Bekarlığa Veda Konsepti Arayanlara 5 Eğlenceli Öneri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:34 dakika

30.08.2023

Bekarlığa veda partisi dendiğinde aklına sadece tek mekanlık, tek gecelik organizasyonlar gelmesin! Düğünden önce sıkı bir organizasyonla eğlenceli zaman yaratmak için önünde birçok seçenek var! Neler mi? Senin için farklı bekarlığa veda partisi konseptlerini sıraladık!

bekarlığa veda konseptleri

Evde Bekarlığa Veda Partisi

Pijama partilerinin keyifli ortamını bekarlığa veda partisine taşımak istersen evde bekarlığa veda partisi seçeceğini düşünebilirsin. Evi güzelce süsleyip, pijamalarınızı giyip, arkadaşlarınıza vereceğiniz komik hediyelerle eğlenceli güzel bir bekarlığa veda partisi geçirebilirsiniz.

Nedime tişörtleri, bekarlığa veda tacı, tüylü otrişler, hatıra çerçevesi gibi bekarlığa veda malzemelerini de hazır etmelisin. Çünkü bu malzemeler, bekarlığa veda partilerinin olmazsa olmazıdır. Ayrıca damadın fotoğrafından yapılan ve nedimelerin taktığı bekarlığa veda maskeleri de geceye renk katacak, popüler aksesuarlardan. Tabii üstünde eğlenceli sloganların yazdığı bekarlığa veda konuşma balonlarını da unutmayalım.

Tüm bu bekarlığa veda aksesuarlarıyla, geceden hatıra kalacak renkli fotoğraflar için ortam yaratabilirsin.

“Ben hiç…” ya da “Doğruluk mu? Cesaret mi?” gibi bekarlığa veda partisi oyunlarını da gecenin ilerleyen saatlerinde yla eğlenceye eğlence katabilirsin!

evde bekarlığa veda

Peki evde yapılacak bir bekarlığa veda partisinde ne giyilir dersen iki seçeceğin olduğunu söyleyelim. İlki, rahatlığı ön planda tutanlar için; Pijamalar! İkincisi ise birbirinden şık, özellikle de mini elbiseler… Elbiselerin üzerine takılacak bride to be kuşakları, fotoğraflarda gelinin kim olduğunu ayırt etmeye yardımcı olabilir. Bride taç ya da bride to be taçları da denilen aksesuarlar da kuşakla birlikte kullanılabilir.

Tabii eğlenceyi tatlandırmak için bekarlığa veda pastasını da unutma!

Yatta Bekarlığa Veda Partisi

Düğünden önce, kız kıza, doyasıya eğleneceğiniz bir bekarlığa veda partisi için yatlar en çok tercih edilen seçenekleden diyebiliriz. Sen ve 8-10 kişilik yakın arkadaşlarınla samimi ve keyifli bir organizasyon yapmak istiyorsan yatta bekarlığa veda seçeceğini düşünebilirsin. İster Boğaz’ın ister Ege’nin ya da Akdeniz’in mavi sularını bu keyifili yolculuk için tercih edebilirsin.

Peki yatta bekarlığa veda partisinde ne yapılır? Dans, müzik, dedikodu ve tabii manzaranın tadını çıkarmak! Eğlencene dilersen canlı müzik ekipleri ile DJ ve dansçıları dahil edebilirsin.

yatta bekarlığa veda

Yatta bekarlığa veda süslerine de değinmeden geçmeyelim. Bir düğün mekanı kadar geniş alana sahip olmadığı için yatlarda süsleme seçeneklerin sınırlı. Genellikle yatta bekarlığa veda partisi süsleri olarak dev balonların kullanıldığını söyleyebiliriz. Asıl aksesuarlar bu eğlencenin davetlilerinin üzerinde oluyor.

Bekarlığa veda organizasyonunda da tercih edebileceğin "Bride" ve "Bride team" dövmelerinin birbirinden şık örneklerini şu galerimizde bulabilirsin: Özel Gününe Cool Bir Dokunuş: Gelin Dövmesi

SPA'da Bekarlığa Veda Partisi

Kadın kadına yapılacak en keyifli etkinliklerden biri de güzelleşmek. Peki en yakın arkadaşlarınızla birlikte bakım yaptırmak eğlenceli olmaz mıydı? Bekarlığa veda partinizi SPA konseptli seçerek bir gününüzü arkadaşlarınızla bakıma ayırabilirsiniz.

