"Evet!" Sonrasında Yapılacaklar

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

2:47 dakika

17.12.2020

Düğüne kaç ay kala hangi işleri halletmiş olmalısınız, öğrenin!

9-12 Ay Kala

En önemli adım düğün mekanını seçmektir. Vereceğiniz hemen hemen tüm kararlar düğün mekanınızla uzaktan ya da yakından ilgili olacağı için bu seçimi titizlikle yapmalısınız. Düğün.com'da sizin için listelediğimiz düğün mekanlarını inceleyebilir, beğendiklerinizle tek bir tıkla iletişime geçebilir, fiyat bilgisi alabilirsiniz. İkinci önemli konu ise; düğününüzün organizasyonu için bir uzmandan yardım alıp almayacağınıza karar vermektir. Eğer alacaksanız, organizatörünüzle şimdiden anlaşmanızda fayda var. Bir düğünün uzun ve planlı bir çalışma gerektirdiğini en iyi onlar bilirler ve ne kadar çabuk hazırlıklara başlarsanız o kadar çok yol katedersiniz. Son olarak resmi nikah tarihinizi de kesinleştirmekte fayda var. Bu konuda geç kalırsanız düğün ve nikahı ayrı günlerde yapmak durumunda kalabilirsiniz.

6-8 Ay

Geldik en heyecanlı aşamaya; gelinliğinizi seçmek! İşe ilk olarak bol bol gelinlik modeli inceleyerek başlayın. Beğendiğiniz modelleri favorilerim aracını kullanarak saklayabilirsiniz. Bir süre sonra nasıl bir gelinlik istediğinize dair aklınızda çok daha net bir fikir olacak. Bu dönemde alyanslarınız için de seçim yapmalısınız. Ne de olsa nişandan itibaren bir ömür boyu sizinle olacaklar. O yüzden gerçekten içinize sinecek bir modeli bulmak biraz araştırma gerektiriyor. Alyans modellerine bakın, hafta sonları sevgilinizle gezerken kuyumculara uğrayıp yüzük deneyin. Kendinizi bu fikre yavaşça alıştırın.

4-5 Ay

Geldik küçük ama önemli, ve bir o kadar da eğlenceli ayrıntılara. Düğün temanıza uygun davetiye, nikah şekeri ya da anı hediyelerini seçmek artık çok zevkli. Çünkü seçenekler sadece hayal gücünüzle sınırlı. Dilerseniz sadece size özel tasarım ürünler de yaptırabilirsiniz. Eşinizle birlikte dans kursuna gitmeyi planlıyorsanız şimdi başlamanın tam zamanı. Koreografiyi oturtmak için zamana ihtiyacınız olacak. Hem biraz eğlenmek, hem de düğünden önce biraz kilo vermek için daha güzel bir fırsat olabilir mi? Saç ve makyaj tarzınız için de gözlemlere başlamanız iyi olacaktır. Sizin için derlediğimiz pek çok saç ve makyaj modeli galerilerimizi incelemeye ne dersiniz? Saç ve makyaj tarzınız gelin aksesuar ve takılarınızla da uyumlu olmalı. Alışverişinizi yaparken bunu unutmayın.

2-3 Ay

Düğün fotoğraflarınız için kiminle çalışacağınızı belirleme zamanı geldi. Düğün.com'da bulunan fotoğrafçıların portfolyolarını inceleyip, tarzı size en yakın olan fotoğrafçıyı bulun. Özellikle fotoğraf konusunda tanınmış bir isimle çalışmayı planlıyorsanız, daha fazla geç kalmayın çünkü programları hemen doluyor. Yavaş yavaş düğün müziklerinizi de belirlemelisiniz. Bir orkestra ya da grupla mı anlaşacaksınız, yoksa DJ ile mi? Giriş ve ilk dans müzikleriniz neler olacak, hangi müziklerde coşulacak?Işık, ses ve düzenleme firmalarını araştırmanın vakti geldi. Balayı tatilinize şimdiden karar vererek erken rezervasyon fırsatlarından yararlanın. Ayrıca istediğiniz tarihlerde hem otellerde hem uçaklarda yer bulmak zor olabilir. Siz erkenden planınızı yapın ki zaten telaşınızın artacağı ilerleyen zamanlarda bir de balayı için uğraşmayın, kafanız rahat olsun.

5-8 Hafta

Kına gecesi veya bekarlığa veda organizasyonu yapmayı düşünüyorsanız artık planlamaya başlamalısınız. Kına gecesi mekanını bulmak için firmalarımızdan yardım alabilir, kına gecesi müzikleri için araştırmalara başlayabilir veya bekarlığa veda geceniz için eğlenceli ama hınzır planlar yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca düğünden önce saç renginizde bir değişiklik yapmayı planlıyorsanız bu sıralar tam zamanı.

3-4 Hafta

Düğünden önceki ay artık temponuz iyice artacak. Davetiyelerin ulaştığından emin olmalı, misafirlerin LCV'lerini kontrol etmeli, organizasyonla ilgili son kontrolleri yapmalısınız. Şehir dışından gelecek davetliler için ulaşım ve kalacak yer organizasyonunu yapmayı unutmayın. Davetlilerinizin oturma düzenini kesinleştirmeli, gelin saçı ve makyajı provalarınıza gitmeli, gelinliğinizdeki son tadilatları bitirmeli ve düğün gecesi yardım isteyeceğiniz yakınlarınızı ya da arkadaşlarınızı bu aralar bilgilendirmelisiniz.

1-2 Hafta

Bu dönemde artık koşturmaya ara verip, işleri yakınlarınıza ve organizatörünüze devretmeli; güzellik ve bakımınıza zaman ayırmalısınız. Güzeldeki kusur gibi düğünlerdeki aksilikler de kaçınılmazdır. Artık hayıflanma değil, eğlenme zamanı. Bu düğünü ne için düzenlediğinizi unutmayın; mutluluğunuzu paylaşın!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

4 Yorum

Mehmet Fırat

Düğün Tarihi: 21.11.2012


Pek yararlı bir rehber,bir de,yapılması gereken resmi işlemlerin yer verilmesi ile konu eksiksiz olur.


tugce kıranşal

Düğün Tarihi: 19.02.2013


cok iyi olmuş ellerinizi dilinize sağlık


NEBİYLE YAVUZ

Düğün Tarihi: 26.04.2013


siteye bayıldım emeğinize sağlık yorulmadan her bilgiye ulaşıyoruz teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Nebiyle Hanım, Bu güzel sözler hepimizi çok motive ediyor. Memnuniyetinizi bizimle paylaştığınız için tüm Düğün.com Ailesi adına ben size teşekkür ederim. :)


bilge aslan

Düğün Tarihi: 10.10.2014


çok güzel olmuş makalee ama ben son hafta son kalan koşuşturmalarla uğraşmaktan dinlenemedim...