Senin İçin Araştırdık: Nikah Şekeri Fiyatları ve Nikah Şekeri Malzemeleri

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:06 dakika

05.10.2022

Düğün hazırlıklarında sıra geldi nikah şekeri işine. Peki ama organizasyondaki bu kalemin maliyeti ne olacak? Senin için nikah şekeri firmalarını tek tek aradık sorduk ve piyasadaki nikah şekeri fiyatlarını öğrendik!

nikah şekeri fiyatları

Nikah Şekeri Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Nikah hediyelikleri fiyatları, seçeceğin model, kullanılan malzemenin türü ve kalitesi, nereden aldığın, kutulama seçenekleri, hediyeliklerin sayısı gibi kriterlere bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Peki nikah şekeri çeşitleri ve malzemeleri nelerdir? Fiyatları nasıl etkiler?

Nikah Şekeri Modelleri

►Eskiden nikahlarda ve düğünlerde davetlilere hediyelik olarak içinde küçük şekerlemelerin bulunduğu süslü fileler dağıtılırdı.

Günümüzde daha modern nikah şekeri modelleri arayan çiftlerin tercihi ise çikolata, makaron, kurabiye gibi süslü, paketli ya da kutulu nikah şekeri seçenekleri oluyor.

2021nikah şekeri

En yeni nikah şekeri modellerini şu galerimizden inceleyebilirsin: Sıkça Karşılaşacağımız Trend Nikah Şekeri Modelleri

►Günümüzde davetlilere nikah şekeri yerine çiçek, kalem, kolonya şişeleri gibi objeler de değişik nikah şekeri olarak veriliyor.

Bu hediyelikler nikah şekeri gibi yenilip tüketilebilen modeller yerine daha kalıcı olması sebebiyle tercih ediliyor.

►Nikah hediyelikleri modellerinin birçok alternatifi bulunuyor. Örneğin; mum nikah şekeri özellikle romantik çiftler tarafından nikah şekeri yerine nikah hediyeliği olarak sıkça tercih ediliyor.

Magnet nikah şekeri modelleri ise hem şık hem de uygun fiyatlı olması gibi sebeplerle en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor.

mum nikah şekeri

►Davetlilerine daha özel bir hediye vermek istersen, düğününden sonra onların ilgisiyle büyüyecek hediyeliklere ne dersin? O halde tercihin sukulent, yeşeren kalem gibi nikah hediyeleri olabilir.

sukulent nikah şekeri

Hediyeliğin çeşidine göre fiyatları da artış gösteriyor. Örneğin; nikah fidanı fiyatları, daha az maliyetli ve daha kolay bulunabilen mum nikah şekerleri fiyatlarına kıyasla daha yüksek oluyor.

Sen de birbirinden farklı ve şık nikah şekeri ve hediyelikleri alternatiflerine göz atmak istersen şu yazımıza bakmanı tavsiye ediyoruz: Davetlilere Ne Hediye Etsek Diye Düşünen Çiftlere Nikah Şekeri Örnekleri

Nikah Şekeri Malzemeleri

Nikah şekeri ve hediyeliklerinde kullanılan malzemelerde de birçok seçenek bulunuyor.

Yenilebilir modellerde kullanılan nikah şekeri yapımı malzemeleri şekerin türüne göre değişiklik gösterirken, marshmallow, çikolata, kahve gibi malzemeler daha maliyetli olabiliyor.

Nikah hediyeliklerinde ise ahşap, kumaş, doğal taş, pleksi, cam, kristal gibi malzemeler kullanılıyor. Özel kesim gerektiren ahşap kristal gibi ürünler plastik ve kumaş ürünlere kıyasla daha maliyetli oluyor.

en yeni nikah şekeri

Dilersen hediyeliklerini kendin de yapabilirsin: Evde Nikah Şekeri Yapımı

►Ahşap nikah şekeri malzemelerinden genellikle çerçeveler ve anahtarlıklar yapılıyor.

İçinde fotoğraf ya da gelin ve damadın isimleri ile düğün tarihinin yer aldığı baskıların kullanıldığı çerçeve nikah şekeri modelleri ile özel notların yer aldığı anahtarlıklar yüksek fiyatlı. Bunun sebebi hem baskı hem de ahşap malzemenin işçiliği.

ahşap nikah şekeri

Nikah şekeri etiketlerini de evde kolayca yapabilirsin: Evde Nikah Şekeri Etiketi Nasıl Hazırlanır?

►Nikah hediyesi olarak tercih edebileceğin canlı bitkilerin maliyetlerinin de keseli ya da magnetli modellere kıyasla yüksek olduğunu söyleyelim.

Sukulent, kaktüs gibi canlı çiçekler ile dondurulmuş güller gibi bitkiler bu seçenekler arasında yer alıyor.

Uygun Nikah Şekeri Seçenekleri

Nikah şekeri malzemelerinden en uygunlarının kese ve plastik nikah şekeri kutusu ile hazırlanan modeller olduğunu da söyleyelim.

Eğer uygun fiyatlı nikah hediyeliklerinden tercih etmek istersen kese içinde kurutulmuş lavantaların yer aldığı ya da plastik kutuda kurabiye seçeneklerini düşünebilirsin.

Şöyle orta halli bir nikah hediyeliği benim için yeterli dersen cam şişeler, pleksi kutular ve kokulu taşlar gibi ortalama fiyatlara sahip alternatifleri deneyebilirsin.

uygun nikah şekeri

Nikah şekeri kutularına göz at: En Yeni Nikah Şekeri Kutusu Modelleri

Şehir Şehir Nikah Şekeri Fiyatları

Düğününüzün hatırasını yaşatacak unsurlardan belki de en önemlisi olan nikah şekerlerine ne kadar bütçe ayıracağını düğün planlamanın başında belirlersen işinin daha kolay olacağını söyleyelim.

Bunun için de piyasa araştırması yapman, birtakım alternatifleri incelemen gerekecek. Ama merak etme biz senin yerine bunu yaptık.

Tabi bunların adet başı 2021 nikah şekeri fiyatları olduğunu da söylemeliyiz. Ancak ekonomideki dalgalanmalar dolayısıyla görüştüğümüz birçok firma, “Eğer Dolar ve Euro yine aniden ikiye katlanırsa belirlediğimiz 2021 fiyatlarında artışa gidebiliriz” diyor.

İşte şehir şehir fiyatlar:

İstanbul Nikah Şekeri Fiyatları

İstanbul’da, bütçene uygun nikah şekerini bulmanı sağlayacak birçok firma bulunuyor. Nikah şekeri İstanbul fiyatlarına baktığımızda 2.5 TL ile 60 TL arasında değiştiğini görüyoruz.

Magnet nikah şekerleri, pleksi kaplardaki lokumlar en uygun nikah hediyelikleri alternatiflerini oluştururken sukulentler ile solmayan güllerin en pahalı hediyelikler olduğunu da söyleyelim.

senin i̇çin araştırdık: nikah şekeri fiyatları ve nikah şekeri malzemeleri

Eğer nikah şekerini kendin yapmak istersen, evde nikah şekeri yapımı için İstanbul’da uygun fiyatlı nikah şekeri malzemelerini bulabileceğin bölgelerin olduğunu da bilmelisin.

Örneğin; Eminönü nikah şekeri malzemelerinin birçok seçeneğinin bulunduğu ve uygun fiyata bolca malzeme alabileceğin bir yer. Ayrıca İstoç nikah şekeri malzemeleri Eminönü’nde olduğu gibi bol ve uygun fiyatlı.

İstanbul'da uygun fiyatlı nikah şekerlerini alabileceğin firmalara göz at: İstanbul'daki En Uygun Nikah Şekeri Fiyatları

Nikah Şekeri Ankara Fiyatları

Lazer kesim kazımalı ahşap çerçeveler, baskılı doğal taşlar, yine doğal taşlardan bardak altlıkları, meyveli jel mumlar, Ankara nikah şekeri firmalarında bulabileceğin alternatiflerden sadece birkaçı.

