Ekonomik Kına Organizasyonu Yapmanın 9 Yolu

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:33 dakika

01.06.2021

Göz alıcı süslemeler, gösterişli kıyafetler ve sınırsız eğlence… Sen de düğün öncesi böyle bir etkinlik istiyor ancak çok masraflı olacağını düşünüyorsan bu yazımızı sonuna kadar oku! Çünkü ekonomik bir kına gecesi organizasyonu yapmana yardımcı olacak tavsiyeleri senin için sıraladık!

kına gecesi

1-Uygun Kına Gecesi Mekanları Arasından Seçim Yap

Mekan seçimi ile başlayalım. Düğün ve düğün dışı organizasyonlara ayrılan bütçenin büyük bir bölümünü genellikle organizasyonunun yapılacağı mekana aittir. Bu nedenle kına masraflarını minimumda tutmaya çalışan gelinlere, uygun fiyatlı kına gecesi mekanları arasından seçim yapmasını öneriyoruz. Bunun için şehrindeki kına gecesi mekanları araştırıp, bütçene uygun bir seçim yapabilirsin.

kına gecesi

Mekanına henüz karar vermediysen şu yazımıza göz atabilirsin: İstanbul Otelde Kına Gecesi Fiyatları ve En Şık Seçenekler

Düğününü ve kına organizasyonu aynı mekanda yapmayı düşünüyorsan, birçok düğün mekanının ikili anlaşmalarda indirim yaptığı da belirtmekte fayda var. Bu nedenle şehrindeki kına gecesi mekanlarıyla görüşürken düğününü de göz önünde bulundurmalısın.

İstanbul’da uygun fiyatlı birçok kına mekanı bulunuyor:

Uygun Fiyatlı Avrupa Yakası Kına Gecesi Mekanları

Uygun Fiyatlı Anadolu Yakası Kına Gecesi Mekanları

Bir seçeneğin de evde kına gecesi yapmak. Kına gecesi organizasyonunu evde yaparak mekan için bütçe ayırmamayı tercih edebilirsin.

2-Hafta İçi Kına Organizasyon Fiyatları Daha Uygundur

Kına organizasyonu genelde düğünden 1-2 gün önce, cuma ya da cumartesi günleri yapılır. Bu günlere yoğun talep olması fiyatların artmasına olur. Bu nedenle hafta içi günlerde yapılacak kına organizasyonları hafta sonunda yapılan etkinliklere kıyasla daha uygun fiyatlı olur. Sen de uygun fiyatlı bir etkinlik için, davetlilerinin çoğunun da katılım gösterebilecek olması halinde haftanın ilk 4 gününden birini tarih olarak belirleyebilirsin.

3-Kış Dönemi Kına Gecesi Fiyatları Yaza Göre Düşüktür

İlkbahar ve yaz ayları da düğün ve düğün dışı organizasyonları için en çok tercih edilen tarihlerdir. Sonbahar ve kış aylarında organizasyonların sayısı az olduğu için kampanyalar daha sıklaşır, indirimler uygulanır. Bu nedenle kına geceni sonbahar ve kış mevsimlerinde yaparsan daha hesaplı bir organizasyona ev sahipliği yapabileceğini de söyleyelim.

4-Firmaların Ekonomik Kına Organizasyon Paketlerini İnceleyebilirsin

Kına organizasyon firmaları, bu özel geceni senin yerine tüm detaylarıyla planlıyor. Bunu yaparken de farklı bütçe aralıklarına hitap eden birçok kına organizasyon paketi seçeneği sunuyor.

Standart kına paketlerinin içeriği genellikle karşılama hizmeti, masa-sandalye süslemeleri, kına tahtı, cibinlik ve minderler, kaftan, bindallı ve aksesuarları, kına yakma töreni, kına süsleri, DJ ve müzik hizmeti, şovlar ve masalara dağıtılacak içecek, kuru pasta, çerez gibi ikramlardan oluşuyor. Talep edilen ürün ve hizmetler değiştikçe sunulan kına paketleri ve fiyatları da değişiklik gösteriyor.

Standart pakette yer alan hizmetler yerine fasıl ekibi, profesyonel dansçılar gibi ekstra hizmet talep etmeniz halinde sana daha yüksek fiyatlı kına gecesi paketleri sunuluyor. Sen uygun fiyatlı kına gecesi paketlerini araştırıyorsan firmalar ile “ekonomik” ya da “standart” şeklinde adlandırılan paket seçenekleri üzerine görüşebilirsin.

kına gecesi

İstanbul’daki kına organizasyon firmalarına dair önerilerimize de göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: İstanbul’da Öne Çıkan Kına Organizasyon Firmaları

5-Kına Malzemelerini Kendin Yapabilirsin

Kına masraflarını azaltmak için bazı ürünleri ve süslemelerini evde yapmayı düşünebilirsin. Örneğin; kına tepsisi ve hediyelikler gibi kına malzemelerini evde rahatlıkla hazırlayabilirsin. Elin yatkınsa bu malzemeleri tek başına yapabilirsin. Ancak bu işi daha eğlenceli hale getirmek istersen nedimelerinden de yardım isteyebilirsin.

kına gecesi

Şu yazımız da işine yarayabilir: Maharetli Eller İş Başına: Evde Söz, Kına ve Nişan Tepsisi Yapımı

6-Az Davetli ile Ekonomik Kına Organizasyonu Düzenleyebilirsin

Kına organizasyonunuzda maliyeti düşürmenin en kesin ve kolay yolu kişi sayısını azaltmaktır. Kına gecende zaten kız kıza olacağınız için sayı çok daha düşük olacaktır ama çağırdığın kişileri eleyerek masraflarını çok daha azaltabilirsin.

7-Nedime ve Dans Ekibini Arkadaşlarından Seçebilirsin

Kına gecesini canlı bir fasıl ekibi eşliğinde kutlamak elbette çok hoş olacaktır ama bütçen kısıtlıysa ve bir yerlerde tasarruf yapman gerekiyorsa, bunun en kolay yolu fasıl ekibi ya da müzisyen çağırmak yerine DJ ile anlaşabilir hatta kına müzikleri listeni kendin hazırlayabilirsin. Senin için hazırladığımız şu liste işine yarayabilir: Kına Gecesi Müzikleri

kına gecesi

8-Kına Gecesi İkramlarını Kısıtlı Tutabilirsin

Kına gecesinde konuklarına dağıtacağın ikramlar da maliyeti yükselten diğer bir unsurdur. Çünkü yemekli organizasyonlarda davetli sayısına göre kişi başı fiyatlandırma yapılıyor. Davetli sayısı arttıkça yapacağın masraf da artıyor. Bu nedenle daha ekonomik bir organizasyon için yemekli organizasyonlar yerine minik bir açık büfe hazırlatabilirsin.

kına gecesi

9-Firmaların İndirim ve Kampanya Dönemlerini Takip Edebilirsin

Kına organizasyon şirketleri fiyatlarını dönem dönem yayınladıkları kampanyalarla düşürebiliyor. Genellikle sonbahar ve kış aylarında düzenlenen bu kampanyalara yılın her döneminde rastlayabilmen de mümkün. Bu nedenle en uygun kına organizasyonları için ilgini çeken firmaları sıkı takibe almanda fayda var. Şehrindeki kına organizasyon firmalarının indirimlerini inceleyerek bütçene uygun bir fırsat yakalayabilirsin.

kına ve bekarlığa veda indirim

Ekonomik kına organizasyonu yapmana yardımcı olacak ipuçlarına değindik. Kına gecen için planlama yaparken şu yazımız da işine yarayabilir: Kına Gecesi Nasıl Organize Edilir?

Kına Organizasyonları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Kına ve Bekarlığa Veda Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Organizasyon Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap