Nikah Şekeri ve Hediyelik Modelleri

Klasik, modern, eğlenceli, sıra dışı... En çok beğenilen nikah şekeri çeşitleri ve modelleri burada! Nikah şekerini seçmeden önce mutlaka incele!

Modern Nikah Şekeri Modelleri

Düğününüzde misafirlerinize vereceğiniz nikah şekerleri, onlara sizi hatırlatacak tatlı bir armağandır. Bu yüzden seçtiğiniz model sizi yansıtmalı. Nikah şekerlerinize karar verirken karşınıza pek çok alternatif çıkacak, bu alternatifler arasından size ve bütçenize uygun modeli seçerek misafirleriniz için hoş bir nikah hatırası bırakabilirsiniz. Nereden başlamanız gerektiği konusunda kafanızda soru işaretleri varsa bu sayfadaki nikah şekeri modelleri size yol gösterebilir.

Düğün hediyesi olarak misafirlerinize klasik nikah şekeri modellerinden vermek istemiyorsanız modern nikah şekerlerine yönelebilirsiniz. Modern nikah şekerleri klasik modellerin aksine daha fonksiyonel hediyeler şeklinde olur. Mumluk, kolonya şişesi, bardak altlığı ya da kitap ayracı modern nikah şekerleri için birer örnek olabilir.

Konsept düğün yapan çiftler genellikle nikah şekeri olarak temalarıyla uyumlu özel tasarım modellere yöneliyor. Belli bir teması olan bir düğün yapmayı planlıyorsanız nikah şekeri olarak özel tasarım tercih edebilirsiniz. Favori filminizi düğün konsepti olarak kullanıyorsanız filmde özel anlamı olan bir detayı nikah şekeri olarak yaptırıp misafirlerinize dağıtabilirsiniz. Örneğin Harry Potter temalı bir düğünde, asa; Yukarı Bak filmi konseptindeki bir düğünde balonlu ev şeklinde biblo nikah hediyelikleri dağıtılabilir.

Klasik Nikah Şekerleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Düğünlerde nikah şekeri dağıtmak uzun zamandan beri süregelen bir gelenektir. Son yıllarda nikah şekerlerinde pek çok farklı model çıktı. Ancak siz klasiklerden vazgeçmek istemiyorsanız, yılların eskitemediği nikah şekerlerinden birini seçebilirsiniz. Klasik nikah şekerleri genellikle lavanta kesesi, badem şekeri şeklinde karşımıza çıkıyor. Bu tarz klasik modellerde tüller, tel sepetler ve minik karton kutular sıkça kullanılır.

Nikah şekerlerinin dağıtıldığı tek kutlama sadece düğün ve nikahlar değildir. Nişan töreni sonrasında nişan hediyesi, kına gecelerinde ise kına hediyelikleri gibi küçük armağanlar o güne dair bir hatıra olması için misafirlere verilir. Seçeceğiniz hediyelikler konusunda fikir edinmek için nikah şekerleri galerine göz gezdirebilirsiniz.