Ankara nikah şekeri fiyatları da İstanbul’da olduğu gibi 2-60 TL arasında değişiyor. Magnetli nikah hediyelikleri en uygun fiyatlı nikah şekerleri arasında. Ankara nikah şekeri firmalarında da sukulent, nikah fidanı gibi canlı çiçekler ve bitkiler 60 TL’yi bulabiliyor.

İçinde kolonya ya da deniz kabuğu olan, cam şişeli ürünlerin fiyatları 10 TL civarında, doğal taşlardan bardak altlığı gibi nikah şekerleri Ankara’da 15-25 TL arasında.

Ankara’da nikah şekeri yapan yerleri merak ediyorsan, başkentteki nikah şekeri ve hediyelik firmalarına şuradan ulaşabilirsin:

senin i̇çin araştırdık: nikah şekeri fiyatları ve nikah şekeri malzemeleri

Nikah Şekeri İzmir Fiyatları

İzmir nikah şekeri firmaları renkli kolonya şişeleri, sabunlar, kokulu taşlar, pleksi kaplarda kahve çekirdekleri, ahşap çerçeveler, jel mumlar, lavanta keseleri gibi nikah hediyeliği seçenekleri sunuyor. 2022 yılı için nikah şekeri fiyatları İzmir’de adet başına Ankara ve İstanbul'da olduğu gibi 2-60 TL arasında değişiyor.

En yüksek fiyatlı ürünler ise çinili kavanozlar gibi maliyeti yüksek kutularda hazırlanan bademler, şekerlemeler ve makaronlar. Bu ürünlerin fiyatı adet başına ortalama 15 TL civarında.

En düşük fiyatlı nikah hediyeliklerini ise tanesi 2 TL olan kokulu taşlar ile civarında olan keseli ürünler. Lazer kesimden geçen pleksi ürünler 8 TL civarındayken jel mumlar adet başı 10 TL' üzeri rakamlarla fiyatlandırılıyor.

senin i̇çin araştırdık: nikah şekeri fiyatları ve nikah şekeri malzemeleri

Antalya Nikah Şekeri Fiyatları

Nikah şekeri Antalya fiyatları 1 TL ile 15 TL arasında değişiyor. Magnetli tasarımlar, içi kolonyalı cam şişeler, kavanozlar, sukulentler Antalya’da nikah şekeri yapan firmalardan ulaşabileceğin tasarımlar arasında.

Keseli şekerler ile strickerları adet başı 1 TL’den bulabileceğin gibi cam şişeli nikah şekeri ile sukulent nikah hediyeliklerini tane başı 15 TL’den alabilirsin.

Genel toplam elbette sizin kaç kişilik bir düğün yapacağınıza, seçtiğiniz ürününü modeline ve kalitesine göre değişeceğinden fiyatlarda bir üst limit olmadığını vurgulamak yerinde olabilir.

senin i̇çin araştırdık: nikah şekeri fiyatları ve nikah şekeri malzemeleri

İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’daki nikah şekeri modelleri fiyatları bu şekilde. Sen de aklındaki nikah şekeri için şehrindeki nikah şekeri firmalarının modellerini inceleyebilir ve firmalardan fiyat teklifi alabilirsin.

Nikah Şekeri ve Hediyelik Firmaları

Her bütçeye uygun hediyelikler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Nikah şekeri ve hediyelik firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Nikah Şekeri ve Hediyelik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Nikah Şekeri ve Hediyelik Firmaları

Nikah Şekeri ve Hediyelik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

Ada

Düğün Tarihi: 19.12.2018


Istanbulda cesit ve fiyat skalasi cok genis.


İpek Çakın

Düğün Tarihi: 12.01.2015


istanbul da 1 tlden başlıyor


betül mancı

Düğün Tarihi: 20.10.2014


diğer illeri bilemem ama antalya piyasası aynen böyle.