Bu Fotoğraflara Bakmaya Doyum Olmaz: En Yaratıcı Gelin Fotoğrafları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:23 dakika

19.08.2020

Sıradan gelin fotoğraflarından sıkıldıysan ve düğün albümünle sosyal medya profillerini şenlendirecek yeni pozlar arıyorsan bu yazı tam senlik! Gelinlerin tek başına çektirdiği ve tüm güzelliğini ortaya çıkardığı en yaratıcı gelin pozları burada.

Gelin Fotoğrafları

1- Hayvan Dostlarımızla Çekilen Kareler Bambaşka

Son yıllarda sıklıkla gördüğümüz trendlerden biriyle başlayalım yazıya. Hayvanlarla çekilen gelin fotoğrafları standardın dışına çıkıp albümlerde farklılık yaratıyor. Eğer beraber yaşadığın bir hayvan dostun varsa onunla çok güzel kareler çektirebilirsin.

Ayrıca kırsal alanlardaki kuzuları, çiftliklerdeki atları ve çekim yaptığınız yerdeki kedi köpek gibi sokak hayvanlarını fotoğraflarına dahil edebilirsin. Tabii çekim yaparken onlara zarar vermemeye büyük özen göstermelisin.

Aşağıda yer alan fotoğrafta da atın ve fotoğrafın çekildiği sahilin atmosferiyle çok başarılı bir çalışma ortaya çıkmış. Düğün fotoğrafçılarından Hatice Gürgün Photography’nin sayfasını ziyaret edersen bunun gibi birçok fotoğraf görebilirsin.

bu fotoğraflara bakmaya doyum olmaz: en yaratıcı gelin fotoğrafları

Düğün fotoğrafçısı seçiminde sana yardımcı olacak detaylar: Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

2- Nedimelerinle Fotoğraf Çektirmeyi Unutma

Düğün albümünde mutlaka sana destek olan yakın arkadaşlarınla çektirdiğin karelerin olması gerektiğini düşünüyorum. Hatta bu kadın arkadaşlarınla önceden konuşup, nedime elbisesi giymeleri konusunda ikna edersen müthiş olur.

Eğer tüm nedimeleri çekime çağıramıyorsan, düğün mekanında toplu fotoğrafı çektirebilirsin. Veya düğününe hazırlandığın gelin odasını da bu çekim için kullanabilirsin.

Stüdyo34’ün çektiği bu eğlenceli fotoğraf da sana fikir verebilir. Firmanın gelin ve nedimeleri ile çektiği birçok fotoğrafı var. Beğendiysen firmadan fiyat teklifi almayı unutma!

Stüdyo34

Stüdyo34

Stüdyo34

Firmayı İncele

3- Gelin Fotoğraflarını Deniz Yıldızı ile Taçlandır

Gelin pozlarında ve özellikle de trash the dress çekimlerinde sıklıkla deniz fonunun kullanıldığını görüyoruz. Ama sıradanlığın dışına çıkmak için artık bu karelere küçük dokunuşlar yapmak gerekiyor. Yok öyle denize doğru bakarak dümdüz fotoğraf çektirmek!

Deniz manzaralı fotoğraflar çektireceksen konseptine uygun hazırlanman en mantıklısı olur. Deniz yıldızları, inciler, deniz kabukları, güzel taşlar… Bunlar gibi birçok aksesuara fotoğraflarında yer verebilirsin.

İstanbul düğün fotoğrafçılarından İkimizin Hikayesi’nin çektiği kare bu fikrin en güzel örneklerinden biri. Sen de bu tarz konsept fotoğraflar istersen firmayla mutlaka görüş!

İkimizin Hikayesi

Şu yazımız da ilgini çekebilir: Kumsalda Düğün Fotoğrafları

4- Düğün Fotoğraflarının En Güzel Aksesuarı: Ağaç

Ağaçlar; küçük bir fidandan büyüyüp, kök salıp, uzun süreler tutunduğu için önemli bir sembol. Aslında yaşamı temsil ettiklerini söyleyebiliriz. Bu yönüyle bakarsak fotoğraflarda onlara yer vermek daha anlamlı hale geliyor.

