Prens Harry ve Meghan Markle Evleniyor!

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:11 dakika

29.06.2020

İngiliz Prensi Harry ile ABD’li oyuncu Meghan Markle, tüm dünyanın merakla beklediği ihtişamlı bir kraliyet düğünüyle yarın dünyaevine giriyor. Düğüne ilişkin merak edilen detaylara göz atalım.

33 yaşındaki Prens Harry ve 36 yaşındaki Maghan Markle, 19 Mayıs Cumartesi günü kraliyet ailesine yakışır bir düğünle evlenecek ve düğün dünya televizyonlarından canlı olarak yayınlanacak. Düğün töreni, Türkiye saatiyle 14:00’te başlayacak. Nikah günü çiftin Windsor sokaklarında dolaşıp halkı selamlayacağı tahmin ediliyor.

prens harry ve meghan markle evleniyor!

Nerede Evlenecekler?

Düğün töreni Windsor şehrindeki Windsor Şatosu’nda gerçekleşecek. Şatodaki George’s Chapel Salonu’nu kraliyet ailesinin törenler için sıklıkla kullanıyor olmasından da hatırlıyoruz. Çiftin nikahını Canterbury Başpiskoposu Justin Welby kıyacak. Ayrıca Meghan Markle’ın babasının sağlık sorunları nedeniyle düğüne katılmayacağı ve müstakbel prensese sunağa kadar Galler Prensi Charles’ın eşlik edeceği duyuruldu.

prens harry ve meghan markle evleniyor!

Markle’ın nedimelerinin tamamını çocuklardan seçtiğini de belirtelim. Prens William ile Prenses Cambridge Düşesi Kate Middleton'ın ilk çocukları Prenses Charlotte ve Prens George'un törene nedime ve sağdıç olarak katılacağı alınan bilgiler arasında.

prens harry ve meghan markle evleniyor!

Prens Harry’nin sağdıcı ise daha öncesinde düğününde kendisine sağdıçlık yaptığı abisi Prens William olacak.

Düğüne Kaç Kişi Katılacak?

Düğün töreni için 800 kişiye davetiye gönderildi.

Büyük bir katılımın sağlanacağı düğünde halktan da yaklaşık 1000 kişi şatonun içerisine alınıp düğünü canlı olarak izleme imkanı bulacak. Kraliyet ailesi çalışanlarının da katılacağı düğünde ünlülerden dernek çalışanlarına birçok davetli de yer alacak.

Markle’ın Gelinliğini Kim Tasarlayacak?

Markle’ın gelinlik tasarımcısı uzun süredir sır gibi saklanıyor. Alınan son duyumlara göre gelinliği tasarlayan marka, Markle’ın nişan kıyafetini de hazırlayan Ralph & Russo.

prens harry ve meghan markle evleniyor!

Avustralyalı tasarımcılar Tamara Ralph ve Michael Russo tarafından kurulan Ralph & Russo; Beyonce, Angelina Jolie, Rihanna, Jennifer Lopez ve Gwyneth Paltrow gibi birçok ünlünün de kıyafetlerini hazırlayan bir marka. Klasik ve modern çizgileri birleştiren tasarımlara imza atan marka, moda dünyası tarafından yakından tanıyor.

Düğün Maliyeti Ne Kadar?

Her detayın incelikle düşünüldüğü düğünün maliyetinin yaklaşık 45 milyon dolar olduğu söylentiler arasında. Düğünün tüm masraflarını Kraliçe 2. Elizabeth ve Prens Charles’ın üsteleneceği belirtiliyor.

Düğün Dekorasyonunda Hangi Çiçekler Kullanılacak?

Salonun beyaz gül, şakayık ve yüksük otu çiçekleriyle süsleneceği belirtildi. Şakayık, Markle’ın en sevdiği çiçeklerden biri.

Hatta ilişkilerinin ilk dönemlerinde Markle, Instagram üzerinden şakayık buketinin fotoğrafını paylaşmış ve ne kadar mutlu olduğunu belirtmişti. O nedenle ilişkilerinde de şakayık çiçeğinin önemli bir yeri olduğu düşünülüyor.

prens harry ve meghan markle evleniyor!

Hangi Ünlüler Davet Edildi?

Davet edildiği söylenen isimler arasında; David & Victoria Backham, Spice Girls üyeleri, Elton John, Justin Trodeau, Ellie Goulding ve Morgot Robbie var. Ayrıca Spice Girls’ün düğünde konser vereceği de iddialar arasında yer alıyor.

Kıyafet Zorunluluğu Olacak mı?

Düğünde erkeklere takım elbise, kadınlara ise şapka ve kıyafet zorunluluğu getirildi. Bu detay davetiyede, konuklara iletildi.

Düğün Davetiyesi Nasıl Olacak?

Barnard and Westwood tarafından tasarlanan düğün davetiyesinde; Galler Prensi’nin simgesi üç tüy, altın tozlarıyla işlendi. Bernard and Westwood, 1985 yılından günümüze kraliyet ailesinin davetiyelerini tasarlıyor. Davetiye üzerindeki bilgilere göre de düğün sonrasında Windsor Kalesi’nde bir resepsiyon düzenlenecek.

prens harry ve meghan markle evleniyor!

Düğün Pastası Nasıl Olacak?

Limon ve mürver çiçeğiyle yapılacak olan pasta ile de standartların dışına çıkacaklarını görüyoruz. Çünkü kraliyet düğünlerinde genellikle meyveli pasta kullanılıyor. Düğün pastası, ABD’li pasta şefi Claira Ptak tarafından yapılacak.

Şatonun mutfağındaki hazırlıklar da son hızıyla devam ediyor. Törene özel hazırlanacak olan yemekler Harry ve Markle’ın tadımlarıyla seçildi.

Düğün Fotoğraflarını Kim Çekecek?

Düğünün fotoğraflarını, çiftin nişan fotoğraflarına da imzasını atan Alexi Lubomirski çekecek. Prens Harry’nin düğün fotoğraflarını çekme teklifi geldiğinde, Lubomirski bu durumdan onur duyacağını belirterek kabul etti.

Alexi Lubomirski daha önce de Beyonce, Julia Roberts gibi birçok ünlünün fotoğrafını çeken bir fotoğrafçı.

Balayına Nereye Gidecekler?

Farklı dedikodular çıkmasına rağmen, balayına nereye gidecekleri hala net olarak bilinmiyor.

Nasıl Tanışmışlardı?

Bir buçuk yıldır beraber olan Harry ve Markle çifti ortak bir arkadaşları aracılığıyla tanıştılar. 2017 yılının Kasım ayında nişanlandılar. Nişana damgasını vuran detaylardan biri de Harry’nın Markle’a verdiği nişan yüzüğü oldu.

Prensin kendi tasarımı olan nişan yüzüğündeki taşın birlikte ilk tatillerini yaptıkları Botswana'dan getirilmesi de ince bir düşünce olarak tarihe geçti. Yüzükteki diğer iki pırlanta da Prenses Diana’nın takı koleksiyonundan alınarak eklendi.

prens harry ve meghan markle evleniyor!

2011’de yapımcı Trevor Engelson ile evlenen ve iki sene sonrasında ayrılan Meghan Markle, ikinci evliliğini Prens Harry ile yapacak.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

0 yorum