Nişanlığa En Uygun Saç Modelleri

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:24 dakika

29.06.2020

Nişan günü yaklaştı ve her şey hazır. Peki, saçlarınız için önemli tüyolar almak istemez misiniz?

Eşinizin ailesiyle tanışacağınız bu çok özel günde bir genç kız gibi taze, bir hanımefendi gibi şık görüneceğiniz saç modelleri hangileri? Saç modelinize karar verirken dikkat etmeniz gerekenler neler? Nişan saçınız elbette düğün günü yaptıracağınız gelin saçı kadar gösterişli olmayacaktır. İşte etkileyici bir nişan saçı için bilmeniz gerekenler.

Genç Kız Görünümü

Nişan için en uygun saç modellerinden biri, sizi genç kızlık zamanlarınıza götürecek olan yarım toplu saç modelidir. Yüzünüzün iki yanından omuzlarınıza dökülen yarım toplu bir model hem yüzünüzü daha ince gösterecek, hem de saf ve taze bir görünüm yakalamanızı sağlayacak. Fakat hava çok sıcak olacaksa saçlarınız sizi terleteceği için dağınık bir topuz modeli de seçebilirsiniz. Kate Middelton'un da genç kız imajını tercih ettiğini görebilirsiniz.

nişanlığa en uygun saç modelleri

Saçınız Kıyafetinizi Vurgulasın

Nişan elbiseniz vintage ve romantik bir tarzda mı, modern ve asimetrik mi yoksa klasik, sade ve uzun mu? Dekoltesi var mı, işleme ve süsleri var mı? Bunlara dikkat ederek çok daha doğru bir seçim yapabilirsiniz. Mesela sırt dekoltesi olan bir elbiseyle topuz bir saç kullanmanız çok daha doğru olacaktır. Romantik bir elbiseyle kullanacağınız modern ve asimetrik kesim bir saç düşündüğünüz kadar hoş durmayabilir.

nişanlığa en uygun saç modelleri

Küçük Kurtarıcılar: Saç Aksesuarları

Saç aksesuarlarını günlük hayatınızda pek kullanmıyor olsanız da bir değişiklik yapın; ve nişan saçınızda bir saç aksesuarı kullanın. Saç aksesuarınızı seçerken elbisenizin renginden, üzerindeki işleme veya boncuklardan esinlenin. Çiçek desenli bir kıyafetiniz varsa saçlarınızda minik çiçeklere yer verebilirsiniz.

Bunları Bilmek Şart!

Nişanda genç kız havanızı korumak isteyeceğiniz için abartılı nişan saçı ve makyajından kaçının. Nişanlık için renk seçiminizde de parlak, simli, koyu renk abiyeler yerine, açık, uçuk ve pastel tonları tercih ederseniz daha genç ve saf görünürsünüz.

Abiye ve nişanlıklar, moda ve trendler hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Nişanlık ve abiye elbiseler galerisini gezmek için tıklayın.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

Selma Özel

Düğün Tarihi: 23.10.2014


keşke birkaç dağınık topuz modeli de koysaydınız :(


duygu opak

Düğün Tarihi: 23.10.2014


sade ve genç görünmek en önemli nokta sanırım nişanda