Büyük ağaçların gölgesinde, dallarına kurulan salıncaklarda, ağaçlarla çevrili yollarda birçok gelin fotoğrafı çektirebilirsin. Doğayla iç içe bu pozlar düğün albümünde çok güzel bir görüntü oluşmasını sağlar.

Evrensel Ajans da ağaçlar konusunda aynı fikirde. Göle doğru eğilmiş ağacı en iyi şekilde değerlendirmiş ve ortaya aşağıdaki gibi güzel bir gelin fotoğrafı çıkmış. Firma sayfasından çektikleri diğer gelin pozlarına da bakabilirsin.

Evrensel Ajans

Yaratıcı gelin damat pozlarına da göz at: Düğün Fotoğrafı Fikirleri

5- Gelin Fotoğraf Çekimlerinde İhtişamından Ödün Verme

Fotoğraf çekim mekanı olarak tarihi yapıları seçeneklerinin arasına ekleyebilirsin. Otelde veya güzel atmosferi olan bir binada düğün yapacaksan ekstra bir yer aramana da gerek kalmayacaktır. Mekana düğün saatinden erken gidip güzel köşelerinde çekim yapabilirsin.

Boydan boya camlar, yüksek tavanlı binalar, varaklar ihtişamlı bir fotoğraf için yeterli. Tabii çalıştığın fotoğrafçının çekim tarzı da çok önemli. Sana basit gelen bir pozu, doğru açıyı yakalayarak fotoğraflarsa ortaya aşağıdaki gibi kareler çıkabilir.

Ersin Serengil Photography’nin çektiği bu fotoğrafa ve hatta çok daha güzellerine sen sahip olabilirsin. Sayfasından iletişime geçmeyi unutma!

Ersin Serengil Photography

Tarihi yerlerden ormanlara kadar İstanbul’daki fotoğraf mekanları: İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En İdeal Mekanlar

6- Düğün Hazırlık Sürecini Fotoğraflarla Ölümsüzleştir

2 saatlik fotoğraf çekimlerinin yanı sıra çiftler tarafından düğün hikayesi videoları da talep ediliyor. Fotoğrafçılar, gelinin kuafördeki hazırlıklarından başlayıp organizasyon bitimine kadar geçen süreci kaydediyor ve bu anlardan bir video klip hazırlıyor. İşte sen de düğün fotoğrafçınla tüm gün çalışmak üzere anlaşırsan hazırlık sürecini de ölümsüzleştirmiş olursun.

Kuaförde saç - makyaj yapılırken, hazırlık odanda gelinliğini giymeden önce, düğünün mekanındaki gelin odasında davetlilerin arasına çıkmayı beklerken ve daha birçok anında fotoğraf çektirebilirsin.

Rumeli Fotoğrafçılık’ın düğün hazırlık sürecinde çektiği bu kare hoşuna gittiyse firmayı inceleyip ücretsiz fiyat teklifi alabilirsin.

Rumeli Fotoğrafçılık

Düğün hikayesi gibi fotoğrafçılar arasında konuşulan birçok tabir var: Düğün Fotoğrafçıları Jargonu

7- Ormanda Çekilmiş Gelin Fotoğrafı Olmazsa Olmaz

Dış çekim mekanı seçerken düğün yapacağın ilçeye yakın olmasına özen göstermelisin. Eğer geniş çaplı bir çekim yapmak veya şehirden uzak doğayla iç içe yerlere gitmek istersen düğün tarihin dışındaki bir günü seçmen en mantıklısı olur.

Korular, ormanlar ve şehir parkları gelin dış çekimleri için ideal yerler. Burada ağaçların arasında bol bol fotoğraf çektirebilirsin.

Ormanda çekilmiş daha fazla fotoğraf görmek istersen Foto Film Sanat’ın sayfası sana rehber olacaktır. Ayrıca firmanın başka açık alanlarda çektiği fotoğraflar da çok başarılı.

