Nikah Şekeriniz İçin Çevreci Çözümler

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:52 dakika

03.06.2024

Tüketim alışkanlıklarınızı bir kenara bırakıp, doğaya destek olmanın tam vakti! Elbette herkesin hayatında birtakım duyarlılıkları vardır ve bunlara saygı duyulmadığında kendini kötü hisseder. Yeni hayatınızın tüm duyarlılıklarınıza daha fazla saygı duyulduğu bir zeminde olmasını diler, nikah şekeriniz için çevresel duyarlılıklar gözeten öneriler sunarız. Unutmayın doğaya sizden güzel bir hatıra bırakılamaz!

Nikah şekeri yerine korunuz olsun

Nikah şekeri mi arıyorsunuz? İyi bir fikrimiz var! Nikah şekeri yerine mutlu gününüz anısına 7 Ağaç Ormanları’nda bir koru oluşturabilirsiniz. Mutluluğunuzu paylaştıkları için dostlarınıza teşekkür ederken, dağıtacağınız kartlarla nikah şekeri yerine misafirleriniz adına fidan diktiğinizi de duyurabilirsiniz. Bu yolla gerçekten özel ve kendinize özgü bir seçim yapmış olacak, hem kendinizin hem de davetlilerinizin daha iyi hissetmesini sağlayacaksınız. Bütçenize uygun seçimler üretebilme olanağı veren bu alternatifi aynı zamanda doğaya karşı kendinizi iyi hissetmenizi sağladığından tercih edebilirsiniz.

cevreselcozumler1

Geri dönüşümle ağaç kıyımını önleyin

Alışılmış nikah şekerleri yerine çevresel alternatifler de üretebilirsiniz. ÇEKÜL, müstakbel gelin ve damatlara nikah şekeri seçimlerini doğadan yana kullanma şansı veriyor. Nikah şekeri olarak ÇEKÜL tarafından tasarlanan kartlar ya da kitap ayraçlarını da kullanabilir, yaratıcılığınızı konuşturarak kitap ayraçları üzerine kendi fotoğraflarınızı bastırarak ya da kurdele, boncuk gibi süsler takarak yine kendinize özgü ve çevreci çözümler geliştirebilirsiniz. Geri dönüşümle elde edilmiş kağıtları tercih eden ÇEKÜL sayesinde yeni ağaçların kesilmesini önlemiş olacaksınız. Ayrıca farklı nikah hediyeleri arıyorsanız sağlıklı nikah şekeri seçeneklerinin de tercih edebileceğiniz alternatifler arasında olduğunu unutmayın.

Geri_donusumle_agac

Dayanıklı tohumlar hediye edin

Doğa aşkı ve çevre duyarlılığı olan çiftler için bir başka seçenek ise davetlilere nikah şekeri yerine fidan ya da tohum hediye etmek. Fidanları dekoratif saksılarıyla birlikte kurdelerle süsleyip hediye edebilirsiniz. Ayrıca ÇEKÜL tarafından geri dönüşümlü kağıda sarılıp, doğal rafya ile bağlanarak hazırlanan küçük fidanlardan da yardım alabilirsiniz. Bir diğer seçenek de çınar ya da meşe gibi dayanıklı ağaçların tohumlarını şık keselerde hediye etmek.

nikah_sekeri_yerine_korunuz_olsun

Firmalardan en güzel nikah şekeri örneklerini derledik: Davetlilere Ne Hediye Etsek Diye Düşünen Çiftlere Nikah Şekeri Örnekleri

Doğal hayatı korumaya katkı koyun

Doğal hayatı koruma vakfı WWF'e her davetliniz için ayırdığınız nikah şekeri bütçenizi toplu bir şekilde bağışlayarak, yüz yaşında bir doğal yaşlı ağacı yüz bir yaşına taşıyabileceğinizi, bir canlı türüne yaşama şansı verebileceğinizi, bir damla suyu kurtarmanın mutluluğunu yaşayabileceğinizi biliyor musunuz? Düğününüzde davetlilerinize sahneden mikrofonla seslenerek nikah şekerlerinin neden olmadığının açıklamasını yaparken alkışlardan sesiniz duyulmayacak ve her biri sizinle ayrı ayrı gurur duyduğunu belirtmeden edemeyecek.

dogal_hayati_korumaya_katki_koyun

Benzersiz bir alternatif

Türkiye’de kadın istihdamının ve geri dönüşümün önemi üzerinde denemeler yaparak, yerel bir kalkınma projesi olarak hayata geçirilen çöp(m)adam, ambalaj atıklarını yaratıcı, farklı, estetik ve benzersiz şekilde kullanıp, satışa sunuyor. Günlük hayatımızda sürekli kullandığımız ürünlerin hiç düşünmeden çöpe attığımız ambalajlarından, hayatları boyunca düzenli gelire sahip olmamış kadınlar tarafından üretilen çöp(m)adam ürünlerini hepsi özgün ve benzersiz bir tasarıma sahip. Nikah şekeriniz için bu ürünler içinde tercih edeceğiniz minik cüzdanlar ya da çantalar davetlileriniz için son derece kullanışlı olacak.

benzersiz_bir_alternatif

Nikah Şekeri ve Hediyelik Firmaları

Her bütçeye uygun hediyelikler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Nikah şekeri ve hediyelik firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Nikah Şekeri ve Hediyelik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Nikah Şekeri ve Hediyelik Firmaları

Nikah Şekeri ve Hediyelik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

4 Yorum

Sıla Yılmaz

Düğün Tarihi: 07.02.2016


Tamam biz buna karar verdik fakat ne sipariş verme ne detaylı inceleme alanı bulamıyoruz. Köşe yazısı gibi yalnızca genel bilgi var. Yardımcı olur musunuz lütfen?


İlkay Demirkaya

Düğün Tarihi: 02.05.2015


doğaya dönüşüm benim en sevdiğim ve huzur bulduğum bir proje


A. Samet

Düğün Tarihi: 24.10.2014


çok teşekkürler dugun.com...


ece dönmez

Düğün Tarihi: 24.10.2014


çok güzelmiş bu fikirler ya. seçeneklerim arasına girdiler. ben de kesinlikle çöpe atılacak bir nikah şekeri istemiyorum. bir işe yarasınlar dimi :)