Manikür, pedikür, cilt bakımı ve masaj yaptıracağınız bakımlar arasında yer almalı. Yine bir güzellik merkezi veya SPA’yla anlaşarak bir bölümünü kapatıp istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Unutma, düğün öncesi bir bakım arkadaşlarını da oldukça mutlu edecektir!

spa bekarlığa veda

SPA’da yapılacak bekarlığa veda kıyafetleri de tabii ki sabahlıklar ve bornozlar! Bride sabahlık modelleriyle uyumlu nedim sabalıklarıyla ya da bornozlarıyla oldukça rahat bir gün geçirebilirsiniz.

Barda Bekarlığa Veda Partisi

Eğlence deyince çoğumuzun aklına gece dışarı çıkmak geliyordur. Yine eskisi gibi sınırsızca eğlenmek için sevdiğiniz bir barı kapatabilirsin. Drag queenlerin, gogo dansçılarının yer aldığı mekanlar, kadın kadına eğlenilecek ideal yerlerdendir. Bu yüzden bu mekanlar, bekarlığa veda gecesi için özel konsept bile yaparlar.

“Tek bir mekanda kalmayalım” diyorsan arkadaş grubunla “bar crawl” da denilen, birkaç mekan gezilen konseptleri tercih edebilirsin.

Karaoke de yine bekarlığa veda partisi için eğlenceli alternatifler arasında. Arkadaşlarınla bağıra bağıra şarkılar söyleyip kahkahalarla gülmek ve geceye dair oldukça komik videolara sahip olmak istiyorsan karaoke doğru tercih olabilir.

Barda bekarlığa veda elbisesi olarak ışıltılı, mini elbiseleri tercih edebilirsin. Gece boyu seni yormayacak kısa topuklu; rahat ayakkabılar giymeye de özen gösterebilirsin. Gelin için duvaklı beyaz, nedimeler için ponponlu bekarlığa veda taçları, uygun aksesuarlar olabilir.

barda bekarlığa veda

Barda yapılacak bekarlığa veda hediyeleri de organizasyona uyumlu olmalı. Ertesi gün, herkesin, gecenin yorgunluğunu atmasına yardımcı olacak hangover-kitler uygun bekarlığa veda partisi hediyeleri olabilir.

Bekarlığa veda partinde çılgınlar gibi eğlenmene yardımcı olacak bir müzik listesi arıyorsan şurada bulabilirsin: En Güzel Bekarlığa Veda Şarkıları

Havuz Başı Bekarlığa Veda Partisi

Son zamanlarda en sık rastladığımız trendlerden biri deniz veya havuz kenarında yapılan bekarlığa veda partileri. Bu tip partilerde genellikle gelin beyaz ve arkadaşları farklı renkte aynı tip mayolar giyiyor. Bunun esas amacı ise ortaya çıkan birbirinden sıcak kareler. Ayrıca aynı şapkalar veya kartlar, kuşaklar gibi bride to be ürünleri, bekarlığa veda süslemeleri olarak kullanılabilir, böylece çok güzel fotoğraflar elde edilebilir.

havuz başı bekarlığa veda

Eğlenceli düğün öncesi organizasyonlarından bahsetmişken şuraya da ilgini çekeceğini düşündüğümüz bir yazımızı bırakıyoruz: Bridal Shower: Gelini Şımartmanın En Eğlenceli Yolu

Havuz başı parti için de mekanın süslenmesi fazlasıyla önemli. Yine son yıllarda popüler şişme botlar ve deniz yataklarından alarak rengarenk bir ortam yaratmak mümkün. Dekor ne kadar renkli olursa fotoğraflar o kadar güzel olur. Şehirdeki otellerle anlaşarak havuz bölümünü bir gün için kapatabilirsin.

Mekan arayışında sana yardımcı olacak şu yazımıza da göz atabilirsin: İstanbul’un En Popüler Bekarlığa Veda Mekanları

Bekarlığa veda partisi organizasyonun için farklı seçenekleri sıraladık. Organizasyonunu renklendirecek malzemeleri bulabileceğin firmalara da yer verdik. Ancak sen seçeneklerinin bunlarla olduğunu düşünme. Şehrindeki bekarlığa veda aksesuarı firmalarını inceleyebilir, ilgini çekenlerle iletişime geçip fiyat teklifi alabilirsin!

Kına Mekanları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Kına ve bekarlığa veda firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Kına ve Bekarlığa Veda kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap