Nişanlık ve Saç Modeline Göre Nişan Tacı Modelleri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:09 dakika

28.07.2020

Nişan elbisene ve ona uygun saç modeline karar verdin. Peki nişan taçlarıyla görünümüne biraz ışıltı katmaya ne dersin? Elbisene ve saç modeline uygun saç aksesuarını seçmene yardımcı olacak önerilerimize göz atarak nişanında tarzını ortaya koyabilirsin!

Nişan Tacı Modelleri

Saç Modeline Göre Nişan Taçları

Nişanda saça takılan aksesuarları, nişan saçı modeline, nişan saçı da elbiseye göre belirlenir ve birbiri ile uyum içinde olması gerekir. Topuz, açık, atkuyruğu ya da örgülü… Her saç modeline uygun nişan tacı seçenekleri bulman mümkün. Peki hangi saç modeline hangi nişan tacı uyar? Anlatalım:

Topuz Nişan Saçı Aksesuarları

Özellikle kapalı yakalı, sade nişan elbiseleri ile önerdiğimiz, sade ense topuzu modelleri ile minimal tasarımlı nişan taçlarından kullanabilirsin. Böylece zarif stilini nişanında da ortaya koyabilirsin.

Nişan Tacı Modelleri

Nişan saçına karar verirken şu galerimizdeki modeller de işine yarayabilir: Yenilik Arayanlar İçin 15 Farklı Nişan Saçı Modeli

Dağınık topuz gelin saçı modelleri ile de taşlarının arasında kaybolmaması için tacını geniş ya da iri detaylı tasarımlardan tercih edebilirsin. Çiçekli nişan taçları bunun için uygun seçim olabilir.

Nişan Tacı Modelleri

Şu galerimizdeki modeller de sana ilham verebilir: Çiçekli Gelin Tacı Modelleri

Taçlı Atkuyruğu Nişan Saçı Modelleri

Kapalı yaka nişan elbiseleriyle önerdiğimiz atkuyruğu saç modelleri ile taç kullanmak istiyorsan sana tavsiyemiz, saçlarını enseden ya da başın tam arkasından toplatman olacak. Böylece nişan için uygun olacak zarif bir görünüme sahip olabilirsin.

Nişan makyajına da henüz karar vermediysen öncelikle şu yazımıza göz atmanda fayda var: Nişan Makyajı Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

Nişan Tacı Modelleri

Örgülü ve Taçlı Nişan Saçı Modelleri

Bohem ve romantik tarzın vazgeçilmezi örgülü saç modelleri, nişan törenlerine de çok yakışıyor. Örgülü saçların ile tarzına uygun nişan tacını kullanarak görünümüne hareket katabilirsin. Örneğin; vintage tasarımlardan hoşlanıyorsan, örgülü topuzlar ile Helen tarzı taçları tercih edebilirsin.

Nişan Tacı Modelleri

Bohem tarzda bir gelinsen yarım toplu örgülü saçlarında çiçekli nişan tacı kullanabilirsin. Romantik gelinlere ise örgü topuzlar ile taşlı gelin tacı modellerini yakıştırdığımızı da söyleyelim.

Nişan Tacı Modelleri

Romantik tarzınla uyumlu gelin saçı modelleri için şu galerimize bakabilirsin: Romantik Gelin Saçı Modelleri

Açık ve Taçlı Nişan Saç Modelleri

Açık nişan saçı modellerini özellikle straplez yaka gibi açık yakalı nişan elbiseleri ile öneriyoruz. Sen de nişanında saçlarını açık bırakmak istiyorsan zarif nişan taçlanıyla görünümüne ışıltı katabilirsin. Düz saçlar ile taşlı, ince nişan taçlarını; dalgalı saçlar ile çok sıralı taçları kullanabilirsin.

Nişan Tacı Modelleri

Açık saçlarla kullanabileceğin saç aksesuarları arasında alın taçları da geliyor. Özellikle alnı geniş, dikdörtgen yüz şekline sahip gelin adaylarına önerdiğimiz alın taçlarını açık, dalgalı saçlarla birlikte kullanabilirsin.

Nişan Tacı Modelleri

Yüz şekline uygun saç modelleri hakkında tüm detaylar için şu yazımıza bakabilirsin: Gelin Saçınızı Yüz Şeklinize Göre Yaptırın

Elbiseye Göre Nişan Tacı Modelleri

Düğünler için tercih edilen modellere kıyasla daha sade olan nişan için saç aksesuarları elbisenle de uyumluluk göstermeli. Prenses taçları, ince taçlar ve alın taçları gibi birçok seçeceğin var. Peki hangisi elbisene uygun? Biz anlatalım, sen seç:

Gösterişli Nişanlık Tacı Modelleri

Özellikle tarihi mekan ya da otel gibi dış mekanlarda yapılacak nişan törenlerine gösterişli taçlar çok yakışıyor. Tabii elbisen de gösterişliyse! Prenses ya da A kesim gibi kabarık abiye modelleri ile balık model nişanlıkları gösterişli nişan elbiseleri arasında sayabiliriz.

Kabarık nişanlık modelleri ile orantılı bir görüntü yakalamak için prenses tarzı, büyük, taşlı nişanlık taç modellerini tercih edebilirsin. Balık kesimli tasarımlarla da başının ortasından takacağın taşlı taçlar ile ihtişamlı bir görüntü yaratabilirsin.

Nişan Tacı Modelleri

“Peki elbisemi nasıl seçeceğim” diyorsan şu yazımız sana yardımcı olabilir: Doğru Nişanlık Seçimi Nasıl Yapılır?

Sade Nişan Taçları

Evde ya da restoran gibi gösterişten uzak mekanlarda, düz kesimli, mini ve midi abiyelerle tercih edebileceğin nişan için taç modelleri ise yine elbisenle uyum sağlayacak tarzda, sade tasarımlar olmalı. İnce ya da kalın, minimal tasarımlı taçları ister açık ister toplu modellerle kullanabilirsin. Bu tasarımların taşlı ya da çiçekli alternatiflerini bulabilirsin.

Nişan Tacı Modelleri

Bu taçları birlikte kullanabileceğin abiyeleri de incelemek istersen şu galerimizi ziyaret edebilirsin: Sade Nişanlık Modelleri ve Abiyeler

Nişan törenine gelin tacını seçerken sana yardımcı olacak ipuçlarından bahsettik. Artık nelere dikkat etmen gerektiğini biliyorsun. Sırada sana uygun tacı bulmak var. Nişan tacı satın almak istiyorsan şehrindeki gelin aksesuarı firmalarının modellerine göz atabilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsin!

Ayakkabı ve Aksesuar Firmaları

Gelinliğini tamamlayacak en güzel aksesuarlar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Ayakkabı ve aksesuar firmalarını incele

Vitrindeki Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları Firmaları

Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 Yorum