Tekne Düğünü İçin Alınacak Önlemler Nelerdir?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:49 dakika

01.06.2020

Düğünlere bazı kısıtlamaların getirildiği COVID-19 sürecinde, az katılımcı ile şık bir tekne düğünü yapmak iyi bir çözüm olabilir. Elbette gerekli önlemleri alarak! Bu yazımızda hangi önlemlerin alınması gerektiğinden, firmaların sürece uygun çalışmalarına kadar tüm detayları anlattık!

tekne düğünü

COVID-19 sürecinde düğün planlaması yapan çiftlerin temizlik ve sosyal mesafe gibi tedbirleri göz önüne alarak hazırlık yapması gerekiyor. Bu nedenle çiftlerin ve firmaların alması gereken bazı önlemler bulunuyor! Hızlıca göz atalım:

Az Sayıda Konuk Davet Edilmesi

Sosyal mesafe hassasiyetinin önem taşıdığı bu süreçte davetli sayını gözden geçirmende fayda var. Çünkü aralarında düğün teknelerinin de yer aldığı birçok düğün mekanı kapasitesinin neredeyse yarısı kadar davetli kabul ediyor. Örneğin; tüm gemilerde sosyal mesafe doğrultusunda kapasite %50 oranında azaltılıyor ve 200 kişi kapasiteli gemiye 100 kişi; 40 kişi kapasiteli gezi teknesinde 20 kişi kabul ediliyor.

Bu nedenle sınırlı alanda gerçekleşen tekne düğünleri için, firmalara ulaşarak kapasiteleri hakkında bilgi almanda fayda var.

Firmaların Aldığı Önlemlerin Araştırılması

Tekne düğünleri için firma araştırması yaparken, bu firmaların COVID-19 sürecinde hangi önlemleri aldığını da öğrenmende fayda var. Düğün.com üzerinden tekne düğünü firmalarını incelerken firma profillerini ziyaret etmende fayda var. Çünkü birçok firma bu süreçte aldığı önlemlere profilinde yer vererek çiftleri bilgilendiriyor.

tekne düğünü

Sen de şehrindeki tekne düğünü firmalarını listele, ilgini çeken firmalarla hemen iletişime geç!

Sosyal Mesafeye Uygun Oturma Düzeni Oluşturulması

Bu süreçte yapılacak düğünlerde sosyal mesafeyi korumak adına firmalar, oturma düzenlerinde de değişikliğe gidiyor. Masalar arası mesafe açılıyor, bir masada oturabilecek davetli sayısı neredeyse yarı yarıya azaltılıyor. Örneğin; görüştüğümüz bazı tekne firması yetkilileri 14 kişilik masalarını 7 kişilik oturma düzenine göre düzenlediklerini belirtiyor.

Sosyal mesafe kavramı hayatımızdaki yerini aldı. Peki bu süreçte ilişki nasıl yürütülür diyorsan şu yazımıza da göz atmanda fayda var: Sosyal Mesafeyi Korurken İlişki Yürütmenin Tüyoları

Daha Çok Açık Alanların Kullanılması

Bu süreçte toplu olarak bulunulan ortamların havadar olması önem taşıyor. Bu nedenle tekne düğünleri için, açık alanların daha çok tavsiye edildiğini belirtelim. Eğer hava koşulları uygunsa, firmadan talep etmen halinde açık alanların tamamen servise açılabileceğini de ekleyelim. Birçok firma bu talep doğrultusunda yağmur riskine karşı da önlemler alıyor.

tekne düğünü

Kapalı Alanların Havalandırılması

Kapalı alanlardaki havanın temizliği de önemli. Bu nedenle teknelerdeki kapalı salonların, mutfak, tuvalet ve lavaboların ultraviyole cihazlar ile hava dezenfeksiyonunun yapılmasının da firmaların aldığı önlemler arasında olduğunu belirtelim.

Düzenli Dezenfeksiyon İşleminin Yapılması

Tekne düğünü için görüşeceğin birçok firmanın aldığı önlemler arasında alanın düzenli dezenfekte edilmesi de yer alıyor. Buna göre her organizasyondan önce ve sonra teknelerin tüm alanları ve yüzeyleri profesyonel ekipler tarafından dezenfekte ediliyor.

Ayrıca düğün alanındaki uygun noktalara dezenfektan cihazları yerleştirmek de önemlidir. Tüm masalarda ve lavabolarda dezenfektan ve el antiseptiği bulundurulması da yine firmalardan talep edilebilecek hizmetler arasında.

Serviste Kullan-At Malzeme Tercih Edilmesi

Birçok firma, çiftlerin talep etmesi halinde serviste kullanılmak üzere tek kullanımlık servis malzemelerini de hazır bulunduruyor. Ayrıca alınan önlemler kapsamında ikram sunumları açık büfe masa yerine masada, ambalajlı ya da kapalı kutularda servis yapılabiliyor.

Servis Personelinin Maskeli ve Eldivenli Olması

Tüm personellerinin maske, süperlik ve eldiven gibi malzemeler kullanarak çalışmasının da tekne düğünü firmalarının aldığı önlemler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca birçok firmada tüm personelinin günlük sağlık kontrolleri yapılarak gemiye kabul edildiğini de bilmelisin.

tekne düğünü

Mekan Girişinde Ateş Ölçümü Yapılması

Çiftlerin talep etmesi halinde tekneye binmeden önce tüm davetlilerin ateş ölçümü yapılabiliyor. Bazı firmalar tekne önünde ücretsiz maske dağıtımı da yaparak çiftleri, davetlileri ve personeli de korumaya yönelik tedbirlerini geliştiriyor.

Sağlık Görevlisi Bulundurulması

Birçok firma tüm organizasyon boyunca hazır olacak şekilde, oluşabilecek herhangi bir acil duruma karşılık acil güvenlik botu ve bir sağlık görevlisini de hizmetlerine dahil ediyor.

COVID-19 sürecinde tekne düğünü yapacaksan alınması gereken önlemleri artık biliyorsun. Görüştüğün firmalarla bu süreçte aldıkları tedbirler hakkında da bilgi almanda fayda var. Dilersen şehrindeki tüm tekne düğünü firmalarını inceleyerek sürece uygun hizmetleri hakkında da bilgi alabilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçebilirsin!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap