Düğün Hazırlıklarında Atılacak İlk 7 Adım

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:56 dakika

29.06.2020

Tamam evleniyoruz ama nereden başlamalı, nasıl yol almalı diyen çiftler, sizin için altın değerinde 7 tavsiyemiz var.

Düğün Tarihinizi Belirleyin

Evlilik kararını aldığınız andan itibaren ilk yapmanız gereken düğün tarihinizi belirlemek olmalı. Düğün tarihine nasıl karar verilir diye sorarsanız mevsimden hazırlıkları ne kadar sürede tamamlayacağınıza kadar bir sürü etkeni göz önünde bulundurmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Unutmayın; ramazanın yaz aylarına kayması, özel günler, bayramlar derken düğün mekanları rezervasyonlarını 1 sene öncesinden doldurmaya başladılar. Sakın daha çok zaman var diye düşünmeyin ve bir an önce düğün tarihinizi kesinleştirin.

Düğün Ajandanızı Hazırlayın

Düğün hazırlıklarınızı planlı bir şekilde ve zamanında yürütmek için bir ajandaya ihtiyacınız olacak. Ama gözünüz korkmasın, Ajandam Aracı sayesinde yanınızda kocaman bir ajandayla dolaşmanıza gerek yok. Hemen düğün tarihinizi girin, biz adım adım yapmanız gerekenleri size hatırlatalım. Çok pratik değil mi?

ajandam

Düğün Mekanınızı Bulun

Düğün mekanına karar verip istediğiniz tarih için anlaşma yapmak ilk ve en büyük işiniz olmalı. Tabi, düğün mekanınıza karar verebilmek için önce nasıl bir düğün istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Yeşillikler içinde bir kır düğünü mü, lüks bir otelin balo salonunda şık bir düğün mü, yoksa çıplak ayaklarla kumsalda bir kutlama mı hayal ediyorsunuz? Düğün mekanlarını inceleyin ve hayallerinizdeki mekanı kolayca bulun!

Düğün Bütçenizi Belirleyin

Düğün tarihinizi ve mekanınızı belirledikten sonra sıra düğün bütçenizi belirlemeye gelecek. Bütçenizin takibi ve kontrolü daha sonra sıkıntı yaşamamanız için çok önemli. Bütçe planlamanızı yaparken de işinizi kolaylaştırmak için Düğün.com, kişiye özel Bütçem Aracı'nı geliştirdi. Kalem kalem tüm düğün masraflarının yazılı olduğu bu araçla her an her yerden bütçenizin kontrolünü yapabilirsiniz.

düğün hazırlıklarında atılacak i̇lk 7 adım

Organizasyon Firmanızı Bulun

Düğün telaşı içinde organizasyon detaylarıyla ilgilenmek zor olacağından en mantıklı hareket, iyi bir organizasyon firmasıyla anlaşıp, tüm süreci onlara teslim etmek olacaktır. Organizasyon firmasına düğünden ne kadar önce giderseniz o kadar iyi olacağı için bu işi en başlarda halletmeniz gerek. Eğer bir organizasyon firması ile çalışmayı düşünmüyorsanız o halde düğün hazırlıklarında öncelik sıralaması nasıl olmalı mutlaka öğrenin!

OrganizasyonFirmanızıBulun

Beğendiklerinizi Saklayın

Gözü kapalı bir şekilde düğün alışverişlerine başlamadan önce biraz araştırma yapmanızda fayda var. Ne gibi davetiyeler, nikah şekerleri var, gelinlik modellerinde en son trendler neler, gelin aksesuarları neler... Beğendiğiniz tüm modelleri Favorilerim Aracı'nda biriktirebilirsiniz. Daha sonra; ''Bir yerlerde bir gelinlik görmüştüm, çok güzeldi ama acaba nerdeydi?'' diye aramazsınız.

favorilerim

Web Sayfanızı Oluşturun

Tanışma hikayenizden düğün detaylarınıza, LCV bölümünden ziyaretçi defterine kadar düğününüzle ilgili her şeyi, tamamen size özel bir düğün sitesinde toplamaya ne dersiniz? Üstelik bu hizmet Düğün.com Çiftleri'ne tamamen ücretsiz! Düğün sayfanızı oluşturup misafirlerinizle paylaşmak için sitemiz aracını kullanmaya başlayın!

sitemiz

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

3 yorum

RA

Rengin Akoğlu

Düğün Tarihi: 20.10.2014


Planlama çok güzel :)


BS

buket sönmez

Düğün Tarihi: 20.10.2014


tabi bi düzenleme yapmadan bu işe başlanmıyo ne zaman napıcağımızı ve kimlerle anlaşıcağımızı önceden ayarlamak gerekiyo


EA

emine akyol

Düğün Tarihi: 12.01.2015


uygulama cok güzel bence yapanların emeğine sağlık :)