Foto Film Sanat

Bu fotoğrafçılar da dış çekimde çok başarılı: Dış Mekan Düğün Fotoğrafları İçin Düğün Fotoğrafçıları Önerileri

8- Düğün Pozlarında Rüzgardan Faydalan

Dış çekim yaparken doğanın sunduğu tüm güzelliklerden faydalanmak gerek. Mesela düğün fotoğrafçıları öğlen saatlerinde çekim yapmak isterler ki gün ışığını doyasıya kullanabilsinler.

Rüzgar, ilk başta dezavantaj gibi görünse de bunu kendi lehine çevirmen mümkün. Gelinliğinin eteklerini rüzgar sayesinde uçuş uçuş bir hale getirebilir ve bu şekilde poz verebilirsin. Uzun saçların varsa onları rüzgarın esintisine bırakabilirsin. Hatta rüzgara karşı koşarken doğal fotoğraflar çektirebilirsin.

Gelinlerin çekim esnasında kasılmaması için fotoğraf ekibinin onları rahatlatması ve iyi bir şekilde poz verdirmesi de çok önemli. Kumru Fotoğrafçılık bu firmalardan biri. Ayrıca çektiği bu fotoğraf da sana fikir verecektir.

Kumru Fotoğrafçılık

Çiftlerimizin sana bazı önerileri var: Düğün.com Çiftlerinden Düğün Fotoğrafçısı Önerileri

9- Yakın Plan Gelin Fotoğrafı Çektirmeyi Unutma

Sabahın erken saatlerinde kalkıp kuaföre gideceksin. Saçını, makyajını en ince detaylarına kadar özenerek yaptıracaksın. Bu kadar emek vermişken yakın plandan fotoğraf çektirmemek olmaz.

Aslına bakarsan sadece makyaj için de değil. Herhangi bir saç aksesuarı veya takı kullandıysan bunları da ön plana çıkarabilirsin. Hep gelin buketleri çekilecek değil ya, biraz da diğer aksesuarlar ön plana çıksın!

Başarılı düğün fotoğrafçılarından Art of Design Fotografevi’nin çektiği gelin pozlarında da bu detaylara rastlıyoruz. Firmanın diğer fotoğraflarına da bak. Belki beraber çalışırsınız, kim bilir?

Her Aşk Bir Hikaye

Detay fotoğraflarıyla ilgili bir derleme yaptık: Düğününüzün Detaylarını Fotoğraflayın!

10- Düğün Albümünü Çiçeklerle Donat

Çiçek, uzun sürelerdir düğün fotoğraflarında kullanılıyor. Mutlaka uzun yıllar öncesinde çekilmiş, ellerindeki buketlerle poz vermiş gelin fotoğraflarına denk gelmişsindir. Sadece zaman geçtikçe çiçeklerin fotoğraflardaki kullanım şekilleri değişiklik gösteriyor.

Günümüzde çiçeklerle donatılmış upuzun çayırların arasında çekilen gelin fotoğrafları revaçta. Mekan olarak ayçiçeği tarlası seçebileceğin gibi bahar aylarında kır çiçeklerinin olduğu bir bahçeyi de tercih edebilirsin.

Evet Dedim da çiçekli gelin fotoğraflarına başka bakış açıları katarak daha da güzel görünmelerini sağlıyor. Zaten sayfasına bakarsan çalışmalarının ne kadar iyi olduğunu göreceksin.

evet dedim

Evet Dedim

Evet Dedim

Firmayı İncele

Fotoğraflarda etkileyici görünmene yardımcı olacak saç modellerine de göz atmak istersen şu galerimizi inceleyebilirsin: Gelin Adayları İçin Dış Çekim Saç Modelleri

Düğün albümünün vazgeçilmezleri gelin fotoğraflarıyla ilgili sana önereceklerim bunlardı. Dikkat etmen gereken en önemli konu, kesinlikle çekim esnasında rahat olmak. Rahat olursan, keyfini çıkarırsan, bir de iyi bir düğün fotoğrafçısıyla çalışırsan ortaya çok başarılı kareler çıkacaktır!

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum