İstanbul’da Kumsal Düğünü Yapılan En Güzel Mekanlar ve Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:08 dakika

04.10.2022

Denizin hemen yanında, kumların üzerinde müthiş bir düğün yapmaya ne dersin? Üstelik bunun için İstanbul’dan uzaklaşmana da gerek yok! İstanbul kumsal düğün mekanlarını derledik, fiyatlarını yazdık. Seni yazıya alalım.

İstanbul Kumsal Düğünü

1- Şile Aqua Beach

”Kumsal düğünü İstanbul’da nerede yapılır” dediğimizde akla gelen ilk seçeneklerden biri, müthiş plajlarıyla ilgi gören Şile oluyor! Aqua Beach de bu bölgede yer alıyor. Mekanda yaklaşık 500 davetli ağırlanabiliyor.

Nikah töreni için kumsalda; çiçeklerle süslenmiş, kütükten bir tak hazırlıyorlar. Nikah masası olarak da bir fıçı, nikah sehpası veya çiftin taleplerine göre farklı bir masa tercih edebiliyorlar. Bu şekilde hem otantik hem de modern bir konsept yaratılmış oluyor.

Şile Aqua Beach

Kumsal düğünü mekanlarından Aqua Beach’te, nikahtan sonra eğlenceye kumsalda devam edebileceğiniz gibi hemen üst kısmında yer alan ahşap alana da geçebiliyorsunuz. Talepler doğrultusunda masa düzenini oluşturuyorlar.

Mekanın fiyatları da kumsal düğünü ortalamasına göre çok uygun. Menülere göre rakamlar şöyle:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 100 TL'nin altında 100 TL'nin altında
Yemekli 100 TL'nin altında 100 TL'nin altında

Şile Aqua Beach

2- Family Resort Spa & Conference Hotel

Family Resort Spa & Conference Hotel, 500 ila 700 arasında konuk kapasitesine sahip. Hem deniz manzarası hem de göz alıcı plajıyla doğa içinde bir düğün isteyenler için uygun.

Kumsalla uyum içinde düğünler düzenlemek için kahverengi, altın rengi ve beyaz tonlarında dekorasyonlara ağırlık veriyorlar. Firmanın ayrıca 150-250 araçlık bir otoparkı da mevcut.Mekanın fiyatlarına da değinmeden geçmeyelim:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 200 - 350 TL 200 - 350 TL
Yemekli 200 - 350 TL 350 - 500 TL

Family Resort Spa &

3- Mila Garden & Beach Wedding

Ege kıyılarına gitmeye gerek kalmadan, deniz, kum ve güneş üçlüsüyle buluşmak istiyorsan tercih edebileceğin mekanlardan biri de Mila Garden & Beach Wedding.

Kilyos düğün mekanları arasında deniz kenarında bir tatil köyünde olduğun hissi veren Mila Garden & Beach, İstanbul'da denize kıyısı olup aynı zamanda yemyeşil ormanlarla çevrili bir mekan. Fiyatlarına da bakalım:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 500 - 750 TL 500 - 750 TL
Yemekli 500 - 750 TL 500 - 750 TL

Mila Garden

4- Tırmata Beach Wedding

Sarıyer Kilyos'ta yer alan mekanlardan bir diğeri de Tırmata Beach Wedding! Burası çok geniş bir alana yayılmış durumda. 2.000-3.000 kişiye kadar davetli ağırlayabileceğiniz alanı bulunuyor. Kokteyl ve yemekli organizasyonlara ev sahipliği yapıyorlar. Mekanın aşçıları Türk ve dünya mutfağından birçok lezzeti hazırlayabiliyor.

Tırmata Beach'te düğün yapan çiftleri birçok konsept bekliyor. Dilerseniz sizin için kumsala sahne kurabiliyorlar. DJ kabini yeterli diyorsanız o da mümkün. Ayrıca birbirinden keyifli fotoğraf köşelerine de bayılacaksınız!

Tırmata Beach Wedding

Kumsalda gün batımı esnasında nikah kıyıp, sonrasında düğün organizasyonuna ve eğlenme faslına geçebilirsiniz.

Tırmata Beach'te kumsal düğünü yapmak isteyen çiftler için de fiyatlar şu şekilde:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 350 - 500 TL 350 - 500 TL
Yemekli 350 - 500 TL 350 - 500 TL

Tırmata Beach Wedding

5- Suareada Beach

Suareada Beach adaların huzurunda, deniz manzaralı bir düğün hayal edenler için ideal. Firma, Kınalıada’da bulunuyor. Mekanın bahçesi 200-300 kişiye kadar davetli kapasitesine sahip.

Mekanın tavanı, olumsuz hava koşullarına karşı açılır kapanır özellikte tasarlanmış. Böylelikle her mevsimde burada düğün düzenlemek mümkün.

Firmanın kapalı alanında ise 200 kişiye kadar konuk ağırlanabiliyor. Dekorasyonda ise beyaz, mavi ve pembe tonlarına ağırlık vererek denizle uyum içinde bir düğün tasarlıyorlar.

Suareada Beach'in fiyatları ise şöyle:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 100-150 TL 100-150 TL
Yemekli 150-200 TL 150-200 TL

Suareada Beach

6- Tarihi Kumbaba Otel By Hülya Wedding

Tarihi Kumbaba Otel By Hülya Wedding hem havuzlu hem de deniz manzaralı bir düğün isteyenlere göre. Firma, Şile’de yer alıyor. İki havuzu ve hem açık hem kapalı alanlarıyla her zevke hitap ediyor. Olumsuz hava koşullarında kapalı alanda düğüne devam edilebiliyor. Nikah alanı çiftin tercihine göre kumsala veya kır alanına kuruluyor.

Firmanın konuk kapasitesi yemekli düğünler için 2000 kişi. Kokteyl düğünler içinse 3000 davetliye kadar ağırlayabiliyorlar.

Tarihi Kumbaba Otel By Hülya Wedding'in fiyatları ise aşağıdaki gibi:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 350 - 500 TL 350 - 500 TL
Yemekli 500 - 750 TL 500 - 750 TL

Tarihi Kumbaba Otel By Hülya Wedding

Gördüğün gibi kumsalda düğün mekanları İstanbul’da da bulunuyor. Yani artık Ege sahillerine özenmene, kumsal düğünü için başka bir şehre gitmeyi düşünmene gerek yok!

Hoşuna giden mekanlarla iletişime geçmeyi, fiyat teklifi almayı unutma!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Kumsal Düğünü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Yağmurdan Etkilenmeden İstanbul'da Düğün Yapılacak Yerler

İstanbul'un En Lüks Düğün Mekanları

İstanbul'da Boğaz’a Nazır Tekne Düğünü Seçenekleri

Az Ama Öz Sevenler İçin: Kokteyl Düğün Konsepti

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum