdır ve bu aralıklar dışında daha kapsamlı hizmetleri daha yüksek meblağlara temin edebilirsiniz.

 • Pakete Dahil Olan Hizmetler: Yemek veya kokteyl menüsü, limitli alkolsüz içecekler, standart süsleme, düğün pastası, DJ.

kulup_davet_adana - Adana kulüp ve davet alanları

Sana önerdiğimiz Adana düğün mekanlarına göz at: Geniş Katılımlı Davetler İçin Adana Düğün Salonları ve Fiyatları

Adana Düğün Salonları Fiyatları

 • Davetli Kapasitesi: Adana düğün salonları kapasite olarak farklı kategorilere ayrılsa da 800 hatta 1000 kişiye kadar misafir ağırlayabileceğiniz düğün salonları var. Düğün salonları sistemi gereği, kişi sınırlandırması yapılmayan mekanlar, kapasite neyse o kadar davetli çağırabilirsiniz. Çünkü toplam bir salon fiyatı ödüyorsunuz.

 • Toplam Fiyat: Adana düğün salonları fiyatları diğer düğün mekanlarının aksine kişi başı fiyat değil, genellikle toplam düğün fiyatı vererek ilerliyor. Ortalama fiyatlar ise 1.500 TL ile 3000 TL aralığında değişiyor.

 • Fiyata Dahil Olan Hizmetler: Düğün pastası, limitli meşrubat ikramı, standart süsleme, video çekimi, limitli fotoğraf, orkestra-müzik.

dugun_salonlari_adana - Düğün salonları sistemi

Şehrindeki En İyi Düğün Mekanı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN MEKANLARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (2)

Fahrettin Özkovan

09/10/2014

eşimin ailesi adanada da bi düğün yapılmasını istedi. ne yapsam diye düşünmekteydim. çok faydalı bi yazı olmuş teşekkürler .


MK

Meryem Kar

14/10/2014

adanalıyım ve kır düğünü istiyoruz bu bilgiler için teşekkürler