Detaylı Kına Malzemeleri Listesi ve Fiyatları

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:00 dakika

01.02.2024

Kına tepsisinden kına tacına kadar ihtiyacın olan tüm kına gecesi aksesuarlarını araştırdık. Kına malzemeleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat tablosu yazıda!

Kına Malzemeleri

Kına için gerekli malzemelere baktığımızda, gelin adayının talepleri doğrultusunda şekillendiğini görüyoruz. Yani sonu olmayan bir liste hazırlayabiliriz. Ancak biz sana temel malzemelerin ve daha da çok eğlenmeni sağlayacak kına aksesuarlarının listesini hazırladık!

Kına Gecesi Malzemeleri Listesi ve Fiyatları

Kına organizasyonunda ihtiyaç duyabileceğin ürünleri de kalem kalem listeledik ve tüm kına malzemelerinin fiyatlarını araştırdık ve ortaya tablodaki rakamlar çıktı. Tabii bunlar ortalama fiyatlar. Fiyatlar taleplerine göre yükselip, azalabilir.

Kına Malzemeleri Listesi Fiyat (TL)
Kına Tepsisi ve Kına Sepeti Seti1.400
Kına Gecesi Hediyelikleri (100 Adet)1.200
Kına Kesesi (100 Adet)400
Kına Duvağı350
Kına Kemeri300
Kına Tacı300
Kına Mumları (12 Adet)200
Nedime Tacı (10 Adet)150
Kına Testisi150
Kına Tefi (10 adet)150
Kına Yelpazesi200
Hediyelik Kına200
Toplam5.000

Kına Tepsisi ve Kına Sepeti Fiyatları

Organizasyonların en can alıcı noktalarından biri kına yakma anı! Bu merasim esnasında nedimelerden biri veya yaşı büyük olan bir kadın tarafından kına tepsisi taşınıyor. İçinde geline yakılacak kınanın olduğu tepsi, tüllerle ve renkli kumaşlarla süsleniyor.

Kına tepsisi fiyatları, talep edilen süslemeye göre değişebiliyor. Kına tepsisi modellerinde materyalinin cinsi de önemli bir detay. Ancak minimum bir rakam istersen, tepsilerin 800 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Davetlilere dağıtılacak kınalar da bir sepete koyuluyor. Nedimeler, bu sepetle beraber kınaların dağıtımını yapıyorlar. Sepetlerin fiyatı da 700 TL civarında. Kına sepeti ve tepsisi, birçok firma tarafından ikili olarak hazırlanıyor. Aynı renklerin ve kumaşların kullanıldığı kına setinin fiyatı, ayrı ayrı aldığın ürünlere göre daha uygun oluyor.

Kına eşyaları

Dilersen kına tepsini evde de yapabilirsin. Nasıl mı? Detaylar şu yazımızda: Maharetli Eller İş Başına: Evde Söz, Kına ve Nişan Tepsisi Yapımı

Kına Kesesi / Kına Kutusu

Davetlilere dağıtmak üzere satın alınan toz kınalar, ilk önce şeffaf bir poşete konuyor. Sonrasında ise bu şeffaf poşetler, şık görünmesi için keselerle sunuluyor. Kına keselerinin birçok çeşidi mevcut. En uygun fiyatlı olanları, tülden yapılan keseler. Kadife kına kesesi veya aplikeli modellerden birini seçersen fiyatlar artıyor.

Kına keseleri 50’li veya 100’lü paketler halinde satılıyor. 100’lü kese fiyatları ortalama 200 TL civarında. Bu arada bu keseler sadece kına koymak için kullanılmıyor. Satın alacağın kına çerez kesesi de aynı tasarıma sahip.

Kına Kesesi

Kına geceni evde yapmayı planlıyorsan, detaylar burada: Evde Kına Gecesi Nasıl Yapılır?

Kına Mumları

Kına yakımı esnasında, davetliler ellerindeki mumlarla beraber kına türküleri söyleyerek gelinin etrafında dönüyorlar. Güllü el mumu, çubuk mum ve survivor mum olmak üzere 3 çeşit mum bulunuyor. Dilediğini seçebiliyorsun.

Kına gecesi mumlarının akma ve elbiselere dökülme ihtimalini ortadan kaldırmak için bazı gelin adayları ledli mumlar da tercih edebiliyorlar. 12’li satılan güllü el mumlarının ortalama fiyatı 100 TL civarında. Ledli mumların tanesi ise 10 TL’den başlıyor.

Kına Mumları

Hesaplı bir kına organizasyonu için şu yazımıza göz atabilirsin: Ekonomik Kına Organizasyonu Yapmanın 9 Yolu

Kına Testisi

Kına testisi kırma, eski dönemlerden günümüze taşınmış bir gelenek. Gelin adayları damadın etrafında dans ederek dönüyor ve çalan şarkının sonunda testi kırıyor. Bunun çifte bolluk ve bereket getireceğine inanılıyor. Kına testisi fiyatları ortalama 100 TL civarında. Dışındaki süslemelerin yoğunluğuna ve testinin üzerindeki işlemelere göre fiyatlar artıyor. Şu yazımıza da bakmanda fayda var: Her detay burada: Kına Gecesi Nasıl Organize Edilir?

Kına Gecesi Hediyelikleri / Hediyelik Kına

Kına için hediyelik denince akıllara ilk olarak aynalar, kına magnetleri, yelpazeler ve ojeler geliyor. Sen, tarzına en uygun hediyeliği seçebilirsin. Kına hediyeliklerinin fiyatı, seçeceğin ürünün malzemesine göre değişiklik gösteriyor. Ortalama bir rakam vermek gerekirse adet fiyatının 7-8 olduğunu söyleyebiliriz.

Kına Hediyelikleri

Kına gecesine gelen davetlilere dağıtmalık kınalar, son dönemlerde küçük kutularda veya keselerde sunuluyor. Bu kutuların renkleri kına konseptine göre belirleniyor. Kutuların üzerinde kelebek, kaftan gibi desenler oluyor. Hediyelik kınalar, genelde 100’lü paketler halinde satılıyor. Bu paketlerin fiyatları ortalama 100 TL civarında oluyor. Kutuların üzerinde nasıl süslemeler olmasını istediğine göre fiyatlar değişiyor.

Hediyelik Kına

En Eğlenceli Kına Eşyaları: Kına Tefi / Kına Davulu

Kına gecesi tefleri, bize göre organizasyonların en eğlenceli aksesuarlarından biri. Hiç oynamayı bilmeyen kişiler bile tefler sayesinde kendini pistte bulabiliyor. Kına tef fiyatları, tahmin edildiği kadar yüksek de değil. 10 tane kına tefini 130 TL gibi bir rakama satın alabilmen mümkün.

Bir diğer keyifli aksesuar da kına davulu. Ancak kına davulunu satın almak yerine kiralamanı öneriyoruz. Çünkü bir kere kullanacaksın ve o kadar büyük bir ürünü muhafaza etmen zor olabilir. Davulların kiralama fiyatları da firmalara göre farklılık gösterecektir.

Kına Tefi kına eşyaları

Bu firmalarla iletişime geçebilirsin: Kına Gecesi Malzemeleri Arayan Gelin Adaylarına Kına Aksesuarları Firmaları

Kına Kemeri

Kına kemeri deyince aklımıza iki tane model geliyor. Gelinin taktığı rengarenk kumaş kemer, diğeri ise zilli Shakira kemerleri! Fiyatları ortalama 150 TL. Shakira kemerlerini ortalama 70 TL gibi bir rakama satın alabiliyorsun. Bu arada 5-10 tane Shakira kemeri alman yeterli olacaktır. Organizasyon firmasıyla çalışacaksan onlar da sana temin edebilirler.

Kına Kemeri

Kına gecesi için güzel bir alternatif de hamamlar: Hamamda Kına Gecesi İsteyen Gelin Adaylarına Gelin Hamamı Önerileri

Gelin Kına Tacı / Nedime Tacı

Kına gecesi taçlarını iki farklı kategoriye ayırabiliriz. Biri gelin adayının kıyafetinin üzerine takacağı kına tacı, diğeri ise nedimelerin taktığı tüllü taçlar. Gelinlerin taktıkları kına taçları, tercih ettikleri kıyafetlere göre belirleniyor. İhtişamlı kaftanların üzerine taşlı ve gösterişli taçlar, sade elbiselerin üzerine ise boncuklu veya çiçekli zarif taçlar tercih edilebiliyor.

Kına nedime taçları, genelde çiçeklerle ve tüllerle süsleniyor. Gelin adayının arkadaşları, bu taçlarla birlikte gelinin yakın çevresi olduklarını da belli ediyorlar. Kına tacı fiyatları 250 TL’den başlıyor. Taleplere ve taçtaki işçiliğe göre rakamlar 700 TL’ye kadar yükselebiliyor. Nedime taçlarının tanesi ise ortalama 20-30 TL civarında.

Kına Tacı

En güzel kına taçlarını bu galeride derledik: Modern ve Şık Gelin Kına Tacı Modelleri

Kına Duvağı / Kına Örtüsü

Kına yakımı esnasında, gelinin başına örtülen duvaklara bakalım şimdi. Bu duvaklar genelde kırmızı renkte oluyor. Üzerinde kırmızı, altın sarısı veya gümüş renginde işlemeler bulunuyor. Bazılarında ise üç boyutlu aplikelere rastlayabiliyoruz. Ortalama işlemesi olan bir kına örtüsünün fiyatı 350TL civarında.

Kına Duvağı

Bu galerideki alternatif kıyafetlere de göz atmayı ihmal etme: Alternatif Kına Gecesi Kıyafetleri ve Aksesuarları

Kına Yelpazesi

Gelinin dans ederken kullandığı devasa kına gecesi yelpazeleri de bu ihtişamın birer parçası haline geldi. Kına yelpazeleri genelde tüylü oluyor. Seçtiğin elbiseye göre pembe mi yoksa kırmızı mı istediğini belirleyebiliyorsun. Yelpaze fiyatlarına baktığımızda da 200 TL gibi ortalama bir rakama satıldığını görüyoruz.

Kına Yelpazesi

Kına mekanına henüz karar vermediysen şu yazımıza da bakabilirsin: İstanbul Otelde Kına Gecesi Fiyatları ve En Şık Seçenekler

Kına malzemelerinin listeleri bu şekilde. Dilersen kendin satın alabilir dilersen de aksesuar firmalarından malzemelerin büyük bir kısmını kiralayabilirsin. Seçim sana kalmış!

Kına Aksesuarları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Emel Güldalı

Düğün Tarihi: 11.09.2022


Kınaevlendiğimde alınır bence


Rukiye Temizel

Düğün Tarihi: 25.09.2020


Tepsi modelini çok beğendim, bu tepsinin başka bir resmi var bende instagram da bulmuştum çok güzel. İnstagram sayfamız var mıdır sipariş için modellere baksam rica etsem, teşekkuürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yer verdiğimiz görseller temsilidir. Ürün satışımız bulunmamaktadır. Ancak dilerseniz şehrinizdeki kına aksesuarı firmalarının modellerini inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek, fiyat teklifi alabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla