Taşınabilir Müzisyen Fabrikası: Aegean Band

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:23 dakika

29.06.2020

Müzik yaşantımızdaki hızlı yükselişiyle ülkemizdeki big band orkestralar arasında haklı bir yer edinen Aegean Band, Ege düğünlerinde eğlencenin tavan yapması yolunda en çok tercih edilen orkestra olarak dikkat çekiyor.

Kaliteli müzik anlayışı ve eğlenceli performansıyla kısa sürede ülkemizdeki büyük orkestralar arasına adını yazdıran Aegean Band’in müzikal başarısındaki ve düğün eğlencelerinde tercih edilmesindeki sırrı orkestranın kurucusu ve aynı zamanda solistlerinden Adnan Bulu’ya sorduk.

Türkiye’nin Müzisyen Fabrikası: İzmir

İzmir’de müzikal anlamda başarılı bulduğumuz çok sayıda orkestra var. İzmir’in çıkardığı başarılı müzisyenlerin çokluğu göz önüne alınırsa İzmir için “Türkiye’nin Müzisyen Fabrikası” tanımını yapmak hiç de yanlış olmaz. Bu keyifli müzikal yarışta Aegean Band alışılmış tarzların yanı sıra on iki farklı dilde şarkı söylemenin yarattığı müzikal çeşitlilik ile büyük beğeni topluyor. Diğer büyük orkestraların repertuarlarında pek rastlanmayan Grek ve Balkan müziklerinden sunduğumuz örnekler ise bulunduğumuz coğrafyaya ait kültürleri yansıtması ve yaşatması bakımından farklılığımızı ortaya koyuyor. Ege ve Balkan şarkıları sahne performansımıza coşku katıyor. Bu da düğün eğlencelerinde farklı bir atmosfer yaratıyor, davetliler gecenin büyüsüne kapılıyor.

taşınabilir müzisyen fabrikası: aegean band

Ege’nin Mavisinden Müziğin Yedi Rengine…

Caz standartlarını, Latin şarkıları, müzikalleri yorumlarken aldığımız keyfi ve gösterdiğimiz müzikal özeni Türkçe Pop Şarkıları ve modernize ederek çaldığımız Türk Folk Müziği örneklerini yorumlarken de yaşıyor ve yaşatmaya çalışıyoruz. Müzik yolculuğumuzu başlatırken “Ege’nin mavisinden müziğin yedi rengine” sloganıyla yola çıkmıştık ama çalışmalarımız ile zaman içerisinde müzikal renklerimizin sayısını çok daha yukarı taşıdığımızı fark ettik.

Müzikte Kalıcı Kadro Kalıcı Başarı

Müzikte kalıcı kadro kalıcı başarı getiriyor. Altı solistle devam eden çalışmalarımıza uzun süredir birlikte çalıştığımız başarılı müzisyen kadromuzun enstrüman zenginliği eklenince müzikal doygunluk yaratan etkileyici bir performans sunmak da kolaylaşıyor. Big band orkestralarda kullanılan enstrümanlara buzuki, napoliten mandolin gibi alternatif enstrümanlar eklemek ses zenginliğimizi arttırıyor.

Eğlendirirken Eğlenmek

Aegean Band performansının bu kadar çok beğenilmesinin nedenlerinden birinin de ekip içinde kurulan arkadaşlığın ve iyi ilişkilerin sahneye yansıması olduğunu düşünüyorum. Mutlu insanlardan oluşan topluluklar beraber müzik yapmanın keyfini dinleyicisine de hissettirebiliyorlar. Aegean Band eğlendirirken eğlenen bir orkestra. Eğlenceli performans, solistlerinin şov yeteneğiyle birleşince müzikte mutlu son kaçınılmaz oluyor.

Amaç Mutluluk

Konserler sanatçının kendisini ifade edeceği özgür platformlardır ancak özel bir organizasyonda sahne aldıysanız misafir grubunun beklentisini karşılayabildiğiniz oranda başarılısınızdır. Dinleyicilerimiz salon konserlerimizde başka, açık hava konserlerinde başka, özel organizasyonlarda bambaşka bir Aegean Band ile karşılaşıyor. Eğer başarılı bulunuyorsak en önemli nedenlerinden birinin bu farklılığı yaşatabilmemiz olduğunu düşünüyorum. Çünkü bize göre ne çaldığınız değil nasıl çaldığınız önemli. Her misafir grubunun beklentisi ve tarzı diğerinden farklıdır ancak iyi bir müzikalite ile her tarzda keyif dolu bir performans sunabilir ve müziğin asıl amacı olan insanları mutlu etme gücünü dinleyicilerinize yaşatabilirsiniz.

Zeytin Sanat Organizasyon ile Çalışmak Yükseğe Taşıyor

Kurumsal firma yapısıyla hemen hemen İzmir’deki tüm otel ve organizasyon mekanlarında takdir gören ve önerilen firma olmayı başarmış Zeytin Sanat Organizasyon bünyesinde çalışmak Aegean Band’in tanıtımı, koordinasyonu ve müzikal hazırlıkları açısından orkestranın büyümesine önemli destekler sağlıyor. Başarılı müzik yapan ancak kurumsal yapısını kuramamış orkestralara karşı güvenilir bir kurum tarafından temsil edilmek ve risklerden uzak bir müzik organizasyonu sunuyor olması da zannediyorum Aegean Band’in tercih sebebi olmasında büyük bir etken oluşturuyor.

Müzikte Otuzuncu Yıl ve Aegean Band ile Ulaşılan Haz

Müziğe başladığım zamandan bugüne kadar geçen otuz yıl süresince en keyifli müzikal çalışmama Aegean Band ile ulaştığımı düşünüyorum. Aegean Band adını almadan önceki müzikal oluşumumuz Grup Mavi’de de birlikte müzik yaptığımız solistlerimiz Tanju Kumbaracıoğlu ve Esi Taviloğlu’nun öncülüğünde çıktığımız müzikal yolculuğumuzu çalışmalarımızı takdir eden müzikseverlerin desteği ile daha ileriye taşımayı arzuluyoruz.

Aegean Band hakkında daha fazla bilgi ve randevu almak için tıklayın

Orkestra ve DJ'ler

En yetenekli müzisyenler Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Müzik firmanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Müzik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Müzik Firmaları

Müzik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 Yorum

Recep Tıkır

Düğün Tarihi: 25.07.2018


Mükemmel ötesi bir organizasyon youtube ye egaean grubu yazıp bir dinleyin zaten hemfikir olacağız derim ben 1 kere canlı yakaladım dinledim süper ötesi tebrik ediyorum gerek müzisyenleri gerek okuyanlar ve gerek o mükemmel sahneyi hazirlayanlari


büşra begüm yüksek

Düğün Tarihi: 27.10.2014


youtbubedaki videolarını mutlaka izleyin derim. başarılarının devamını dilerim.


türkan

Düğün Tarihi: 27.10.2014


çok sesli olması çok büyük avantaj. insanları gerçekten eğlendiriyorlar.