Katre-i Organizasyon ile İzmir Kına Geceleri Daha Eğlenceli!

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

6:02 dakika

13.03.2024

İzmir’de kına organizasyon firması arayan gelinlere müthiş bir önerimiz var! Katre-i Organizasyon; profesyonel dans ekibi, farklı konseptleri, rengarenk kostüm çeşitleri ve çok daha fazlasıyla unutulmaz kına geceleri düzenliyor. Firmayla ilgili tüm detaylar yazıda!

Katrei Organizasyon

Birbirinden Mutlu 2.000 Katre-i Gelini

İzmir firmalarından Katre-i Organizasyon, şu zamana kadar tamı tamına 2.000 gelinin kına gecesini düzenlemiş! Beraber çalıştıkları kişileri “Katre-i gelini” olarak adlandırıyorlar ve bunun bir ayrıcalık olduğunu her zaman vurguluyorlar.

İzmir firması olsalar da Türkiye’nin her noktasında hizmet verebiliyorlar. Hatta isteyen çiftler olursa yurt dışına çıkma imkanları da oluyor.

Katre-i Organizasyon Kuruluşu: Firma 2015 yılında kurulmuş. Başlangıçta tasarım ağırlıklı hizmet verirken zamanla kına organizasyonu konusunda gelinlerden gelen taleplerin artması ile derin bir araştırma sonunda kına organizasyon firması olarak hizmet vermeye başlamışlar.

Firmanın Hizmetleri

Katre-i Organizasyon; mekanda kına gecesi, evde kına gecesi, aksesuar kiralama, gelin hamamı, bekarlığa veda partisi, düğün ve nişan organizasyonu alanlarında hizmet verebiliyor.

Ağırlıklı olarak kına gecesi düzenleseler de çiftlerin talepleri doğrultusunda butik düğünler, kumsal düğünleri ve nişan organizasyonları da yapıyorlar.

Düzenledikleri organizasyonlarda belirli bir davetli sınırı bulunmuyor. Şimdiye kadar en az 30, en fazla ise 700 kişilik kına organizasyonu düzenlemişler. Yani ne kadar davetliniz olursa olsun Katre-i Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz.

Katrei Organizasyon

Neden Katre-i Organizasyonu Tavsiye Ediyoruz?

 • Konservatuvar mezunu profesyonel dansçılar,

 • Devamlı yenilenen ekipmanlar,

 • Gelinle beraber planlama,

 • Her bütçeye göre kına paketi,

 • Gün içerisinde sınırlı sayıda organizasyon,

 • İnteraktif eğlence anlayışı,

 • Türkiye'nin her yerine hizmet,

 • Gelin hamamı gibi ekstra hizmetler,

 • Geline özel dans koreografisi oluşturabilme.

Katrei Organizasyon

Kına Gecesiyle İlgili Her Şey

Katre-i Organizasyon; gelinlerin beklentileri doğrultusunda kına gecesine dair her hizmeti sunabiliyor. Dans dersinden özel koreografiye, kişiye özel konsept kına gecelerinden şov gruplarına kadar her türlü hizmeti sağlayabiliyorlar.

Müzik konusunda da şöyle ilerliyorlar: Tecrübelerine dayanarak gelinlere bazı önerilerde bulunuyorlar. Ayrıca geceye ilk çıkış, kına yakımı esnasında kullanılacak müzikleri de gelinle birlikte belirliyorlar. Ritüeller ve dans gösterileri için farklı müzik seçenekleri ve koreografiler arasından gelinler seçim yapabiliyor. Ayrıca gelinin istediği farklı bir müzik varsa ve koreografi ile uyumluysa o müziği de kullanabiliyor ya da müziğe özel koreografi hazırlayabiliyorlar.

Firmanın keyifli bir dans gösterisini buraya bırakalım:

Firmanın Ekstra Hizmetleri

 • Hoş geldin standı,

 • İkram masası,

 • Hint kınası köşesi,

 • Fotoğraf köşesi,

 • Osmanlı şerbeti ve Türk kahvesi ikramı,

 • Çocuklar için palyaço, pamuk şekeri, popcorn ve macun,

 • Davetiye,

 • Kına hediyelikleri,

 • Fotoğraf ve video çekimi,

 • Canlı müzik / fasıl,

 • Kına-düğün hikayesi,

 • Davul gösterileri,

 • Bando takımı,

 • Zenne,

 • Mekan temini.

Katrei Organizasyon

Kına Paketlerinde Neler Var?

