Düğününüzün Küçük Kahramanları

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:12 dakika

29.06.2020

Düğününüzün gizli kahramanları...

Küçük Kahramanlar..

Merhabalar

Önceden sadece kendi blogumdan seslenirken insanlara artık Düğün.com’dan da sesimi duyurabileceğim :)

Blogumu takip edenlerin de bildiği gibi artık ufak ufak düğün hazırlıklarım sonlanmak üzere.. :)

Kafamın biraz daha rahat olduğu şu günlerde ben de hazırlıklarımı son kez gözden geçirmekteyim..

Evet düğünün ana parçası gelinliğim hazır ama ya diğer oyuncularım?

Eldivenim, tacım, ayakkabım, çiçeğim ve diğerleri..

Söylediğim gibi tüm bunlar çok detay istediği için kafam rahat bir şekilde ilgilenmek istedim.. Birçok araştırma yaptım. Bu aşamada yine Düğün.com dan bir çok fikir aldım..

Ben benimkileri seçtim elbette.. Ama size de ufak bilgiler vermeden duramadım.. :)

Eldivenlerden Başlayalım mı?

Aslında son senelerde bir çok gelin eldiven takmak istemese de bence gelin yakıştırdığında çok da güzel olan bir aksesuar.. Güpürü, danteli, sadesi hepsi ayrı bir cazibeye sahip.. Her ne kadar şimdiki gelinlerimiz çok tercih etmese de ben saten bir eldiven edindim bile :) Gelinliğimle toniton ve gayet şık :) Elbette ki sade değil çılgınlıktan yana olanlar da farklı renklerle kombinleyebilirler.. Dantelin yeri zaten apayrı..

eldivenli_eller

eldivenli_eller2eldivenli_eller3

eldivenli_eller4

Ayakkabı:

Ayakkabı kimine göre çok asil kimine göre çok rahat olmalıdır. Elbette bu ikisinin ortası da çok fazla fakat doğru modeli seçmek çok önemli.. Üstelik artık gelinlikle aynı renk olacak diye bir kaide de yok. Rengarenk, desen desen gelin ayakkabıları mevcut. Üstelik dikkat çekici ve çok şıklar.. Ben tercihimi rahatlık ve yine sadelikten yana kullandım ve dolgu topuk gelinliğimle aynı renk ve süslemeye sahip bir ayakkabı edindim.

ayakkabi1

ayakkabi2

ayakkabi3

Gelin Tacı ve Duvağı

Açık konuşmak gerekirse ben duvağın her çeşidini ve tarzını seviyorum. Bohem, klasik, modern, rahibe ve Türkan Şoray duvağı :) Duvağa olan hayranlığım onu sınıflandırıp şöyle olsun böyle olsun diye istekte bulunmama izin vermiyor. Her türlüsünü, her çeşidini çok ama çok seviyorum. Kısa uzun farketmez.. :) Duvaksız gelinlikleri sevemiyor, ısınamıyorum.. Umarım benim gibi düşünen birileri vardır :))

gelin_taci1gelin_taci3

gelin_taci2

gelin_taci4

gelin_taci5

gelin_taci6

Taç ise bir gelinin elbette ki olmazsa olmazı.. Ama haksızlık etmek istemem, artık bir çok gelin taç kullanmadan da şıklığını elden bırakmıyor. Gelinlikte kullanılan aksesuarlar veya çok başka aksesuarlarla da gayet alımlı olunduğu kesin.. Taç ise o günün prensesini belli ediyor.. :) Hele kır düğünlerinde takılan o çiçeklerden yapılan taçlar beni büyülüyor..

gelin_taci7

gelin_taci8

gelin_taci9

gelin_taci10

Gelin Çiçeği:

Bence en önemli aksesuar gelin çiçeği..Diğer tüm aksesuarlarla kombinlenip renklenebilecek bir aksesuar.. Canlısı, maketi, kristali, taşı, düğmesi..Her şeyden yapılır oldu artık gelin çiçeği. Bizim için en önemli olanı ise gelinliğimizle bütünlük sağlaması :)

gelin_buketi5

gelin_buketi4

gelin_buketi3

gelin_buketi2

gelin_buketi1

Şimdilik kahramanlarımız bu kadar. Elbette ki kişiye ve bir çok faktöre göre değişmekte olan bu aksesuarlardan tüm gelinler kendine bir çok yol seçmişlerdir bile..

Gelin ve düğün hakkında diğer yazılarım için blogum: www.esrabay.blogspot.com

Teşekkürler Düğün.com ailesi..

Sevgiler

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 yorum

A

asya

Düğün Tarihi: 22.10.2014


eldivenler çok tatlı