Bizim Kız'dan Güzel Bir Haber Var

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:33 dakika

29.06.2020

Evlilik hazırıklarını yeni tamamlamış olan Bizim Kız, artık Dugun.com Çiftlerine fikir veriyor...

Herkese en mutlu, en neşelisinden kocaman bir merhaba. Aylar boyunca en yakın dostum olan Dugun.com sitesinde bu satırları yazmaya başlamak benim için çok ama çook farklı bir duygu. Neler hissettiğimi; hali hazırda düğün hazırlığında olup da siteye sık giriş yapanlar, düğün yaptıktan sonra bir anda boşluğa düşenler çok iyi anlar. Evet; boşluğa düşmek dedim yanlış okumadınız. Sebebi hepimizin malumu olduğu üzere; 1 yıllık sürece yayılan hazırlıkların, koşturmacanın 1 gece ile nihayete ermesi ve geride uzuunn süre normale dönemediğin koca bir boşluk hissi yaratması. Kolay değil tabi ki aylarca zihnimizi 7/24 meşgul eden mevzunun bir anda ortadan kalkması... İnsan "Eeee, ben alışmıştım devam edebilirdim aslında." derken bulabiliyor kendini. Kadınlar olarak; düğün, gelinlik, nişan, tören konularına hayati önem yüklediğimiz malum. O an gelip çattı mı; en rahat olan, en umursamaz görünende bile bir heyecan, bir stres baş gösteriverir. Yalnız bu heyecanı, stresi tek yaşayan bizler olduğumuz gibi, düğüne dair her türlü hazırlık ve ayrıntıyla ilgilenmek de bizdedir. En anlayışlı erkeklerin bile "Hallederiz aşkım panik yapma, bitirilir sevgilim stres yok, amma da dert ettin yahuuu." şeklindeki tavırlarından iyice bunalıp daha çok detaya giren yine biz oluyoruz sanırım.

bizim kız'dan güzel bir haber var

Mevzu artık o kadar çok kadınlarla özdeşleştirilmiş ki; İstanbul'da her sene düzenlenen evlilik fuarına gittiğimizde görevli kadınlardan birinin yalnızca bana bir ajanda uzattığına, nişanlım istediğinde ise "Sadece hanımlara veriyoruz." dediğine tanık oldum. O an bu tepkisini anlayamadık ama ajandayı açtığımızda sebebini kolaylıkla anladık. Ajanda bir düğün organizasyonuna dair her türlü detayı, programı, bilgiyi içeriyordu.

Hal böyle olunca oturup düşünüyor insan; düğün, dernek mevzularının tamamen kadınlara bırakılması, kadınların organizasyon yeteneğinin daha iyi olmasından, aynı anda birden fazla işe odaklanabilmesinden mi geliyor,yoksa aman heves etmiş kendisi uğraşsın halleri mi söz konusu Ortada bir düğün hazırlığı olduğunda heyecan açısından kadınlar ile erkekler açısından ne kadar büyük farklar olduğu malum. Eeee, bu durumda kadının hevesle her şeye atlaması erkeği de tam istediği gibi arka planda durmaya, pasif kalmaya yönlendiriyor.

bizim kız'dan güzel bir haber var

Esasen bu mevzunun kaynağı; ta çocukluğumuzdan bu yana zihnimize kazınan cümlelerde! Daha ufacık bir kız çocuğuyken O GÜN’e programlanmaya başlarız, aman da benim kızım büyüyüp güzel bir kız mı olacakmış, kendisine bir prens bulup evlenecek miymiş diye nazlata nazlata o günlerden hayaller kurmamıza neden olurlar. Erkeklere değil kadınlara okundu en güzel aşk masalları, masallarda mutlu sona kavuşanlar hep KADIN’lardı, prenslerin prensesini bulması değil, prensesin prensini bulması, mutlu mesut yaşamaları anlatıldı. Masallarla büyütülmemiz yüzündendir ki; karşımıza çıkan ilk erkekle hemen pembe panjurlu ev, düğün mekanı, çocuk isimleri hayalleri kurmaya başlarız.

bizim kız'dan güzel bir haber var

Özetle; küçüklükten beri anlatılan rüya gibi mutlu sonlara bir de kadınların detaylı plan yapmaya programlı bünyesi eklenince, sonuç şu anki durum oluyor. Hepimiz kendimizi ajanda, kartvizitler, randevular arasında buluyoruz. Neyse ki; dugun.com gibi her şeyi bizim yerimize en ince detayına kadar düşünen bir site var. Bu sayede işleri yürütmek, aradığımız hizmeti, ürünü bulmak çok daha kolay ve stressiz hale geliyor. Kendi düğünüm için aylarca her gün dugun.com’da gezindim, hayli fikir edindim. Bu günden itibaren burada hem kendi deneyimlerimden hem de dugun.com’un içeriğinden faydalanarak size yararı olacak yazılar paylaşacağım. Bu süreci, sevdiklerinizi ve daha önemlisi kendinizi yıpratmadan, stressiz ve mutlu bir şekilde geçirebilmeniz için ;)

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Fatoş karademir

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Teşekkürler BİZİMKIZ :) Hiç bu yönüyle düşünmemiştimevet 1 ay sonra herşey bitecek ve düğümden sonra nasıl bir boşluğa düşeceğim bilmiyorum..


Emine yıkı

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Teşekkürler bu güzel yazı için :)