Katre-i Organizasyon’un 10 çeşit kına organizasyon paketi bulunuyor. Her paketin içeriği; taht, ekipman, kaftan ve kostüm modelleri, dansçı sayısı, dans gösterileri ve ritüeller açısından farklılık gösteriyor.

Standart kına paketi içeriğinde; mekanda 1 yönetici, 3 kişilik dans ekibi, 1 nedime, 1 ulaştırma ve kurulum personeli olmak üzere 6 kişilik bir ekiple hizmet veriyorlar. Gelinin geceye ilk çıkış gösterisi, kına çıkış seremonisi, damat baskını, testi ve şeker kırma merasimlerinin olduğu, kına gecesinin geleneksel olmasını isteyen gelinlerin tercih ettiği hem ekonomik hem de kına gecesi için ihtiyaç duyulan tüm ekipman ve malzemeleri içeren bu paket çok tercih ediliyor.

Firma, çalışmalarında gelinlerin kendi kına gecesi için ne hayal ettiğini esas alıyor. Ofis görüşmesinde gelinlerle birlikte paketler üzerinde değişiklikler yaparak paketi kişiye özel hale getiriyorlar.

Geleneksel kına gecelerine küçük dokunuşlar yaparak kına gecelerini modernize ediyorlar. Tamamen gelenekselliğin dışında konseptleri tercih eden gelinler içinse öncelikle hayallerini öğrenerek kına gecesini tasarlıyorlar. Bu organizasyonlar; bekarlığa veda, karaoke partisi veya arkadaşlar arasında parti havasında geçiyor.

Katrei Organizasyon

Kına Organizasyon Fiyatları

Katre-i Organizasyon’da standart paket fiyatları 2.750 TL’den başlıyor. Seçilen paketteki hizmetlere göre değişiyor.

Organizasyonlarda; kaftan/kostüm temizliğinden ekipmanın nakliyesi ve kurulumuna, ekibin ulaşımından kına malzemeleri alışverişine, depodaki ekipman ve malzemenin gece için hazırlanmasından, gerektiğinde tamiratına kadar birçok emek veriliyor. Yani belirtilen ücret, içerisinde büyük bir çalışmayı kapsıyor.

Ödemenin bir kısmını peşinat şeklinde, kalanını da organizasyon başlangıcında alıyorlar. Bu konuda genellikle peşinatı çiftlerin ödeme gücü doğrultusunda birlikte belirliyorlar. Dileyen çiftlere taksitlendirme de yapıyorlar. Düğün.com çiftlerine sundukları indirimleri de takip etmenizi öneriyoruz.

Her Sene Kına Kıyafetleri Yenileniyor!

Sadece firmaya özel tasarım kostümler üreten; arzu eden gelinler için tasarım abiye, kaftan, gelinlik diken çok başarılı bir çözüm ortakları var. Her yıl yenilenen kaftan modelleri ve konsept kostümleriyle “Katre-i gelini” ayrıcalığını çalıştıkları herkese yaşatmayı hedefliyorlar.

Dansçı ve nedime ekiplerinin kostümlerini de aynı atölyede tasarlıyorlar. Her kına paketi için farklı dansçı kostümleri ve dans aksesuar seçenekleri bulunuyor. Dansçıların kına gecesinde giyeceği kostümleri ve kullanacakları dans aksesuarlarını gelinle birlikte sözleşme esnasında belirliyorlar.

Katre-i gelinlerine özel kaftan ve gelinlik dikim hizmeti de sağladıklarını belirtmeden geçmeyelim.

Katrei Organizasyon

İkramları Dillere Destan

Çalıştıkları mekanlarda mevcut ikram alternatifleri arasından gelinler seçim yapabildiği gibi arzu edilirse anlaşmalı catering firmalarıyla da çalışabiliyorlar.

Atıştırmalıklardan Türk kahvesine, çerezden Osmanlı şerbetine, kokteyl menüden yemekli menüye kadar farklı seçeneklerden oluşan geniş bir ikram yelpazeleri mevcut. Gelinler, mevcut ikramlar üzerinde değişiklik ya da ilave yapabiliyorlar.

Katre-i Organizasyon’un Geniş Ekibi

Organizasyon paketinin içeriğine göre firmanın hizmet veren ekibinde çalışan sayısı 4 ile 15 arasında değişiyor. Tabii ki bir kına gecesinde emeği geçen kişi sayısı o gece orada bulunan ekip üyeleriyle sınırlı değil.

