İstanbul’da Kumsal Düğünü Yapılan En Güzel Mekanlar ve Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

2:57 dakika

11.10.2019

Denizin hemen yanında, kumların üzerinde müthiş bir düğün yapmaya ne dersin? Üstelik bunun için İstanbul’dan uzaklaşmana da gerek yok! İstanbul kumsal düğün mekanlarını derledik, fiyatlarını yazdık. Seni yazıya alalım.

İstanbul Kumsal Düğünü

1- Uzunya Beach Wedding

Uzunya Beach düğün yapmak isteyen çiftlere; deniz, kum ve güneş üçlüsünü sunuyor! Mekan, Sarıyer’in Demirciköy bölgesinde yer alıyor. Plaj düğünü keyfinin yanı sıra ormanlarla çevrili olması sayesinde doğayla iç içe bir ambiyansı mevcut.

Plajın hemen yanında yer alan yeşil alanda, çimenlerin üzerinde de düğününü yapabiliyorsun. Hatta istersen ilk başta kumsalda nikah kıy, sonra yeşil alanda eğlenceye devam et!

Uzunya Beach Wedding

Mekanda 400-500 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Özel aracıyla gelecek olan davetliler için de geniş bir otoparkları var. Düğün alanında kullandıkları ahşap masa ve sandalyelerin de ortama çok güzel bir hava kattığının belirtmeden geçmeyelim.

Uzunya Beach Wedding’de kumsal düğünü fiyatları ise şöyle:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 150-200 TL 150-200 TL
Yemekli 150-200 TL 150-200 TL

Uzunya Beach Wedding

2- Şile Aqua Beach

”Kumsal düğünü İstanbul’da nerede yapılır” dediğimizde akla gelen ilk seçeneklerden biri, müthiş plajlarıyla ilgi gören Şile oluyor! Aqua Beach de bu bölgede yer alıyor. Mekanda yaklaşık 500 davetli ağırlanabiliyor.

Nikah töreni için kumsalda; çiçeklerle süslenmiş, kütükten bir tak hazırlıyorlar. Nikah masası olarak da bir fıçı, nikah sehpası veya çiftin taleplerine göre farklı bir masa tercih edebiliyorlar. Bu şekilde hem otantik hem de modern bir konsept yaratılmış oluyor.

Şile Aqua Beach

Kumsal düğünü mekanlarından Aqua Beach’te, nikahtan sonra eğlenceye kumsalda devam edebileceğiniz gibi hemen üst kısmında yer alan ahşap alana da geçebiliyorsunuz. Talepler doğrultusunda masa düzenini oluşturuyorlar.

Mekanın fiyatları da kumsal düğünü ortalamasına göre çok uygun. Menülere göre rakamlar şöyle:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 10-30 TL 10-30 TL
Yemekli 10-30 TL 30-50 TL

Şile Aqua Beach

Kötü hava koşullarına karşı tedbirli ol: Yağmurdan Etkilenmeden İstanbul'da Düğün Yapılacak Yerler

3- Family Resort Hotel

Sahil düğün mekanlarından Family Resort Hotel, Silivri’de yer alıyor. Kumsalda düğün yapmanın yanı sıra havuz başında da organizasyon imkanı sunuyorlar. Mekanda 750 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Kokteyl düzende bu sayı çok daha artıyor.

Otel çatısı altında düğün yapmanın en büyük avantajlarından biri kesinlikle balayı odası oluyor. Mekanın düğün paketlerinden bazılarına balayı odası da dahil. Düğün yorgunluğuyla o kadar yol çekmiyor ve burada konaklayabiliyorsun. Sabahına da seni ve müstakbel eşini müthiş bir deniz manzarası bekliyor!

Family Resort

Family Resort Hotel İstanbul kumsal düğünü yapacak çiftlere, hafta içi düzenlenecek organizasyonlarda büyük indirimler de yapıyor. Bu arada kendi bünyelerindeki aşçıların yaptıkları yemeklerin lezzetinin de çiftler tarafından uzun süre konuşulduğunu bilmende fayda var.

Kendine özel bir otopark alanı bulunan Family Resort Hotel’in fiyatlarını senin için derledik. Dönem dönem Düğün.com çiftlerine özel indirimler de yapıyorlar. Sayfasını incelemeyi unutma!

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 50-80 TL 50-80 TL
Yemekli 80-100 TL 80-100 TL

Family Resort

4- Milyon Beach Kilyos

Kilyos kumsal düğünü yapabileceğin mekanlar açısından çok zengin. Bu mekanlar arasında en popüler olanlardan biri de Milyon Beach! Burayı konserlerden ve festivallerden dolayı daha önce duymuş olabilirsin. Her sene birçok müzik grubunun etkinliğine ev sahipliği yapıyorlar.

Milyon Beach’in üç farklı düğün alanı var. Bu alanlarda 100 kişiden 300 kişiye kadar davetli ağırlanan tüm organizasyonlar düzenlenebiliyor. Mekanda yeşilin ve mavinin buluştuğu müthiş bir manzara var. Güneş batarken ortaya çıkan o görüntü esnasında plajda nikah yapma etkinliğini de mutlaka düşünmelisin.

Milyon Beach Kilyos

Milyon Beach’in menülerinde de karşınıza birçok seçenek çıkıyor. Hatta dilersen vegan, vejetaryen ve çocuklara özel menüler de hazırlayabiliyorlar.

Mekana, Hacıosman’dan otobüs ve minibüslerle kolaylıkla ulaşılabiliyor. Kendi aracıyla gelecek olanlar için de otoparkları mevcut.

Milyon Beach’in kişi başı fiyatları ise şu şekilde:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 80-100 TL 100-150 TL
Yemekli 150-200 TL 200-300 TL

Milyon Beach Kilyos

Gördüğün gibi kumsalda düğün mekanları İstanbul’da da bulunuyor. Yani artık Ege sahillerine özenmene, kumsal düğünü için başka bir şehre gitmeyi düşünmene gerek yok!

Hoşuna giden mekanlarla iletişime geçmeyi, fiyat teklifi almayı unutma!

Şimdi bu yazıyı incele, hiçbir konuyu atlama: Kumsal Düğünü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Düğün Mekanları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum