Yorgo Seferis Residence*

Yorgo Seferis Residence
Yorgo Seferis Residance ismini Yunanlı şair Yorgo Seferis'ten almıştır. Yorgo Seferis 1900 yılında İzmir Urla’da bu evde doğmuştu ve yaşamıştı. Mübalede geri dönen aile çocukları Yorgo Seferisi yüksek tahsil yaptırmak için Paris’e yollamışlar. Hukuk tahsili gören Yorgo Seferis 1950li yıllarda hariciyeci olarak Ankara’da Yunan elçiliğinde çalışmış. 1963 yılında da edebiyat dalında nobel ödülüne laik görülmüştür, 1971 yılında Atina’da vefat etmiştir.

Fotograf sanatçısı ve işadamı Muzaffer Sümer tarafından satın alınan bina aslına uygun olarak restore edilmiş ve 2000 yılında büyük bir şölenle açılmıştır.

Yunanlı vatandaşlar, diplomatlar ve Yunan medyası tarafından büyük ilgi ve alaka görmüştür ve halen görmektedır. Yerli ve yabancı turistlerin, diplomatların, sanatçıların, büyük alakasıyla otel hizmeti dışında Türk ve Yunan dostluk köprüsünü kurmuştur.

Halihazırda 18 odası, sanat galerisi, toplantı salonu, 200 kişilik nikah salonu, barı, müzesi ve her akşam canlı müziği ile hizmet vermektedir. Kendinizi evinizin rahatlığında hissetmek istiyorsanız doğru adres burası. Sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.

*Aradığın firmanın detayları bulunmamaktadır.

BENZER FİRMALAR


Evleneceklere Destek Hareketi
Yorgo Seferis Residence ile çalışmak isteyen çiftler için yorumların çok önemli

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Yorgo Seferis Residence hakkında yorumlarını paylaş.

Yorum Yap