Shanina Shaik'in Düğün Stilini Mercek Altına Aldık!

Nazik Duygu Tutumoğlu tarafından yazılmıştır.

3:30 dakika

29.06.2020

Victoria Secret’ın eski modeli Shanina Shaik, geçtiğimiz günlerde DJ Ruckus’la tam da hayal ettiği gibi bir plaj düğünü ile Bahamalar’da dünyaevine girdi. 27 yaşındaki güzel mankenin gelinliği ise adeta düğüne damga vurdu! Haydi, şimdi ünlü model Shanina Shaik’in gelinliğini, düğün mekanını, tarzını, saç ve makyajını mercek altına alarak incelemeye başlayalım…

Bahamalar’da Boho Rüzgarı

Avusturalyalı model Shanina Shaik’i görünce gözlerini alamayacağına eminim. Çünkü güzel manken plajda gerçekleşen düğünde harika fiziğini öne çıkaran balık model gelinlik giymeyi tercih etti. Tamamı dantel olan bu transparan gelinliğin tasarımcısı ise Ralph & Russo! Prens Harry ile evlenmek için gün sayan oyuncu Meghan Markle’ın da favori tasarımcıları arasında olan Ralph & Russo gelinliği tam 8 ayda tamamlamış!

shanina shaik'in düğün stilini mercek altına aldık!

Bu özel gelinliğin nasıl ortaya çıktığını merak ediyorsan seni daha fazla bekletmiyorum. Shanina Shaik, Ralph & Russo’ya hayal ettiği gelinliğe benzer elbiselerin fotoğraflarını gösterdi ve onlara boho tarzı zarif bir gelinlik istediğini söyledi. Birlikte o kadar uyumlu bir ekip oldular ki gelinlik hazırlanma sürecinde sık sık bir araya gelerek fikir alışverişi yaptılar. Çizilen gelinlik taslaklarının içinden en beğendiği modeli seçen ünlü manken, sonrasında tasarımcısı ile beraber dantel almaya giderek gelinliği için en vurucu olan parçayı seçti! Sonuç: Düşük omuzlu, sırt dekolteli, transparan ve dantelli harika bir balık gelinlik! Kum saati vücut tipine sahip ünlü manken kuyruklu gelinliği ile kusursuz görünüyor öyle değil mi?

shanina shaik'in düğün stilini mercek altına aldık!

Shaik, uzun süre bekledikten sonra hayal ettiği gelinliğe kavuşmasını ise bu sözlerle dile getirdi: “Tüm bu süreç 8 ay sürdü ama sonunda hep hayalini kurduğum gelinlik üzerimde. Onlar tarafından yapılan bu özel gelinliğe sahip olduğum için de çok şanslıyım!” Ünlü tasarımcı Ralph & Russo gelinlik için harcadığı 8 ayın hakkını vermiş gibi görünüyor.

shanina shaik'in düğün stilini mercek altına aldık!

“Her zaman sahilde evlenmeyi hayal ettim” diyen ünlü manken Bahamalar’da Eleuthera adasında hayallerindeki düğüne “Evet” derken, onu bu hayaline kavuşturan adanın sahibi ise, DJ Ruckus’un kuzeni Lenny Kravitz!

shanina shaik'in düğün stilini mercek altına aldık!

Düğün pastası olarak da semi naked yani kaplamasız pasta tercih eden çiftin mekana ve konsepte uygun bir seçim yaptığını söyleyebilirim.

shanina shaik'in düğün stilini mercek altına aldık!

Gerdanlığı Biraz Ağır Kaçmış!

Güzel mankenin gelinliğini tamamlaması için kullandığı Lorraine Schwartz tasarımı mücevherler gerçekten harika! Tabii kumsal düğünü için biraz daha minimal bir seçim yapabilirdi. Shaik, özellikle gerdanlık yerine tamamı taşlı olmayan sade bir kolye tercih etseydi, eminim çok sevdiği boho tarzını daha iyi yansıtırdı.

shanina shaik'in düğün stilini mercek altına aldık!

Shanina Shaik düşük omuzlu bir gelinlik modeli seçti. Bu galerideki modeller de gelinliğini seçerken sana fikir verebilir: Hem Çok Romantik Hem Zarif: Düşük Omuz Gelinlik Modelleri

Duvak Daha Kısa Olabilirdi!

Kumsal gibi rahat hareket etmenin önemli olduğu düğün mekanlarında şapel ve katedral duvak tipi çok da tercih edilmez. Güzel manken ise oldukça uzun olan katedral duvak modeliyle yürürken hiç rahatsız olmamış gibi görünüyor. Yine de duvağının vals tipi olmasının doğru bir tercih olacağını da vurgulamak istiyorum.

shanina shaik'in düğün stilini mercek altına aldık!

Doğal Bir Makyaj ve Doğal Bir Gelin Saçı

Doğal bir güzelliğe sahip olan Shanina Shaik’in, doğru bir kararla bu doğallığı bozmayan natürel gelin makyajı yaptırması gerçekten çok hoş! Bu sade makyajın mimarı ise; Rae Morris! Bronz tonlardaki cilt makyajı, yanaklarında kullanılan şeftali tonundaki allığı, göz makyajında tercih edilen rimelin yoğunluğu ve yanaklarıyla aynı tonda sürdüğü rujuyla, Shaik sence de harika görünmüyor mu?

shanina shaik'in düğün stilini mercek altına aldık!

Şimdi gelelim saçlara! Omuzları açık gelinlik modeli ile saçlarını açık ya da toplu kullanmakta özgür olan ünlü manken, tercihini doğal bir topuz yaptırmaktan yana kullanmış. Bu nedenle çok uğraşılmış gibi olmayan, doğal görünüme sahip saç modelleri yapan Jennifer Yepez’i tercih eden Shaik, bizce de oldukça doğru bir karar vermiş! İki yanından yüzüne dökülen saçlarının da çok hoş göründüğünü söylemeden geçemeyeceğim.

Beyaz Gelin Çiçeği

Shanina Shaik’ın beyaz çiçeklerin bir araya getirilip yapraklarla hareketlendirildiği gelin çiçeği, hem düğün mekanı ile hem de gelinliğiyle oldukça uyumlu! Merak ediyorsan, gelin buketinde kullanılan bu çiçeklerin ismi ise: İnci çiçeği!

shanina shaik'in düğün stilini mercek altına aldık!

Daha Rahat Bir Damatlık Tercih Etmeliydi!

Shanina Shaik’in gelinliğinden, saçından, makyajından ve hatta aksesuarlarından bile bahsettik. Peki ya Gregory Andrews(DJ Ruskus)? Ünlü DJ’in siyah smokin yerine açık renk spor takım giymesi daha doğru bir seçim olabilirdi. Bahamalar gibi sıcak bir ülkede, üstelikte kumsalda siyah takım elbise tercih etmek, eminim Gregory Andrews’u epey terletmiştir. Tom Ford imzalı bu damatlığı kapalı alan düğün mekanında tercih etmiş olsaydı farklı yorumlar alabilirdi! Andrews’un ayakkabı markası ise; Aquazzura!

shanina shaik'in düğün stilini mercek altına aldık!

Birbirinden Şık Elbiseler!

Düğünün ardından düzenlenen after parti için gelinliğini değiştiren Shaik, Michael Costello tasarımı beyaz bir elbise giydi. Davetlileriyle de sık sık fotoğraf çekinen Shaik’in bu file görünümlü transparan elbisesinin düğün konsepti ile uyumlu olduğunu söyleyebilirim!

shanina shaik'in düğün stilini mercek altına aldık!

Ayrıca ünlü mankenin resepsiyon yemeğinde Zimmermann marka elbise giydiğini de buraya not düşmek istiyorum.

shanina shaik'in düğün stilini mercek altına aldık!

Shaik ve DJ Ruckus, düğünün ardından romantik bir balayı tatili için de Miami’ye uçtular!

shanina shaik'in düğün stilini mercek altına aldık!
Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum