SmyrnArt Orkestrası ile Dans Etmeyen Misafiriniz Kalmayacak

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:42 dakika

20.01.2021

Müzik trendlerini takip eden, elektro gitardan kanuna kadar birçok enstrümana yer veren, tecrübeli bir düğün orkestrasıyla çalışmaya ne dersiniz? Bu fikir hoşunuza gittiyse, SmyrnArt Orkestrası’nı da seveceksiniz! Orkestranın repertuvarı, fiyatları ve diğer tüm detaylarını yazdık.

SmyrnArt Orkestrası

Hepsi müzik öğretmenlerinden oluşan bir orkestra ile tanıştırmak istiyoruz sizi. SmyrnArt Orkestrası, gerek okulda aldıkları eğitimi gerekse sahne tecrübelerini kullanarak ortaya çok güzel işler çıkarıyor. Düğününüzde sahne almadan önce de organizasyona katılacakların yaş ortalamasından mekanın akustiğine kadar her detayı inceliyorlar.

Orkestra, daha çok İzmir’de hizmet veriyor. Ancak isteyen çiftler olursa şehir dışına ve Avrupa ülkelerine de gidebiliyorlar. Yani hangi şehirde olursanız olun, düğününüzde onlarla çalışabilirsiniz.

15 Senelik Sahne Tecrübesi

SmyrnArt Orkestrası, 3 yaşından beri müzikle ilgilenen Buğra Aksey tarafından kurulmuş. Aksey, güzel sanatlar lisesinde okuduktan sonra 9 Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümüyle eğitimine devam etmiş. Günümüzde de orkestra çalışmalarının dışında özel dersler veriyor.

15 sene öncesinde kurulan SmyrnArt Orkestrası, uzun zamanlardır kemik kadro ile düğünlerde sahne alıyor. Düğünlerin yanı sıra nişan ve kına gibi organizasyonlara da katılabiliyorlar.

Ekip olarak canlı müziğin yanı sıra DJ, ses – ışık – truss ve sahne sistemleri hizmetleri de veriyorlar. Yani kendi ses sistemlerini getiriyor ve kurulumlarını da kendileri yapıyorlar.

SmyrnArt Orkestrası

Repertuvarlarında Yok Yok!

SmyrnArt Orkestrası, çok geniş bir repertuvara sahip. Yani her çiftin müzik zevkine hitap ettiklerini söyleyebiliriz. Hatta ortaya karışık bir repertuvar çalmalarını isterseniz; Türkçe Rock müzikle eğlendirip, ‘Bahçe Duvarından Aştım’ ile geceyi sonlandırabileceklerini bilmelisiniz.

İşte çaldıkları müzik tarzları:

 • Klasikleşmiş ve hit olan yabancı şarkılar,

 • Güncel Türkçe Pop,

 • 80'ler ve 90'lar Türkçe Pop,

 • Türkçe Rock,

 • Yöresel müzikler,

 • Karadeniz müzikleri,

 • Göçmen müzikleri,

 • Roman müzikleri.

SmyrnArt Orkestrası, halihazırda bulunan repertuvarlarından çiftlere örnekler sunuyor. Bunların dışında çiftlere özel repertuvar oluşturma imkanları da bulunuyor.

20 Kişilik Ekipleriyle 3 Saat Boyunca Eğlendiriyorlar

SmyrnArt Orkestrası, düğün başlamadan davetlileri eğlendirmeye başlıyor! Davetlilerin mekana girişi esnasında karşılama müziği ile etkinliklerine başlıyorlar. Sonrasında da yaklaşık 3 saat boyunca, piste çıkmayan kişi kalmayana dek müzik şölenlerine devam ediyorlar.

Orkestradaki müzisyen sayısı oldukça fazla! Ekip, minimum 10 kişilik oluyor ve sayı 20’ye kadar yükselebiliyor.

Enstrümanlar: Davul, bass, klavye, klarnet, kanun, perküsyon, klasik ve akustik gitar, elektro gitar.

Ayrıca orkestrada kadın ve erkek olmak üzere toplamda 2 vokal bulunuyor.

SmyrnArt Orkestrası

Düğünden Önce Çiftle Toplantılar Yapılıyor

SmyrnArt Orkestrası ile anlaştınız diyelim. Sizinle düğünden önce toplam 3 farklı toplantı yapıyorlar.

Peki bu toplantılarda neler konuşuluyor?

 • Orkestra hakkında bilgi veriyorlar.

 • Önceki çalışmalarından örnekler sunuyorlar.

 • İmzalayacağınız sözleşmenin incelemesini yapıyorsunuz.

 • Memleketlerinize, müzik tarzınıza ve davetlilerinizin yaş ortalamasına göre repertuvar hazırlanıyor.

 • Düğünün kaç kişi olduğunu öğreniyor ve mekan hakkında keşif çalışması yapıyorlar.

Çiftleri Keyifli Sürprizler Bekliyor

SmyrnArt Orkestrası ile çalıştığınızda sadece sahne almak ve şarkıları seslendirmekle kalmıyorlar. Çiftlerin gecesini daha da renklendirmek için birçok sürpriz sunuyorlar.

Mesela sahneye çifti alıp beraber şarkı söylüyorlar. Perküsyon şovu yapıp, ortama daha da hareket katıyorlar.

Şarkı söylerken davetlileri de işin içine katıyor ve onların da eşlik edeceği parçalar seçiyorlar.

Çiftlerin birbirinden haberi olmadan, gelinden damada ve damattan geline armağan şarkılar çalıyorlar.

SmyrnArt Orkestrası’ndan Çiftlere Öneriler

SmyrnArt Orkestrası’na çiftlere nasıl tavsiyelerde bulunduklarını sorduk. Şöyle öneriler aldık:

► Çiftler, müzik seçimi için çok planlama yapmamalı. Müzikleri orkestranın tecrübesine güvenerek gecenin akışına bırakmalılar.

► Çiftler; giriş, ilk dans, pasta ve çiçek atma müziklerini büyük bir özenle seçmeliler.

► Çiftler, müziklerini düğün tarihinden 1-2 ay öncesine kadar hazırlamalılar.

SmyrnArt Orkestrası, 90’lara ait parçaların ve Rock şarkılarının trend olduğunu söylüyor. Sizin için de trend olan 5 şarkı önerisinde bulundular:

 • Bu Kız Beni Görmeli – Mustafa Sandal
 • İnadı Bırak – Zeynep
 • Felaket – Ezgi Erdoğan
 • Her Şey Güzel Olacak – Ziynet Sali
 • Senden Daha Güzel – Duman

Dinleme linki de burada!

Çiftler Orkestra Hakkında Ne Diyor?

Düğünlerinde SmyrnArt Orkestrası ile çalışan çiftler, firma sayfasına bazı yorumlar yapmış. Bunlardan birkaçını size fikir vermesi açısından paylaşmak istiyoruz:

Rana & Kamil: "Müziğiniz, enerjiniz, solistleriniz harikaydı. İzmir'den buralara kadar gelip düğünümüzü mükemmel bir geceye dönüştürdüğünüz için ne kadar teşekkür etsem azdır. Harikasınız!

Zeynep & Necati: Gecemizin kahramanları! Sayenizde unutulmayacak bir gece yaşadık. İşinize olan hassasiyetiniz, her detayı büyük bir sabırla bizimle paylaşmanız, yönlendirmeleriniz, güler yüzünüz için ne kadar teşekkür etsek azdır. Heyecanımızı yatıştırmak için verdiğiniz psikolojik desteği ve motivasyonu da asla unutmayacağız.

SmyrnArt Orkestrası Ödemede Kolaylık Sağlıyor

Orkestranın 2019 yılı fiyatlarından bahsedelim ilk önce. İzmir içi fiyatları 10.000 TL’den başlıyor. Şehir dışı organizasyonu için de fiyatlar değişkenlik gösteriyor.

Fiyatlar; ulaşım, sahne, ses – ışık sistemi, karşılama müziği ve kadro sayısına göre artıp azalabiliyor.

SmyrnArt Orkestrası ile anlaşma yaparken toplam tutarın %10’unu kaparo olarak vermeniz yeterli oluyor. Geri kalan tutarı ise düğün gününde ödeyebiliyorsunuz.

Düğün.com Çiftlerine Özel Kampanya: Orkestra ile anlaşırsanız, organizasyon boyunca DJ hizmeti ücretsiz olarak veriliyor!

Düzenli prova alan, müzik trendlerini takip eden; her çiftin düğününün özel olduğunu bilip, ona göre bir disiplinle hareket eden SmyrnArt Orkestrası hakkında bahsetmek istediklerimiz bunlardı.

Eğer kendileriyle çalışmak isterseniz, organizasyon tarihinizden en az 2 hafta öncesine kadar iletişime geçmelisiniz.

Siz en iyisi şimdiden ücretsiz fiyat teklifi alın, firma sayfasından performanslarına ait videoları seyredin ve ona göre karar verin! Şimdiden iyi eğlenceler.

0 yorum