Ölümsüz Tektaş Pırlanta Modelleri

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:03 dakika

29.06.2020

Ömürlük bir pırlantanız olsun istiyorsanız tektaş pırlanta seçiminde doğru hamleyi yapmalısınız. Doğru hamle ise yüzüğün hem teknik hem de estetik yönden dikkat edilerek seçilmiş olması demektir. Pırlantanın teknik özellikleri hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız tercihinizi neye göre yapacağınızı şaşırabilirsiniz. Bu yüzden öncelikle mutlaka pırlanta seçerken bilmeniz gerekenleri öğrenin. Peki her daim tercih edilen pırlanta modelleri hangileri diyorsanız yazının devamına bir göz atın!

Kesimine Göre Pırlantalar

Pırlantayla ilgili teknik bilgileri ve pırlanta sertifikasının ne olduğunu öğrendikten sonra sıra pırlanta modelinizi seçmeye geliyor ki bu kararı vermek gerçekten zor. Önceden kafanızda bazı şeyleri belirlerseniz işiniz kolaylaşır. Şekilsel olarak pırlantanızın yuvarlak kesim mi, baget(dikdörtgen) mi yoksa prenses kesim(kare) mi olmasını istediğinize önceden karar verebilirsiniz.

yuzuk1

Taş Dizilimine Göre Pırlantalar

Klasik bir tektaş, montüre oturtulmuş tek bir pırlantadan ibarettir. Alternatif modellerde ise, tektaşın iki yanında birer küçük taş daha bulunabiliyor ya da montürün iki yanında bant şeklinde küçük taşların dizildiği modeler de yapılıyor. Bunların da dışında tektaş yerine tria denilen üç taşlı yüzükleri de tercih edebilirsiniz.

yuzuk2

Alyans ve Takı İndirimleri

Shine Line
%50 İNDİRİM
181 11 7
Shine Line

Nazar Kolyemizde Kaçırılmıyacak %50 İndirim !

Shine Line
8 TAKSİT
181 11 7
Shine Line

Bonus Kartlara 8 Aya Varan Taksit İmkanı !

Alyansla Pırlantanızın Uyumu

Modelinizi seçerken alyansınızla uyumlu olmasına çok dikkat edin. Pırlanta şeçiminizi yaparken mutlaka alyansınızı da yanınıza alın ve parmağınıza her iki yüzüğü birlikte takarak deneyin. Ayrıca yüzüğünüzün sadece önden değil profilden de nasıl göründüğüne dikkat edin. Ayrıca, daha sonra mücevherinizi değiştirmek isterseniz diye kuyumcunuzdan takı değiştirme ve değerlendirme şartlarını öğrenmeyi ihmal etmeyin.

yuzuk3

Ön Araştırmanızı İyi Yapın

Pırlantanızı seçmek için kuyumcuya gitmeden önce ön araştırmanızı iyi yapın. Alyansınızı da tektaşınızı da bir kere seçeceksiniz. O yüzden alyans ve gelin takılarıyla ilgili bilmeniz gerekenleri okuduğunuzdan emin olun. Son trendleri yakalamak ve sonra ‘’Aaa bu model çok daha güzelmiş.’’ dememek için bol bol alyans galerilerini gezip modelleri inceleyin. Kolay gelsin!

Alyans ve Takı Firmaları

Aşkınızı en iyi anlatan alyans ve takılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Alyans ve takı firmanı bul

Vitrindeki Alyans ve Takı Firmaları

Alyans ve Takı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

LU

L. Uyumaz

23/10/2014

teşekkürler dugun.com...