Kusursuz bir kına gecesinin gerçekleşmesinde tüm gece mekanda hizmet veren yönetici, nedime, dansçı ekibinin dışında; “gizli kahramanlar” olarak adlandırdıkları geniş bir ekipleri daha var. Ulaştırmadan kaftan/kostüm hazırlığına, ekipmanın kurulumundan depo görevlisine kadar çok sayıda kişi organizasyonlara emek veriyor.

Katrei Organizasyon

Kına Akışını Özenle Planlıyorlar

Katre-i Organizasyon’un “Bizimleyseniz çareniz yok; eğleneceksiniz” şeklinde bir sloganı var. Organize ettikleri kına gecesinde tüm misafirlerin eğlenmesi, en önem verdikleri konulardan biri. Tüm ritüellerinin ve dans gösterilerinin interaktif olmasına, gelinin arkadaşları ve misafirlerinin de katılım göstermesine özellikle önem veriyorlar.

Firmanın tüm organizasyon paketlerinde içeriğe göre değişkenlik gösteren ritüeller ve gece akışı var. Akışı gelinlerle birlikte planlıyor, gecenin akışında gelinlerin istekleri doğrultusunda değişiklikler yapıyorlar. Örneğin; kına gecesinde damatla ilk dans arzu ediliyorsa çıkışın hemen sonrasına planlayabiliyor veya öne alabiliyorlar. Dans gösterilerinin zamanlamasını da gelinle planlıyorlar.

Katrei Organizasyon

Katre-i Organizasyon’dan Gelinlere Tavsiyeler

 • Bir kına organizasyon firmasının resmi ve kurumsal olması, kendi bünyesinde profesyonel bir ekibinin olması güvenilirlik açısından çok önemli. Çiftlerin buna dikkat etmesini öneriyoruz.

 • Gelin adaylarımıza çalışacakları firmayı seçerken sadece internet ortamı ve sosyal medya sayfalarındaki içeriğini incelemekle yetinmeyip muhakkak ofis görüşmesinde daha önce yapılmış organizasyonlara ait videoları seyretmelerini öneriyoruz.

 • Bir firmanın bir günde yapılacak organizasyon sayısını sınırlayıp sınırlamadığı da önemli bir husus. Aynı gün yapılacak organizasyon sayısının fazla olması muhakkak ki performansı ve hizmet kalitesini olumsuz etkileyecektir.

 • Ofis görüşmesinde; kaftanların nasıl temizlendiğinden kullanılan ekipmanın kalitesine kadar önemli konuları konuşmalarını tavsiye ederiz.

 • Kına mekanlarıyla anlaşmadan önce orada düzenlenen bir etkinliği önceden gidip izlemelerini, orkestra veya varsa DJ müziğini dinlemelerini, mekan fotoğrafçısı ile muhakkak kına gecesi öncesinde görüşmelerini, mekanın lansman ya da tadım daveti gibi bir etkinliği varsa katılmalarını tavsiye ediyoruz.

Katrei Organizasyon

Çiftler Firma Hakkında Ne Diyor?

Katre-i Organizasyon ile çalışmış çiftler, deneyimlerini firma sayfasında yorum yazarak paylaşmışlar. Bu yorumlardan birkaç tanesini fikir vermesi amacıyla buraya bırakıyoruz:

Leyla & Ziya: "Eğer en mutlu gününüzde organizasyonu düşünüp strese girmek, endişelenmek istemiyorsanız; sadece gecenizin tadını çıkarmak istiyorsanız firmayı kesinlikle tavsiye ederim. Her şeyi sizin adınıza düşünen ve işlerini de bir o kadar zevkle yapan Katre-i Organizasyon'a başta İlkay Hanım olmak üzere ne kadar teşekkür etsem azdır. Tekrar teşekkürler Katre-i!"

Deniz & Berk: "Katre-i Organizasyon ile kına gecem için anlaştık. İlkay Hanım ve ekibi her detayla incelikle ilgilendiler. Kendilerine gösterdikleri özveri, sabır için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten aile gibi olduk, her isteğimizi dinleyip yardımcı oldular. Her görüşmemizde içtenliği, samimiyeti bize hissettirdiler. Güvenebileceğiniz insanlar arıyorsanız tek kelime ile Katre-i Organizasyon derim."

Katrei Organizasyon

Katre-i Organizasyon hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz detaylar bunlardı. Eğer firmanın hizmetleri hoşunuza gittiyse bu sayfadan fiyat teklifi alabilir veya 0232 335 5829 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum